Evden doğru şekilde nasıl çalışılır

Her zamankinden daha fazla işçi evden çalışıyor. Teknoloji kesinlikle oradayken, çalışan zihniyeti olmayabilir. İşte iş ve ev arasında bir denge kurmanıza yardımcı olacak bazı fikirler.

Çoğumuz böyle bir şey görmedik
koronavirüs salgını
geleneksel olarak keyif aldıkları iş modellerini değiştiren, kapanışları önleyen ve devam eden iş operasyonlarıyla çok sayıda işletme. Bu arada, sayısız diğerleri maalesef belirsiz bir süre için kapılarını kapattı. Kesinlikle yabancı gelgitlerde olduğumuz için pürüzsüz yelken değil.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Bazı işçiler için – yıllarca evden çalışmanın avantajlarından yararlananlar – profesyonel yaşamlarını büyük ölçüde değiştirmeden bırakırken kişisel yaşamlarını da etkiledi. Bir tuğla ve harç ofisine rapor vermenin daha geleneksel rollerini üstlenmiş olan küresel işgücünün geri kalanı için, evinizden çalışmak, yatağınızdan bir mobil cihazda çalışmanın ya da uzanmanızın ilk ihtişamı geldiğinde biraz kültür şoku pijamalarınızda yıpranıyor.

Bu makale, herhangi bir kapasitede evden çalışan herkes için olsa da, bundan en iyi şekilde yararlanabilen insanlar, bir ofis ortamında kendinizin yürütülmesi için kurumsal standartlara ve politikalara bağlı kalabilecekler ve onu bulabileceklerdir. ev ve iş arasında köprü zor.

Aletlerinizi toplayın

VPN ile iletişiminizi koruyun


VPN erişimi bir zorunluluktur
şirketinizin verilerini korumak istiyorsanız ofis dışında herhangi bir yerden çalışırken. Evden daha önce hiç olmadığı kadar çok kullanıcıyla, BT departmanınıza şirketin hangi VPN tüneli türünü kullandığını sormalısınız: bölünmüş veya tam tünelleme. İlki, hem şirket hem de evdeki işçiler için bant genişliğini azaltmaya yardımcı olacaktır çünkü VPN üzerinden yalnızca şirket tabanlı veriler yönlendirilir; ikincisi tüm verilerin VPN üzerinden gönderilmesini gerektirir.

GÖRMEK: Evden çalışma: 20 yıldan fazla öğrenilen dersler (TechRepublic)

İşbirliği ve konferans araçları

Bu araçlar, global olarak ofis konumlarında kullanılanlara benzer. Büyük mesafeler, diller ve platformlar arasındaki iletişim boşluklarını kapatmak için e-posta, sohbet, bulut depolama ve video konferans uygulamaları bolca mevcuttur. Gibi bazı araçlar
Microsoft Ekipleri
,
Naber
, Telgraf,
yakınlaştırma
, ve
Google Hangouts
VoIP üzerinden internet özellikli herhangi bir cihazdan telefonla arama yapılabilmesi için telefon numaralarının hesaplara bağlanmasına izin verin.

Verimlilik araçları

Verimlilik paketleri, işi yapma sürecinde veri kümeleri oluşturmamıza, düzenlememize ve değiştirmemize yardımcı olan bir uygulama birleşimini temsil eder. Kullanılan platform ne olursa olsun, OS-agnostic yazılımı gibi Microsoft Office,
Google'ın G-Suite'i
, ve
Libre Ofisi
yalnızca belgeler üzerinde çalışmakla kalmayıp, birden çok kullanıcının belge değişikliklerini gerçek zamanlı olarak etkin bir şekilde teslim etmesini ve teslim etmesini gerektiren paylaşılan ortamlarda bunu yapmak için.

