Flash depolamada ilk 3 trend

IoT kurulumları, uç bilgi işlem ve bağlantılı arabalar, esnek ve yetenekli depolama çözümlerine olan talebi artırıyor.

Nesnelerin interneti, kablosuz iletişim ağı, soyut görüntü görseli.

Resim: iStockphoto

Orion Market Reports, evrensel flash depolama için küresel pazar boyutunun önümüzdeki altı yıl içinde yıllık% 18 oranında büyümesi bekleniyor. Analiz firması, genel amaçlı flaş depolamaya olan ilginin artması nedeniyle bir patlama yaşandığını açıkladı. IoT cihazlar ve yapay zeka projeler. Rapor, performansı artıran ve gecikmeyi azaltan yüksek hızlı veri aktarım teknolojileri, giyilebilir elektronik cihazlar ve cihazlar alanlarında özellikle yüksek büyüme kaydetti.

Flash depolama talebindeki bu artışa neden olan güçlerden üçüne bir göz atalım.

Kurumsal başarıya odaklanın

Mordor Intelligence, buluta geçişle birlikte verilerdeki genel büyümenin flash depolama için artan talebi yönlendirmek. Piyasa raporu, flash depolamanın artan benimsenme oranının nedeni olarak güç tüketimi, performans, ölçeklenebilirlik ve yönetim kolaylığı avantajlarına atıfta bulunuyor.

CRN, bu geçişi desteklemek için, bir platformun yararlarını diğerine göre tartışmak yerine, depolama şirketlerinin müşteriler için işi halletmeye odaklanmasını tavsiye ediyor. bir listede 2021 için izlenecek sekiz depolama trendiCRN, teknik ayrıntılara değil, depolamadan iş gereksinimlerine odaklanmayı önerir.

Bu iş ihtiyaçları, BT ekibinin ve kurumsal veri merkezlerinin çok ötesine ulaşır. Bu hafta Flash Perspective etkinliğinde birçok konuşmacının belirttiği gibi, video oyunu geliştiricileri ve bağlantılı arabalar üzerinde çalışan mühendisler güvenilir depolama çözümlerine ihtiyaç duyuyor.

GÖRMEK: Donanım envanter politikası (TechRepublic Premium)

The Game Awards CEO'su Geoff Keighley, flash'ın yeni video oyunlarına erişmek için özellikle önemli hale geldiğini söyledi.

Western Digital'in bu hafta ev sahipliği yaptığı Flash etkinliğindeki bir oturumda, "Bulduğumuz şey, oyunların inşa ettiği bu zengin dünyalara gerçekten adım atmak istiyorsanız bu hıza ihtiyacınız var," dedi. "Bu oyunların boyutu ve kapsamı için her zamankinden daha fazla depolamaya ihtiyacımız olacak."

Garmin'de otomotiv OEM başkan yardımcısı ve genel müdürü Matt Munn, başka bir oturumda flash depolamanın çalışmaları için giderek daha önemli hale geldiğini söyledi.

"Birden fazla ekrana sahip arabalar görüyorsunuz ve yüksek çözünürlüklü filmler ve oyun uygulamaları hızla norm haline geliyor, bu nedenle otonom araç uygulamalarına ek olarak flaş depolama ihtiyacını artıracak, yüksek performanslı flaş depolama uygulamasında daha fazla alaka yaratacak "dedi. "Birlikte çalışmak ve belirli otomotiv OEM uygulamaları geliştirmek bizim için büyük bir alan."

Kenarda depolama

Veri yönetimi, bir uç bilgi işlem çözümü uygulayan herhangi bir şirket için en önemli önceliktir. Bu çözümler, gecikmeyi azaltmak için uçta bilgi işlem gücü ve depolama seçeneklerine ihtiyaç duyar. IDC bunu tahmin ediyor IoT cihazlarından üretilen veriler 2025 yılına kadar 73 zetabayta ulaşacakve bunun çoğu uçta olacak.

