Evden çalışan veya okuyanlara ücretsiz Wi-Fi ve diğer hizmetleri sunan onlarca şirket

Milyonlarca insan koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerinde batmaya hazırlanırken, bazı şirketler ücretsiz dijital çözümler arayanlara yardım ediyor.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Koronavirüs pandemisi ABD'nin önemli bölgelerini milyonlarca kişinin evden çalışması, çalışması ve öğretmesi gereken benzeri görülmemiş bir duruma zorladı. Milyonlarca insan için, Wi-Fi ve göze alamayacakları veya erişemedikleri diğer dijital hizmetler olmadan bu neredeyse imkansız olacaktır. Birkaç şirketten daha fazlası ihtiyacı olan topluluklara yardım etmek, ücretsiz hizmetler sunmak insanların internete erişmek için kullanabileceği

Cuma günü, Federal İletişim Komisyonu Başkanı Ajit Pai Amerikalıları Bağlı Tutmaya Söz Verdi onlarca genişbant ve telefon hizmeti sağlayıcısı ve ticaret birliği ile görüştükten sonra. Comcast ve Google Fiber gibi sağlayıcıların yanı sıra T-Mobile, Verizon, Sprint ve AT&T de dahil olmak üzere 70'den fazla büyük şirket söz verdi.

GÖRMEK: Özel rapor: Siber güvenlik için kazanan bir strateji (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bu çaba, faturalarını ödeyemedikleri, konut veya küçük işletme müşterilerinin koronavirüs salgını ve açık ile ilgili ekonomik koşulları nedeniyle maruz kaldığı geç ücretlerden feragat etmeleri nedeniyle herhangi bir konut veya küçük işletme müşterisine hizmetin sona ermemesini vaat ediyor. Wi-Fi bağlantı noktaları ihtiyacı olan herhangi bir Amerikalıya

"Koronavirüs salgını yayıldıkça ve ülkemizin ekonomik, eğitimsel, tıbbi ve sivil yaşamında bir dizi aksamaya yol açtıkça, Amerikalıların bağlantıda kalmaları zorunludur. Geniş bant, sevdikleri ve doktorları, tele-çalışma, çocuklarının uzaktan öğrenmeye katılmasını sağlayın ve daha da önemlisi, bu yeni koronavirüsün yayılmasını sınırlamak için çok kritik olacak olan 'sosyal mesafeye' katılın. ”dedi.

"Bu yüzden tüm genişbant ve telefon servis sağlayıcılarından Amerikalıları Bağlı Tut rehinini almasını istiyorum. Pandemi yüzünden bağlantı sıkıntısı çeken herhangi bir Amerikalı tüketicinin bağlantıyı kaybetmesini istemiyorum." Amerikalılar Bağlı Rehin. Plakaya adım atıyorlar ve Amerikalıların bu salgın sırasında bağlantılarını sürdürmelerini ve çok ihtiyaç duyulan sosyal mesafeyi sürdürmelerini kolaylaştıracak kritik adımlar atıyorlar. Diğer şirketleri de onlara katılmaya çağırıyorum. Bu milletimiz için zor bir zaman olabilir, ancak hep birlikte çalışırsak, bu meydan okumaya yükselebileceğimizden eminim. "

comcast, AT&T ve tüzük Haberleşme herkes halka ücretsiz sunduklarını açıkladı Charter ile 60 gün boyunca herkes için kablosuz özellikle ücretsiz geniş bant teklifleri açmak aboneliği olmayan haneler ve üniversite yaşına kadar olan çocuklar için.

Kongre, daha fazla internet sağlayıcısının ihtiyacı olan kişilere ücretsiz internet sunmasını istedi, ancak bazıları yavaş tepki verdi. Verizon herhangi bir ücretsiz seçenek sunmadı, ancak geç ücret toplamayacaklarını ve şu anda ödeme yapamayanların bağlantısını kesmeyeceklerini söylediler. Cox Communications, düşük maliyetli geniş bant müşterileri için mevcut hızı artıracaklarını belirten bir açıklama yaptı.

sürat koşusu ve T mobil 60 güne kadar cihazlarda sınırsız veri sağlayacaklarını, T-Mobile'ın okul ödevleri için akıllı telefonlarını kullanan öğrencilere daha da fazla veri sunacağını söyledi. Hem Comcast hem de AT&T veri sınırlarını da kaldırmıştır.

