Facebook, Slack ve Twitter, COVID-19 hackathon'u başlatmak için WHO'ya katılan teknoloji şirketleri arasında

Amaç, koronavirüs pandemisinin neden olduğu bazı sorunların çözülmesine yardımcı olacak yazılımlar geliştirmektir.

Teklifler bu hafta, görevi COVID-19 salgını için yazılım geliştirmek olan küresel bir hackathonun bir parçası olarak görülüyor. Çevrimiçi # BuildforCOVID19 Global Çevrimiçi Hackathon Dünya Sağlık Örgütü ve Microsoft, Facebook, Twitter, Pinterest, TikTok, WeChat ve Slack gibi önde gelen teknoloji şirketleri tarafından öncülük ediliyor.

Hackathon, "mevcut koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili bazı zorlukların üstesinden gelmek amacıyla, geliştiricilere sosyal etki yaratan yazılım çözümleri oluşturma fırsatı sunuyor" diye yazdı.

Katılan her şirket, başvuruda bulunan geliştiriciler için kaynaklar taahhüt etmiştir. Site 20.000'e yakın başvuru aldı. Kazanan teklifler 10 Nisan Cuma günü açıklanacak.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Grup, teknolojinin rol oynayabileceği temel zorlukların ve alanların bir listesini geliştirdi. Sağlık, savunmasız nüfus, işletmeler, topluluk, eğitim ve eğlenceyi içerir.

“Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüs (COVID-19) küresel bir pandemi ilan ettiğinde, hükümetler toplum üyelerine sosyal mesafeyi uygulama konusunda rehberlik ederken, şirketler eğrisini düzleştirmek için ev politikalarından çalışma yürüttüler. popülasyondaki viral enfeksiyonlar "dedi. "Şu anda topluluklar içinde tecrübe edilen tecrübe göz önüne alındığında, geliştiricilerin bu krize çözüm bulmaya yardımcı olacak yazılım çözümleri düşünebileceği, deneyebileceği ve oluşturabileceği bir çevrimiçi alan oluşturmak istiyoruz."

Çevrimiçi hackathon'u tanıtmak için Facebook CEO'su Mark Zuckerberg bir Facebook gönderisinde vurguladı. Hackathon'ların sosyal medya şirketinin tarihinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve yeni fikirlerin ve projelerin doğmasının önemli bir yolunu kaydetti.
Zuckerberg, "Kan Bağışı ve Kriz Tepkisi gibi özellikler ilk olarak hackathonlar sırasında üretildi ve şu anda dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor" dedi. "Bazı yararlı prototiplerin ve fikirlerin de bu fikirden çıkacağını umuyorum."

Burada organizasyonların tam listesi Hackathon'a katılanlar:

Kurumlar

AWS
bilen
Facebook
Giphy
Microsoft,
pinterest
Gevşek
Satış ekibi
TikTok
Twilio
heyecan
WeChat

Girişim Ekosistemi

Neo Fonu
Yavaş Girişimler
South Park Commons
8VC

Öğrenci Grupları

Kongre Uygulamaları Yarışması
Hack Kulübü

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/8e775e08-10d5-4bf6-b4ac-0ca380337782/resize/770x/1ab1eb5577ab9f820f33b438dd8cec88/developer-young-woman.woman "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Geliştirici genç kadın

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*