Evden çalışırken programa uymak için 6 üretkenlik ipucu

Uzaktan çalışma, COVID-19 çağındaki yeni gerçekliktir. Verimlilik uzmanları, evden çalışırken toplantılara odaklanmaya ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya ilişkin öneriler sunar.

Olarak COVID-19 salgını işgücünü çevrimiçi ortama geçirir, birçok çalışan ve yönetici yeni bir ofis alanına – evlerine uyum sağlamayı öğrenir. Geleceğin yolu budur. Süre COVID-19 uzaktan çalışmaya geçmeyi acil hale getiriyor, yeni Gartner araştırması 2030'a kadar evden çalışma talebi% 30 artacak. Ancak yeni bir işyeri yeni zorluklar doğurur.

TechRepublic'deki Yenilikler

Evden çalışmak da arkadaşlarınız, aileniz, sosyal medyadan dikkatleri dağıtabilir, özellikle de başkalarıyla alan paylaşıyorsanız – ve yeni planları yeniden kurabilir. Bütün bunlar muhtemelen sizi rutininizden atacaktır. Sonuç olarak, zaman kaybetmemek veya önemli işyeri toplantıları hakkındaki düzenli hatırlatmaları kaçırmak daha kolaydır.

Verimlilik uzmanlarından, programda nasıl kalınacakları ve önemli işyeri toplantılarını kaçırmamaları hakkında altı ipucu:

  1. Yeni bir uyarı altyapısı oluşturun

Gretchen Rubin uluslararası en çok satan kitabın yazarıdır Mutluluk Projesi. Verimli ve doyurucu bir yaşam sürmenin en iyi yolunu incelemeye çok fazla düşünen biri olarak, ona sağlıklı alışkanlıklar oluşturma konusunda uzman diyebilirsiniz.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Zaman duygumu kaybediyorum," dedi Rubin TechRepublic'e. "Genellikle tam olarak saatin kaç olduğunu ve günün hangi saatinde olduğunu ve kaybolduğunu biliyorum. Bu nedenle, genellikle takvim uyarılarına ve Post-it notlarını koymanıza gerek olmasa bile, daha fazla altyapı oluşturun. "

"Pek çok alışkanlık bozulduğunda, bu ipuçları kayboluyor."

2. Evinizde olduğunuzu başkalarına açıkça belirtin, ancak hala çalışıyorsunuz

Oda arkadaşlarınız, bir eşiniz veya evde çocuklarınız varsa, evde çalışmak, evin etrafındaki aktiviteler veya takılmak için daha uygun gibi görünmenizi sağlayabilir. Ve evden çalışmanın en büyük yararı artan esneklik olsa da, ev yaşamınız ve iş yaşamınız arasında sağlıklı bir sınır sağladığınızdan emin olmak önemlidir.

Sizi rahatsız eden diğer kişileri çalışma programınızdan yavaşça programınıza bağlı kalmanız gerektiği konusunda bilgilendirin. Dikkat dağıtıcı unsurları siz yaratıyorsanız, çalışma saatleri belirleyip onlara bağlı kalarak kendinizi sorumlu tuttuğunuzdan emin olun. Mümkünse ofis bölgenizin kapısını kapatın veya dış sesleri engellemek için kulaklık takın.

Çocuk bakımını bir eş ile dengeliyorsanız, iş gününüz sizin elinizde olmayabilir. Partnerinizle normal beklentiler belirleyen Rubin, öneriyor.

Dikkat dağıtanlar – – zihinsel olarak taze kalmak için sık sık onaylanan kısa molalar–– verimlilik için büyük bir sorundur. Kullanılabilirliğiniz hakkında –– kendinize ve başkalarına – açık kurallar koyarak sorunu proaktif bir şekilde ele alın.

3. Instagram'da dolaşmayı bırak

Sosyal medya, hızlı bir şekilde açmanızı ve göz atmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ancak işyerinde bu kolaylık üretkenliğinize zarar verebilir.

Sosyal ağlarınızın çalışma saatlerinde kullanım kolaylığına karşı koymak için bunları tarayıcı kısayollarınızdan kaldırın ve Fast Company'ye göre her hesaptan çıkış yapın. Öncelikle özel veya gizli bir tarayıcı penceresinde bile çalışmayı düşünebilirsiniz. Bu, tüm hesaplarınızdan çıkış yapmanızı ve yaptığınız her web aramasının yazdığınız kelimeyi otomatik olarak tamamlamamasını sağlar. Bu, gün boyunca çok fazla sosyal mola vermeye cazip olmayacağınızın garantisidir.

4. Programınızı yazın –– ve ona sadık kalın

Rubin yolda kalmak için bir şeyler kağıda yazmanızı önerir. "İnsanların gelip gittiğini görmenin altyapısı ve sosyal yönleri olmadan unutabilirsiniz. Cuma için bir şeyler hazırlamak zorunda kalabilirsiniz, ancak Cuma sonsuzluk uzakmış gibi hissediyorsunuz" dedi. "Yine de zaman geçiyor, bu yüzden işleri daha açık bir şekilde yazmanız gerekebilir."

5. * Kendi * çalışma alanınızı oluşturun

İşi yapmak gibi hissettiren bir alan yapmak çok önemlidir. Bu, mümkünse yatağınızdan ve kanepenizden kaçınmak anlamına gelir. Rubin, "Bence pek çok insan alanlarını yeniden canlandırmaktan faydalanacak." "Bir çalışma veya çalışma alanı yapmak için çocuklarınızın yatak odalarını hareket ettirmeniz bile gerekebilir."

Ve şimdi, çok sayıda işçinin evde başkalarıyla birlikte çalışmasıyla, aynı zamanda biraz mahremiyete sahip olmak anlamına geliyor. Rubin, "Mutfak masasının üzerine kurmak muhtemelen şu anda iyi bir fikir değil." Diyor.

6. çift teknoloji kontrol

Birçoğumuz konferans görüşmenizin başladığı korkunç anı deneyimledik, ancak buna katılamıyorsunuz. Belki internet bağlantınız yavaştır. Belki de uygun yazılımı indirmediniz. Belki sesinizi kontrol etmediniz. COVID-19 yaşında evde çalışanlar için sorunlar artabilir – belki de alanınızdaki diğer insanlar yüksek olabilir ve toplantıyı duyamazsınız. Veya çevrimiçi olarak birden fazla toplantıda hokkabazlık yapıyorsunuz ve hangisine katılmanız gerektiğini takip etmekte zorlanıyorsunuz.

Artan dikkat dağıtıcı unsurlar nedeniyle, toplantılarınıza normalde olduğundan daha çabuk hazırlanmak özellikle önemlidir. Oturum açmak için önceden yarım saat ayırın ve geride kalmayacağınızdan emin olun. Sadece toplantılarınızı takip etmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda hepimizin normalden biraz daha sinirli olmaya eğilimli olduğu zamanlarda stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/7cb1d9dd-0e9b-4eb4-a940-0e9ac477e71e/resize/770x/0736cb6b090de27f228599c67c23881c/istock-115.15" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: LightFieldStudios, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">laptop ile çalışan anne süre kanepe duran çocuk

Görüntü: LightFieldStudios, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*