Pai ayrıca şirketleri geniş bant hızlarını 25/3 Mbps'ye çıkarmamalarını ve uygunluğu genişletmeleriyle eleştirerek, daha fazla sağlayıcıyı Amerikalıların, özellikle de düşük gelirli Amerikalı ailelerin ve gazilerin internete erişmelerini sağlamak için ek adımlar atmaya çağırdı. Ayrıca, daha fazla şirketi veri sınırı politikalarını gevşetmeye, uzun mesafeden feragat etmeye veya fazla ücretlerden feragat etmeye ve evden öğrenen öğrencilerin akışını idare etmelerine yardımcı olmak için okullar ve kütüphanelerle çalışmaya çağırdı.

Okullara ve kütüphanelere yardım etmenin yanı sıra, Pai yaptığı açıklamada, şirketlerin koronavirüsün yayılmasıyla mücadele çabalarının ön saflarında yer alan kişilerin bağlantı gereksinimlerine öncelik vermek için hastaneler ve sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Diğer ücretsiz hizmetler

Ücretsiz hizmetler ve düşük maliyetler sunan büyük sağlayıcılara ek olarak, diğer şirketler insanlara dijital ihtiyaçları için ücretsiz olarak çeşitli çözümler sunuyor.

Yapay zeka güdümlü akıllı ev güvenliği ve yönetilen Wi-Fi platformu olan Minim, dört aylık ücretsiz hizmet sunduğunu açıkladı. Platform, uzaktan çalışanların ağlarını işverenleriyle birlikte yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır; böylece hız testleri yapabilir, cihaz sinyal gücünü kontrol edebilir, otomatik ağ önerileri alabilir, ağ olaylarının zaman çizelgesini görebilir ve güvenlik taramalarını inceleyebilirler.
Uzak bir teknik destek şirketi olan Support.com, ücretsiz bir aylık teknik destek duyurusu yaptı ve uzak bir video destek çözümü olan TechSee, Avrupa kuruluşlarına kesintisiz hizmet verebilmek için Görsel Yardım platformuna ücretsiz erişim sağladığını söyledi. TechSee, mobil ekranlarındaki AR ek açıklamalarını kullanarak sorun çözme yoluyla müşterileri görsel olarak yönlendirmek için AR'yi kullanıyor.

Çözüm 90 gün boyunca İtalya, Almanya, Avusturya, İspanya ve Fransa'da acil müdahale birimlerine, halk sağlığı, tıp ve güvenlik kurumlarına, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve temel kamu hizmeti sağlayıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Lifesize, bulut görüntülü konferans hizmetini dünyanın dört bir yanındaki şirketlere altı ay boyunca ücretsiz olarak sunuyor, ekleyebilecekleri toplantı sahibi sayısı, yapabilecekleri toplantı sayısı veya bu toplantıların süresi konusunda herhangi bir sınırlama getirmiyor. Lifesize müşterileri, hesaplarına istedikleri kadar tam özellikli kullanıcı ekleyebilir ve zaten ödediklerinin ötesinde ek ücret ödemeden.

Bulut tabanlı kurumsal sınıf birleşik iletişim ve işbirliği şirketi CallTower, koronavirüs nedeniyle işbirliği için işgücü talebini karşılamak için kullanıcılarına Microsoft Teams Direct lisanslarını ücretsiz olarak sağlıyor. 90 günlük ücretsiz Teams Direct Routing sunuyorlar.

1Password ayrıca altı aylık şifre yöneticisine sahip müşterilere ücretsiz olarak yardım ediyor ve bulut e-posta güvenlik sağlayıcısı GreatHorn, GreatHorn E-posta Güvenliği platformuna 60 günlük ücretsiz, sınırsız erişim sunuyor.

Ayrıca bakınız

En son iptaller: Koronavirüs dünya çapındaki teknoloji konferanslarını nasıl bozuyor? (TechRepublic)
Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (TechRepublic indir)
Coronavirus alan adları en son hacker numarasıdır (TechRepublic)
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)
Koronavirüs yayılırken, iptal edilen veya kapatılan şey (CBS Haberleri)
Coronavirus: Bir pandemi sırasında uzaktan çalışma için etkili stratejiler ve araçlar (Zdnet)
Koronavirüs nasıl izlenir: Gösterge tablosu ölümcül virüsün gerçek zamanlı görünümünü sunar (Zdnet)
Coronavirus ve COVID-19: Tüm sorularınız cevaplandı (CNET)
Coronavirus: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/14/a19352d8-1da9-46e0-8f84-22958d8ebd2b/resize/770x/5cf8a81d0c018405d9c5d494255c3d65/istock.09.900909" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Akıllı telefonda ücretsiz WiFi ağı "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/14/a19352d8-1da9-46e0-8f84-22958d8ebd2b/resize/770x/5cf8a81d0c018405d9c5d494255c3d65/is6565 -1050217096.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*