Finans robotları geliyor: Kuruluşların% 73'ü bu yıl insanları makinelerle değiştirmeyi planlıyor

Son zamanlarda Deloitte araştırmasıyla bazı şaşırtıcı istatistikleri ortaya koyan finans, insan ve makinenin saldırısından etkileniyor.

Veri bilimi hakkında bilinmesi gereken en iyi 5 şey
Veri bilimi gelişmelerinin 2020'de artması bekleniyor. Tom Merritt, yapay zeka ile birlikte veri bilimi hakkında bilmeniz gerekenleri listeliyor.
http://www.techrepublic.com/

Finans işlevi hızlı bir değişim yaşıyor ve yakın zamanda yapılan bir Deloitte araştırması, katılımcıların yüzde 73'ünün bir yıl önce% 58'den bu yıl işgücündeki insanların yerini almak için teknoloji uygulamayı planladığını buldu.

Finans işgücü küçülecek olsa da, şirketlerin mevcut personeli ayarlaması ve genellikle finans bölümünde bulunmayan yeni beceriler getirmesi gerekiyor. yeni Deloitte raporu.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Deloitte Consulting'deki beşeri sermaye CFO hizmetleri lideri ve müdürü Rob Dicks, "Dijital bir bakış açısıyla, CFO'nun rolüne baktığımızda, organizasyonlarında katalizör ve stratejist olma yetenekleri hakkında daha fazla oluyor" dedi.

CFO'lar geleneksel finansal raporlama ve vergi hesaplama alanlarına odaklanırken, bugün müşterileri nasıl belirleyecekleri ve kârları nasıl artıracaklarından bahsediyorlar. Bu yüzden CFO'lar farklı işe alımlar yapıyor ve beklentileri farklı.

"İş hedefleri değiştikçe, işi desteklemek için gerekli yetenek de değişiyor."

Daha fazla veriye dayalı karar verme

Örneğin, bir mali planlama analisti teknoloji becerilerini tamamlamak için BT'ye geçebilir, raporda alacak hesaplarında katkıda bulunan bir rolden muhasebe yönetim rolüne geçmek yerine BT'ye geçebilir. "Oradan ticari veya pazarlama analitiğine geçebilirler ve daha sonra bir iş birimi CFO rolü hedefi ile finanse geri dönebilirler."

Bu nedenle, mevcut finans personelinin finans, işletme ve teknolojiyi anlamak için gerekli deneyimi elde etmesini sağlamak önemlidir. "Gelecekte kritik finans işlerinin muhasebe veya hazine gibi bir alanda uzmanlaşmanın aksine bütüncül bir işletme eğitimi talep etmesi muhtemeldir."

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Dicks'e göre, CFO'nun organizasyonu işin diğer alanlarından daha hızlı dönüşüyor, "çünkü finans işlevi… içgörüleri (veriyi) daha hızlı çekmeye ve maliyet tasarrufu için harekete geçirmeye meyilli. CFO'ların oynadığı rol göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil maliyet sınırlama ve verimlilik. "

Yeniden sipariş gerekli

Teknoloji, veri bilimi, analitiği, ve veri yönetimi Dicks, kuruluşların finans fonksiyonuna getirilmesi gereken bazı yeni beceriler olduğunu belirtti. Kuruluşlar karar vermek için daha fazla veri kullandığından, çalışan rollerinin değişmesini gerektirir. Daha fazla davranış becerisine de ihtiyaç duyulduğunu söyledi, yani bir raporu bir araya getirme ve veri görselleştirme yoluyla anlaşılır bir şekilde açıklayabilme anlamına geliyor.

Diyerek şöyle devam etti: "Organizasyonun seviyelerinde yukarı çıktıkça, bu hikayeyi desteklenen ve anlaşılan tam bir şekilde anlatabiliyorsunuz – finans kuruluşlarının geçtiği beceri türü."

Dicks, finans kuruluşlarının değer yaratma ve maliyet verimliliği arasında bir karar vermeleri gerekeceğinden, “her ikisini de aynı anda yapmak zor” diye ekledi. "Maliyet verimliliği varsa, kafa sayımlarının düştüğünü göreceksiniz. Aynı hizmetleri sunmak için daha az insan gerekir. Müşterilerimizin çoğu işgücünü nasıl yeniden kazanacaklarına bakıyor."

2019'da odaklamanın daha çok değer yaratma tarafında olduğunu söyledi. Bunun devam edip etmediğini görmek için "Ekonomi 2020'de dolaşırken çok ilginç olacak". Deloitte'nin ayrı CFO araştırması, "ekonomi için hala olumlu, ancak altı ila dokuz ay önce olduğu kadar olumlu değil."

GÖRMEK: BT ekibinizin yeteneklerini geliştirme (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Dicks, şimdi, kısa vadeli ve uzun vadeli eğilimler arasında bir denge kurarak "Maliyet verimliliğine doğru bir hamlenin başlangıcını ve maliyetleri bir finans fonksiyonu olarak yönettiğimizi görüyoruz" dedi.

"Finans işgücü itiliyor … ifadeleri daha net hale getirmek, daha fazla içgörü sağlamak ve organizasyonun elektronik tablolar oluşturmak ve verileri yönetmek için kullanılan kısmında, verilerle bir hikaye anlatabileceğiniz beklentisi."

Bazı temel, "Geçen çeyreğin geliri neydi ve iki çeyrek önceki dönemle nasıl karşılaştırıldı?" iş birimlerinin bu bilgileri kendileri bulabilmeleri için otomatikleştirilip self-servise taşındıklarını ve finansın sadece veri sağlamakla kalmayıp, içgörü sağlamaya odaklanabileceğini söyledi.

GÖRMEK: En iyi yetenekleri işe alma ve işe alma: İş dünyası liderleri için rehber (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Raporun bulgularından bir diğeri, Dicks, veri becerilerinin azlığından dolayı finans kuruluşunun çoğunun "konser ekonomisine, serbest çalışanlara ve taşeron işçilerine doğru eğildiğinden ve faydalandığından" kaynaklandığını söyledi.

Dicks için sürpriz bir bulgu, CFO'ların aradıkları ile kuruluşların bunu nasıl gerçekleştireceği arasında bir yan yana olmasıydı.

CFO'lar, "kesinlikle değer verme biçimlerini ve değiştirmek için yaptıkları işi kesinlikle bekliyoruz … işgücünün becerileri, rolleri ve kompozisyonu o kadar hızlı gerçekleşmiyor."

Örneğin, Dicks bir CFO ile konuştuğunda, değişen işe alma stratejisi hakkında her şeyi duyar, ancak iş tanımları bunu yansıtmaz. "Dünün becerilerini yansıtıyorlar" dedi. "İK ve finans, çalışanların nasıl kaynak ve eğitileceği üzerinde birlikte çalışmıyor."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/10/b24bcf41-6438-4b2b-8594-d1f70367ba8e/resize/770x/d4bc0290ffcef334a4e9f107294c68f2/istock-12094 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Overearth, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Bilgisayar ve para - Para ve dizüstü bilgisayar, metin ve grafik gösteren ekranlar. "Data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/10/b24bcf41-6438-4b2b-8594 -d1f70367ba8e / boyutlandırmak / 770x / d4bc0290ffcef334a4e9f107294c68f2 / istock-1209494134.jpg

Görüntü: Overearth, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*