Gartner'a göre, 2024 yılına kadar BT dışı profesyoneller teknoloji ürün ve hizmetlerinin çoğunu oluşturacak

2023'te firma, 30 milyar dolarlık gelirin "pandemi öncesi var olmayan ürün ve hizmetlerden elde edilmesini" bekliyor.

nd3000.jpg

Resim: iStock/nd3000

Kısa sürede, koronavirüs pandemisi insanların çalışma, öğrenme ve sosyalleşme şeklini değiştirdi. Pazartesi günü Gartner yayınlandı COVID-19 ortamında hızlandırılmış dijital dönüşüm çabaları, BT dışı çalışanların değişen rolleri, gelecekteki ürün geliştirme ve daha fazlası hakkında tahminler. Rapora göre, yeni teknoloji çözümlerinin çoğu, çok da uzak olmayan bir gelecekte BT dışı çalışanlar tarafından üretilebilir.

Gartner'ın seçkin araştırma başkan yardımcısı Rajesh Kandaswamy bir basın açıklamasında, "Dijital iş, CEO'lar tarafından bir takım sporu olarak görülüyor ve artık BT departmanının tek alanı değil" dedi. "Dijital verilerdeki büyüme, düşük kodlu geliştirme araçları ve yapay zeka (AI) destekli geliştirme, teknoloji geliştirmenin BT profesyonellerinin ötesinde demokratikleşmesini sağlayan birçok faktör arasında yer alıyor."

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

COVID-19 ve dijital dönüşüm

Genel olarak, Gartner bir basın açıklamasına göre, 2024 yılına kadar "teknoloji ürünleri ve hizmetlerinin" büyük çoğunluğunu (%80) teknoloji dışı profesyonellerin oluşturmasını beklediğini belirterek, "geleneksel BT kuruluşu dışında yeni bir alıcı kategorisi olduğunu belirtti. genel BT pazarının daha büyük bir payını işgal ediyor", trendi yönlendiriyor.

Yayının bir bölümünde, "Teknolojinin tüm iş alanlarına ve tüketicilere tecavüzü, BT departmanlarının dışında ürün ve hizmetler için talep yaratıyor. Bu alıcıların ihtiyaçları, geleneksel sağlayıcıların tekliflerine her zaman tam olarak uymuyor" dedi ve koronavirüs pandemisinin bunu katladı.

Koronavirüs pandemisi sırasında, şirketler günlük iş akışlarını iyileştirmek için otomatik çözümler, yapay zeka ve daha fazlasını kullanmaya çalıştıkça, endüstriler arasında dijital dönüşüm çabaları hızlandı. Açıklamada Gartner, 2023 yılına kadar "pandemi öncesi var olmayan ürün ve hizmetlerden" toplam 30 milyar dolarlık gelir elde edilmesini beklediğini söyledi.

GÖRMEK: C++ programlama dili: Nasıl her şeyin temeli oldu ve sırada ne var (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Teknoloji dışı şirketler ve ürün lansmanları

Aynı zamanda, koronavirüs pandemisi aynı zamanda "pandemi kaynaklı ihtiyaçlara hizmet edebilen herkes için bir giriş noktası" ve "BT dışındakilerin teknoloji tabanlı çözümler yaratma önündeki engelleri azalttı" dedi. iş teknoloji uzmanları, veri bilimciler, "vatandaş geliştiriciler" ve yapay zeka üreten yazılım çözümleri dahil olmak üzere "giriş yapanlar".

Okunması gereken geliştirici içeriği

Önümüzdeki yıl şirket, "teknoloji dışı şirketlerden teknoloji lansmanlarının yüksek profilli duyurularının çoğalmasını" beklediğini söyledi.

Kandaswamy, yayında, "İş teknoloji uzmanlarının mevcudiyeti, yeni inovasyon kaynakları ve iş yapma yeteneği sağlıyor" dedi. "Bu nedenle, teknoloji ve hizmet sağlayıcılar, ister vatandaş gelişimine, ister kendi müşteri topluluklarına veya diğer kaynaklara dayalı olsunlar, fikir ve teknoloji geliştirme kaynaklarını yeni topluluklara genişletmek zorunda kalacaklar."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*