Bir rehberde uç bilgi işlem için veri depolamaHorizon Technology, katı hal sürücüsünün ve gelişmekte olan depolama sınıfı bellek teknolojilerinin uçtaki veri yoğun iş yüklerini yönetmek için birincil seçenek olacağını öngörüyor. CRN'nin analizi ayrıca, uçta IoT cihazları tarafından toplanan veriler merkezi bir konuma gönderilmeden önce yerel olarak işlenebildiğinden, uçta veri depolamanın faydasını görür. Uçta yeterli depolama varsa, ham veriler işlenebilir ve artık ihtiyaç kalmadığında silinebilir, bu da ağ oluşturma ve kapasite gereksinimlerini azaltabilir, CRN'ye göre.

Bölgelere ayrılmış depolama

Verideki çarpıcı artışa yardımcı olabilecek bir başka depolama çözümü, bölgelere ayrılmış depolamadır. Bu, ana bilgisayar ve depolama cihazlarının daha yüksek depolama kapasitesi, daha fazla işlem hacmi ve daha düşük gecikme süreleri elde etmek için işbirliği yapmasına izin veren bir cihaz sınıfıdır. Bölgelere ayrılmış depolama, bulut hizmeti sağlayıcılarının ve kurumsal veri merkezlerinin daha verimli ve ölçeklenebilir veri depolama katmanları oluşturmasına da olanak tanır, The New Stack by Swapna Yasarapu'daki bir gönderiye göre. Yaşarapu, bölge blok yönetiminin, hem ana bilgisayar hem de depolama uygulamalarının, mevcut en yüksek depolama kapasitelerinden tam olarak yararlanmak için verileri akıllıca ölçeklendirmesine izin verdiğini yazıyor.

Çalışma, standartlara dayalı araçlar, kitaplıklar, kaynaklar ve teknik dokümantasyon ile açık kaynaktır. ZonedStorage.io.

Bu haftaki Flash Perspective etkinliğinde Western Digital, yeni bir bölgeli depolama ortaklığı duyurdu. Percona for ZNS haberi, açık kaynaklı işlem veritabanlarını desteklemek için yeni bir ortaklık tanımladı. Percona, Western Digital ZNS SSD'lerle MySWL için Percona Sunucusunun kullanımı için kurumsal sınıf yazılım desteği, performans ayarı ve danışmanlık hizmetleri sağlayacaktır. Western Digital'e göre, MyRocks ile ZN540 ZNS SSD üzerinde çalışan bir MySQL Sunucusu, yazma ağırlıklı MySQL kullanım durumlarında InnoDB ile geleneksel bir SSD kullanmaya kıyasla saniyede üç kata kadar daha fazla işlem gerçekleştirebilir.

Western Digital, bu hafta etkinlikte birkaç yeni ürününü duyurdu. Flash işinin başkan yardımcısı ve genel müdürü Rob Soderbery, kaydedilen açıklamalarda, dört yeni ürünün tüketicilerden profesyonellere, veri merkezlerine ve arabalara kadar şirketin tüm müşteri segmentlerini kapsadığını söyledi.

"Portföyümüzün derinliği ve genişliği ile piyasayı etkileme stratejimizin bir kanıtı" dedi. "Ürünleri nasıl teslim ettiğimiz ve bu segmentleri ve müşterileri nasıl etkinleştirdiğimizle ilgili."

Universal Flash Storage (UFS) 3.1 için yeni bir yerleşik flash platformu, müşterilerin mobil, otomotiv, IoT, AR/VR, dronlar ve diğer gelişmekte olan segmentler.

Şirket ayrıca WD_Black ürün serisi için üç yeni SSD duyurdu. Depolama çözümleri, oyuncuların bilgisayarları ve konsolları yükseltmesi içindir. Yeni ürünler şunları içerir:

  • WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD
  • WD_BLACK D30 Oyun Sürücüsü SSD
  • Xbox için WD_BLACK D30 Game Drive SSD

Şirketin yeni SanDisk Professional markası, fotoğrafçılardan film yapımcılarına ve iş kullanıcılarına kadar çeşitli içerik yaratıcıları için tasarlandı. Yeni hat, sağlam bir CRexpress kartı, PRO-READER serisi, dört yuvalı okuyucu yerleştirme istasyonu ve 4 TB G-Drive ArmorLock Şifreli NVMe SSD dahil olmak üzere 16 modüler iş akışı çözümüne sahiptir.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*