Excel hücresine açılır liste nasıl eklenir

Açılır listeler veri girişini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Aşağıda, çalışma sayfalarınızda kullanışlı listeler oluşturmak için Microsoft Excel'in veri doğrulama özelliğinin nasıl kullanılacağına bir göz atın.

Video: Microsoft Excel'de bir hücreye açılır liste ekleme
Formlarda, seçim seçeneklerini basit bir açılır listeyle sınırlamak yararlı olabilir. Bu, bir Excel elektronik tablosunda da mümkündür, ancak işlem iyi bilinmez veya sezgisel değildir.
http://www.techrepublic.com/

Web formlarında, anketlerde ve anketlerde, seçim seçeneklerini basit bir açılır listeyle sınırlamak çok yararlı olabilir. Bu aynı zamanda bir Microsoft Excel ancak işlem çok iyi bilinmemektedir veya çok sezgisel değildir.

Access'te, kullanıcıları liste denetiminden bir değer seçmeye zorlayarak kullanıcı girişlerini sınırlayabilirsiniz. Office uygulamaları yerleşik açılır listelerde aynı işlevi kullanır. Örneğin, çoğu Biçimlendirme araç çubuğundaki Vurgula ve Yazı Tipi Rengi denetimleri bu esnek aracı kullanır. Seçenekler listesini görüntülemek için simgenin sağındaki küçük üçgeni tıklamanız yeterlidir.

Bilgilendirme: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden komisyon alabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.

Kullanıcılarınız için aynı türde bir kontrol oluşturabilirsiniz. Excel ancak işlem sezgisel değil. Bu seçenek Veri Doğrulama özelliğindedir. Neyse ki, özelliğin var olduğunu öğrendikten sonra, uygulanması kolaydır. Sadece iki şeye ihtiyacınız var: Bir liste ve bir veri giriş hücresi. Aşağıdaki sayfada Excel sayfasındaki basit bir açılır liste gösterilmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİN: Office 365 Tüketici fiyatları ve özellikleri

june200712fig1rx.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/2017/11/06/c3057264-e246-458e-bffc-bc4c30bfdbe6/june200712fig1rx.jpg

Kullanıcılar, A1: A4'teki öğelerin bir listesini görüntülemek için açılır oku tıklar. Kullanıcı listede olmayan bir şey girmeye çalışırsa, Excel girdiyi reddeder. Bu açılır listeyi bir Excel sayfasına eklemek için aşağıdakileri yapın:

  1. Listeyi A1: A4 hücrelerinde oluşturun. Benzer şekilde, öğeleri A1: D1 gibi tek bir satıra girebilirsiniz.
  2. E3 hücresini seçin. (Açılır listeyi çoğu hücrede veya hatta birden çok hücrede konumlandırabilirsiniz.)
  3. Veri menüsünden Doğrulama'yı seçin.
  4. İzin Ver seçeneğinin açılır listesinden Liste'yi seçin. (Bakın, onlar her yerdeler.)
  5. Kaynak denetimini tıklatın ve A1: A4 hücrelerini vurgulamak için sürükleyin. Alternatif olarak, referansı girmeniz yeterlidir (= $ A $ 1: $ A $ 4).
  6. Hücre İçi Açılır seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu seçeneğin işaretini kaldırırsanız, Excel yine de kullanıcıları yalnızca liste değerleri (A1: A4) girmeye zorlar, ancak bir açılır liste sunmaz.
  7. Tamam'ı tıklayın.

GÖRMEK: Google E-Tablolar'da açılır liste nasıl oluşturulur? (TechRepublic)

Açılır listeyi birden çok Excel hücresine ekleyebilirsiniz. Tek bir Excel hücresi yerine veri giriş hücresi aralığını (adım 2) seçin. Bitişik olmayan Excel hücreleri için bile çalışır. Uygun Excel hücrelerini tıklatırken Shift tuşunu basılı tutun.

Birkaç kısa not:

  1. Açılır menüyü yalnızca Excel hücresini tıklarsanız görebilirsiniz.
  2. Kullanıcılarınız artık açılır menüdeki seçeneklerden yalnızca birini seçebilir. Kendi verilerini girmeye çalışırlarsa bir hata mesajı alırlar.
  3. Bu açılır hücreyi e-tablonuzdaki diğer Excel hücrelerine kopyalayıp yapıştırabilir ve bunun gibi istediğiniz kadar farklı açılır menü oluşturabilirsiniz.

GÖRMEK: Bilmediğiniz 10 Excel zaman kazandırıcı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Microsoft Excel bonus ipucu

Makaleden Excel'de Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey hazırlayan: Susan Harkins:

Birden çok bağlantıya güvenin

İki Excel çalışma kitabı arasındaki bağlantılar yaygın ve kullanışlıdır. Ancak, çalışma kitabındaki1 değerlerin çalışma kitabındaki2, çalışma kitabına3, vb. Bağlanan değerlere bağlı olduğu birden çok bağlantı, yönetilmesi zor ve kararsızdır. Kullanıcılar dosyaları kapatmayı unutur ve hatta bazen onları taşırlar. Bağlantılı Excel çalışma kitaplarıyla çalışan tek kişi sizseniz, sorun yaşamayabilirsiniz, ancak diğer kullanıcılar bunları inceliyor ve değiştiriyorsa, sorun istiyorsunuz demektir. Gerçekten bu kadar bağlantıya ihtiyacınız varsa, yeni bir tasarım düşünebilirsiniz.

Bu bonus Excel ipucu ücretsiz PDF formatında da mevcuttur Microsoft Office'te asla yapmamanız gereken 30 şey.

Editörün notu 10 Mart 2020: Bu Excel açılır liste makalesi ilk olarak Haziran 2008'de yayınlanmıştır. O zamandan beri, bir video eğitimi ekledik, bonus ipucu ekledik ve ilgili kaynakları güncelledik.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*