İşinize dikkat edin

Çalışma takvimini / programlarını koru

Bazen evde kendi programınızı yapabilirsiniz, ancak çalışma saatlerinizi sağlam tutmanın sebebi kişisel ve profesyonel yaşam arasında bir miktar ayrım yapmakla daha fazla ilgilidir. Program sizi her iki yaşamda da topraklamanıza yardımcı olacaktır.

Aralar vermek

Evden çalışmak, kısa süreli patlamalarla dolu büyük bir mola olmasa da, başından sonuna kadar bir çalışma sprint olmamalıdır. Molalar için zaman ayırın. Gerekirse zamanlayın ve uzun olmaları gerekmez. Bazen birden fazla kısa olanlar yeterlidir, ancak bu süre zarfında zihninizi temizlemek için onları alın ve farklı bir şey yapın. Uzun vadede, daha fazla odaklanmak ve rahatlamak için geri dönmenize yardımcı olacaktır.

Özel bir çalışma alanınız olsun

Kanepe veya rahat yatağınız ilk başta çekici, ancak uzun vadede vücudunuz bu rahatlatıcı alanları iş ile ilişkilendirecek ve bu alanlardan kaliteli bir dinlenme elde etmeyi bırakacaksınız. Uzun vadede performansı ve konforu en üst düzeye çıkarmak için işle ilgili tüm konulara adanmış küçük bir alan olmasını gönülden tavsiye ediyorum. Yaşam durumunuza bağlı olarak bu zor olabilir, ancak bu düzeneği yakından gerçekleştirmek için yapılabilecek değişiklikler vardır. Bedeniniz ve zihniniz bunun için size teşekkür edecek.

Rutinlerinizi koruyun

Geç kalma ve daha sonra uyanma olasılığı, evden çalışırken dört gözle beklediğiniz bir şeydir. Ancak hata yapmayın, işin hala yapılması gerekiyor ve eğer müşteriler veya iş arkadaşları bir şeyle yardım etmek için sizi aradığında çok yorgun veya uyanık değilseniz, hızlı bir şekilde size yetişecektir. Bu yüzden bir ofise gitmek zorundaymışsınız gibi çalışmaya devam etmeniz zorunludur. Ayrıca pijama ve bulanık terliklerden başka bir şey giyin – bana inan, normallik duygusunu korumaya son derece yardımcı olur.

Vücüduna dikkat et

Düzenli egzersiz

Bu, ne olursa olsun yaptığınız bir şey olmalı, ancak özellikle evden çalışırken ve karantinaya alınırken iki kat daha doğrudur. Evde olmak, bazı insanları sık sık yemek yemeye veya sadece atıştırmaya yönlendirebilir. Daha fazla girdi ile, bu çıktıyı dengelemenin en iyi yolu egzersizdir. Stres ve kaygıyı da en aza indirebilir – eviniz artık çalışma alanınız olarak ikiye katlandığında ek bir bonus.

Yemeyi unutma

Spektrumun karşı ucunda çalışacak, çalışacak, çalışacak ve çalışmayı unutacak olanlara sahibiz. Hiç kimse bu odak düzeyine karşı bağışık değildir, ancak gün boyunca mola vermemiz gerektiği gibi, vücudumuzun düzgün çalışması için beslenmesi gerekir. İyi beslendiğinde gelişiriz ve besin açısından zengin gıdalar bize gres, koruyucu ve dolgu maddeleri yüklü olanlardan daha iyi hizmet eder.

Sağlığınızı izleyin

Mesajın yeterince net olmaması durumunda, evde olmak sağlığımıza eğilmek için zaman değildir. Özel sağlık kaygıları olan ve ilaç isteyenler: Lütfen bu sürenin dolmasına izin vermeyin. Sağlığınızı takip edin ve ilaçların ve yedeklerin üstünde kalın. Proaktif olmak artık her zamankinden daha önemli.

