Future Fit şirketleri, iş ortağı ekosistemleri aracılığıyla başarı elde ediyor

Yakın tarihli Forrester araştırması, geleceğe uygun bir teknoloji stratejisinin şirketinize müşteri ve iş başarısı için temelleri nasıl sağladığını gösteriyor.

yenilik

Resim: iStock/metamorworks

Son araştırmamızda, geleceğe uygun bir teknoloji stratejisinin şirketinize müşteri ve iş başarısı için temelleri nasıl verdiğini gösterdik. Ve müşteri takıntılı şirketlerin diğerlerinden 2,5 kat daha hızlı büyüdüğünü belirledik. Yaratıcılık—eski sorunlara yeni çözümler bulmak ve yeni iş modellerinde, yeni ürünlerde ve yeni çalışma yöntemlerinde atılımlar yapmak—size farklılaşma ve büyüme gücü verir.

Ancak hiçbir şirket bunu tek başına yapamaz. Geleceğe uyum stratejisini benimseyen firmalar, dışarıdan gelen değere güvenirler. Bir teknoloji yöneticisi olarak, bulut üzerinden kullanılabilen 100.000 iş ve teknoloji parçasının değerini çıkarma ve düzenleme yetki ve sorumluluğunuz vardır. Bunlar şunları içerir:

  • Amazon, Google ve Microsoft gibi bulut platformu satıcıları

  • Binlerce yazılım platformu ve özel satıcı

  • Öngörüler ve sonuç odaklı iş süreci dış kaynak kullanımı (BPO) satıcıları

  • Sürekli gelişen tüm parçaların değerini belirlemenize ve düzenlemenize yardımcı olacak üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları.

Çözümleri bir araya getirmek için ihtiyaç duyduğunuz teknolojiyi ve yeteneği bulma ve düzenlemeye yönelik bu yaklaşımı "ekosistemler aracılığıyla yenilik" olarak adlandırıyoruz.

Ekosistemler aracılığıyla inovasyon, kuruluşlar bulut, yazılım, iş ve hizmet sağlayıcılarıyla ortak amaç ve finansal teşvikler aracılığıyla değer uyumlu hale getirildiğinde aktif olarak işbirliği yaptığında gerçekleşir.

İş ortağı ekosistemleri aracılığıyla inovasyonun anahtarı, platform ve uygulama ihtiyaçlarınızı bulut üzerinden hızla gelişen yeteneklere göre sıraya koymaktır. Riskleri azaltmak, daha derin bağımlılıkları yönetmek ve bu karmaşık ekosistemlerin değerini düzenlemek, en çok güvendiğiniz iş ortaklarına yeni ve çok daha derin bir bakış gerektirir.

Anahtar, özellikle stratejik ortaklarınızla daha güçlü değer alışverişidir.

Eski ücret listesi, RFP ve hizmet düzeyi sözleşmesi (SLA) odaklı modeller, dönüşümün sürekli, çok boyutlu ve belirsiz olduğu ve strateji ile uygulamanın sıkı bir şekilde birbirine bağlı olduğu geleceğe uygun bir kuruluşta iyi çalışmaz. Bu nedenle aydınlanmış teknoloji liderleri, "ortak inovasyon ortaklığı" olarak adlandırdığımız daha net bir değer alışverişi üzerine kurulu yeni bir teknoloji ve hizmet paradigmasını benimsemek için yeteneklerin ve fiyatın ötesine bakıyorlar.

Siz ve ortaklarınız güvene, şeffaflığa, güvenilirliğe, yeniliğe ve kendi müşteri deneyiminize odaklanırsanız, değer alışverişi en yüksek seviyede olur. Bulut ekosistemlerinde bulunan geniş ve genişleyen değer evreninden en iyi şekilde yararlanmak için tüm tarafların yapması gereken işler vardır. Ortak inovasyon ortaklığı şu durumlarda işe yarar:

  • Satıcılar ve sağlayıcılar daha fazla risk üstlenir ve sonuçlara göre daha fazla ödüllendirilir. Bulut, yazılım ve BPO sağlayıcıları bunu zaten yapıyor. Geleneksel hizmet müşterileri için bu imkansız görünebilir, ancak Forrester Analytics anket verileri, küresel hizmet karar vericilerinin %35'inin 2021'de üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla sonuca dayalı fiyatlandırma kullanımını artırmayı planladığını ortaya koydu.

  • İş, operasyonlar ve teknoloji yöneticileri para yatırır ve birlikte yönetir. Ortak inovasyon başarısı, yalnızca teknoloji liderleri ve diğer üst düzey yöneticiler bu ilişkilere zaman ve enerji harcadıklarında olur. Satıcılar ve sağlayıcılar, önceliklerinizi ve başarının önündeki dahili engelleri belirleyip bunların üstesinden geleceğinizi bilmelidir.

  • Her iki taraf da yeni değer ve fikri mülkiyet yaratmaktan yararlanır. Satıcılar için bu onların fikri mülkiyetidir. Hizmetler için fikri mülkiyet her iki taraf için de masada olmalıdır. Gizli sosunuzu bir sağlayıcıyla veya hatta bir toplulukla paylaşarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ortak inovasyon ortaklığını en stratejik satıcılarınıza odaklayın

İş sonuçlarınıza katkılarına göre stratejik ortaklar seçin. Bunlar, bugün birlikte çalıştığınız yüzlerce satıcı veya "ortak", bütçenizden büyük paylar alan satıcılar için bir örtmece değildir. Bunun yerine, dikkatinizi başarınız için en önemli olan ve ilişkinin hem ölçeğinin hem de gücünün en yüksek olduğu bir düzine kadar gerçekten stratejik ortağa odaklayın.

  • Gelecekteki anlaşmalarda kısa liste tercihiyle ortak inovasyon ortaklarını tercih edin. En iyi ortaklıklarınızı genişletin ve güçlendirin ve önemli ilişkileri ortaklık testinde başarısız olmadan düzeltmeye çalışın.

  • Bütçenize hakim olan ancak sizi farklılaştırmayan satıcılardan uzaklaşın. Hizmet sağlayan satıcılar gelecekteki büyümeniz için stratejik değilse, emtia ilişkilerini farklı bir yönetim yoluna kaydırın.

  • En son teknolojiden yararlanmak için yeni başlayanlar ve uzmanlarla birlikte yenilik yapın. Sürekli olarak mükemmel müşteri deneyimi sunan veya üstün düzeyde yenilik sergileyen, geleceği parlak tedarikçileri tespit edin. Onları size ilham vermeye, farklı bir şey başarmaya ve bunu hızlı yapmaya davet edin.

Bu yazı, Başkan Yardımcısı ve Baş Analist Ted Schadler tarafından yazılmıştır ve orijinal olarak ortaya çıkmıştır. İşte.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*