Forrester, 2020 yılında teknoloji pazar tahminlerini aşağı yönlü revize etti

COVID-19 salgını ve ulusal acil durum nedeniyle pazarın düşme ihtimali artmaktadır.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Başkan Trump tarafından açıklanan COVID-19 salgını ve ulusal acil durum nedeniyle, Forrester Research teknoloji pazarının görünümünü aşağıya doğru revize ediyor. Araştırma firması en iyi senaryoda, şu anda ABD ve küresel teknoloji pazarındaki büyümeyi 2020'de yaklaşık% 2'ye kadar yavaşlatacağını öngörüyor.

Başkan yardımcısı ve baş analist Andrew Bartels, "Bu, ABD ve diğer büyük ekonomilerin 2020'nin ilk yarısında azaldığını, ancak ikinci yarıda toparlanmayı başardığını varsayar." Bilgilendirme. Diyerek şöyle devam etti: "Tam teşekküllü bir durgunluk yaşandığında, ABD ve küresel teknoloji pazarlarının 2020'de% 2 veya daha fazla düşme olasılığı da% 50'dir."

Her iki senaryoda da Bartels, bilgisayar ve iletişim ekipmanı harcamalarının en zayıf olacağını ve% 5 ila% 10'luk potansiyel düşüşlerin olacağını söyledi. Teknik danışmanlık ve sistem entegrasyon hizmetleri harcamalarının geçici bir yavaşlamada yatay olacağını ve firmaların yeni teknoloji projelerini gerçekten kesmeleri durumunda% 5'e kadar düşebileceğini söyledi.

GÖRMEK:
COVID-19 işletmeyi nasıl bozuyor ve bu konuda ne yapabilirsiniz?
(TechRepublic)

Bartels, yazılım harcamalarının büyümesini en iyi şekilde% 2 ila% 4 aralığına düşüreceğini ve en kötü ekonomik durgunluk döneminde büyüme kaydetmeyeceğini söyledi. Yetkili, dış kaynak kullanımı ve telekom hizmetlerinin daha iyi duracağını, ancak sözleşme revizyonlarının harcamaların düşmesine neden olabileceğini söyledi.

"Tek olumlu notlar, bulut altyapı hizmetlerine yönelik talepteki artışın devam etmesi ve firmalar işçileri evden ve okullardan çevrimiçi kurslara geçmeye teşvik ettikçe, uzaktan çalışma ve eğitim için özel yazılım, iletişim ekipmanı ve telekom hizmetlerine yapılan harcamalardaki potansiyel artışlar olacaktır.

Bartels, küresel olarak "ekonomik görünümdeki keskin bozulmanın" dramatik ABD seyahat kısıtlamaları, özellikle de uluslararası düzeyde daha da desteklendiğini söyledi.

Ekonomiye zarar veren diğer eylemler arasında NBA, NHL, NCAA ve iptal edilen diğer sporlar veya askıya alınan oyunlar; SXSW ve iş konferansları gibi kültürel etkinliklerin iptal edilmesi; birçok ABD üniversitesinin ve okul bölgesinin en az birkaç hafta kapatılması; çalışanları, evden çalışmaya teşvik eden birçok işletme; ve ABD borsalarının 2017'den bu yana fiyatlarındaki bir günlük en büyük düşüşünü yaşadığını söyledi.

2020 yılının ilk çeyreği ve ikinci çeyreğinin ötesinde ne olacağına gelince, Bartel, Federal Rezerv'in faiz oranlarını düşürdüğünü ve cumhurbaşkanının COVID-19'un yayılması için umut verici işaretler olarak yardımcı olmak için 8.3 milyar dolarlık bir harcama paketi imzaladığını belirtti.

Bartels, "Demokratik Saray, Cumhuriyet Senatosu ve cumhurbaşkanının bir tür ekonomik teşvik paketi üzerinde anlaşması bekleniyor." Dedi. "Düşük petrol fiyatları tüketiciler için bir nimettir. Ancak COVID-19 yüz binlerce Amerikalıyı enfekte ederse ve milyonlarca insanın karantinaya ve kendi karantinalarına yol açarsa, bu girişimler tüketici harcamalarındaki korku kaynaklı kasılmalara karşı çok az şey yapacaktır."

Doğrudan etkilenenler üzerindeki mali yükü hafifletmek için uygun şekilde tasarlanmış önlemlerin tüketici harcamalarındaki düşüşü sınırlayacağını ve daha geniş bir uyaranın iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Bartels, "Bu olumsuzlukların ve pozitiflerin nasıl oynayacağını henüz bilmiyoruz." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Oranlar, 2020'de GSYİH'nın en az dörtte üçü azalarak ABD'deki resesyon olasılığının% 50'sine yükseldi."

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/18/380367c1-c32a-408b-8fca-44880b30c50d/resize/770x/7503fe545aae324da95a6bdc10a8d071/financial- .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

& Nbsp;

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Küresel kriz hisse senedi mali endeksi yatırım grafik grafik şamdanlar ve kırmızı ok altında sayı ile sunum ve raporlar arka plan için açılır simgesi. "Data-original =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/ 18 / 380367c1-c32a-408b-8fca-44880b30c50d / yeniden boyutlandırma / 770x / 7503fe545aae324da95a6bdc10a8d071 / mali-tahmini-drop-down.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*