Evden güvenli bir şekilde çalışmak için en iyi 5 ipucu

Evden çalışma teknoloji çalışanları için daha yaygın hale geldiğinden, uygun güvenlik önlemlerinin sağlanması önemlidir. Tom Merritt evden çalışanlar için beş güvenlik ipucu sunuyor.

Belki evden çalışmayı seviyorsunuz ya da belki de zorlanıyorsunuz ama her iki durumda da evi yıkan güvenlik açığı olmak istemiyorsunuz. BT departmanınız üzerinde, ancak yapabileceğiniz bazı şeyler de var. İşte evden güvenli bir şekilde çalışmak için beş ipucu.

GÖRMEK: İhtiyaçlarınız için en iyi VPN'i seçme ipuçları (TechRepublic indir)

  1. Şirketinizin size verdiği cihazları kullanın. Çoğu işyeri cihazı, ihtiyacınız olan güvenlik önlemlerinin çoğuna sahiptir – bunlara bağlı kalırsanız çok daha güvenli olacaksınız. Oh, ve insanların bunları ödünç almasına izin verme.
  2. Parolalar ve ikinci faktörler. Tüm cihazlarınız ve işleriniz veya kişisel hesaplarınız mümkünse bunlara sahip olmalıdır. Bu parolaların uzun ve karmaşık olabilmesi için bir parola yöneticisi kullanın. Alın YubiKey yapabileceğiniz ikinci bir faktör veya benzeri bir uygulama için Authy ya da en azından (eğer hepsi teklif ediliyorsa) SMS. Ama o ikinci faktörü aç.
  3. Şifrele. Sürücünüz ve bağlantınız. Herhangi bir nedenle sürücünüz şifrelenmemişse, şimdi yapın. Ve bir VPNAilenizin cihazları% 100 güvenli olmayabileceği için evde bile. İşyeriniz VPN sağlamazsa, onlara gerçekten olması gerektiğini söyleyin, ardından giriş politikası olmayan iyi incelenmiş bir VPN için ödeme yapın.
  4. Tarayıcınızı kilitleyin. Hassas iş konuları üzerinde çalışmaya başlamadan önce, uzantılarınızı yalnızca kesinlikle ihtiyacınız olanlara indirin ve güvenebileceğinizden emin olun. Ve güvenliği koruyan iyi gözden geçirilmiş güvenilir uzantılara bakın.
  5. Cihazlarınızı güvende tutun. Kapılarınızı kilitleyin, cihazları arabanızda bırakmayın ve "Cihazımı bul" özelliklerini açın.

Güvenlik her zaman mümkün olduğunca sıfır ihlal şansına yaklaşma oyunudur ve bu uygulamalar yardımcı olacaktır.

Ayrıca bakınız

Freelancer kupa köpek yakınındaki dizüstü kullanarak

Resim: iStockphoto / Niyaz_Tavkaev

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*