Ruhunu besle

Hedeflere ulaşmak için yola çıkın

Bir ofis ortamında, becerilerimizi keskin tutmak için yeni promosyonlar veya mesleki gelişim olanakları duyabiliriz. Evden çalışmak bir çeşit rüzgarı o çantanın dışına çıkarır, ancak kendinize doğru çalışmak ve başarmak için hedefler koymaya devam ederseniz bu olmaz. Uzaktan çalışma yalnızca işin yapıldığı yerde bir değişikliktir. Hala sıkı çalışmamız lazım.

İnancını uygula

İnandığınız bir şey varsa, her ne olursa olsun, uygulamanızı durdurmayın çünkü evden veya pandeminin ortasında çalışıyorsunuz. Bir ibadethaneyi fiziksel olarak ziyaret etmek zor olsa da, inançlarınızı uygulamak daha mutlu ve sağlıklı bir insan olmanıza yardımcı oluyorsa, hayatınızın diğer kısımlarına bulaşır ve daha iyi bir çalışan, eş, ebeveyn veya arkadaş.

Yalnız olma

Işığında COVID-19, bu özel bir sorundur, ancak teknolojideki ilerlemelerle hiçbir zaman gerçekten yalnız değiliz, değil mi? Her zaman tecrit edilmemeliyiz. Sosyal olmak için kablolanmış durumdayız, bu nedenle lütfen ailenize, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve sizinle hobi paylaşan veya benzer beğeni ve hoşlanmayan kişilere ulaşın. Yabancı olma.

Meditasyon

Ben şahsen günlük meditasyonda teselli buluyorum. Düşüncelerimi ağılamama ve kendimi huzurlu, sakinleştirici bir şekilde ortalamama yardımcı oluyor. Ancak bu her zaman böyle değildi ve birçoğu için, her seferinde birkaç dakikadan fazla bir süre boyunca hayatı ayarlamak veya zihni susturmak zordur. Bu sizseniz, yardımcı olacak birçok araç vardır. Calm ve Headspace gibi uygulamalar tüm deneyim seviyeleri için rehberli meditasyon sunar. Meditasyon talimatı sunan bir dizi YouTube kanalı da vardır.

Evinizi koruyun

Küçük ev geliştirme projeleri yapın

Küçük bir arka bahçeyi, çimleri keserek ve tahta bir masa, birkaç yumuşak sandalye ve bazı ip ışıklarının moraliniz için yapacağını söyleyerek küçük bir arka bahçeyi rahat, açık bir vaha dönüştürmek gibi küçük bir projenin şaşırabilirsiniz. Biraz sıkıcı bir alanı, biraz kahve veya çay yudumlarken, çalışmayı dört gözle beklediğiniz bir yere dönüştürür (veya sizi işten uzaklaştırır).

Hobilere geri dönün

Evden çalışmak sizi ellerinize ek bir süre bırakacaktır. İşe gidip gelmenizin ne kadar olduğuna bağlı olarak, günde birkaç saat geri kazanmış olabilirsiniz. Bana büyük ölçüde yardımcı olan bir şey (ve şimdi daha karantina kısıtlamaları ile) iş nedeniyle vaktim olmadığım eski hobilere geri dönüyor, ancak şimdi tamamen takdir edebiliyor. İş molalarınızı hobilerinizi işten hoş bir kopukluk olarak uygulamak için de kullanabilirsiniz.

Yaşamayı bırakma

Dış dünyaya erişim dünyanın bazı bölgelerinde sınırlıdır, bu yüzden yaşamlarımızı yaşamaya devam ederken kendimizi olabildiğince zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak sağlıklı tutmak için elimizden geleni yapmalıyız. Kendinize iyi bakın ve güvende olun!

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/06/971d6b7c-ce58-42d7-9755-da4ba83c894b/resize/770x/d929d20ffb5945f4fffcdf1b6067f6b6/istock-12. hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Christian Horz, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">metin ev ofis bilgisayar klavye ile ahşap masa üzerinde lightbox

Resim: Christian Horz, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*