Geleceğe dönük, çevik bir organizasyon nasıl olunur

The Hackett Group, teknoloji odaklı geleceğin ayakta kalabilmesi için şirketlerin stratejik olarak BT'ye işe değer katmak zorunda olduğunu belirtti.

CIO'ların neden iş ihtiyaçlarına daha duyarlı olmaları gerekiyor?
CXO Talk sunucusu Michael Krigsman TechRepublic ile C takımının daha hızlı ve çevik olması gerektiği hakkında konuştu.
http://www.techrepublic.com/

Kuruluşların BT işlevi önümüzdeki beş yıl içinde büyük ölçüde değişecek. Tech, şirketlerin pazarları bozmasına, rakiplerinden daha iyi performans göstermesine ve müşteri memnuniyetini artırmasına olanak tanıyacak. Hackett Group bulundu.

Ancak, birçok teknoloji şirketi şu anda geride kalmaktadır. Hackett Grubu CIO Gündem raporu çevik bir teknoloji geleceğine daha iyi hazırlanmak için bu kuruluşların nerede gelişmesi gerektiğini belirledi.

GÖRMEK: Dijital dönüşüm yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

BT organizasyonlarının% 70'inin teknolojiyi erken benimsediği tahmin edilmektedir ve 2025 yılına kadar işverenler tarafından sağlanması beklenen emtia BT hizmetlerinin% 95'i, teknoloji kuruluşunun hazır olması gerekmektedir.

The Hackett Group üst düzey yöneticisi Rick Pastore, "BT'nin işletim modelinin koronavirüs sonrası dijital iş ortamında alakalı olabilmesi için değişmesi gerekiyor," dedi. İşletme genelinde teknoloji hizmetlerini planlayan, oluşturan ve işleten merkezi bir BT işlevinin eski işletim modeli, çok yavaş, çok sessiz ve müşteriden etkili olamayacak kadar uzak. "

Rapora göre, organizasyon hazırlama sorumluluğu CIO'ya ait. BT, şüphesiz şirketler için daha fazla değer yaratacaktır, ancak pazara ayak uydurmak, yenilikçi liderlik sağlamak, müşteri deneyimini optimize etmek ve çevik karar almayı sağlamak CIO'ya bağlıdır.

Pastore, "Yeni modelde, BT geliştiricileri, kurumsal müşterilere ve ürünlere adanmış, yenilikçi ürün ve hizmetlerin birlikte yaratılmasına odaklanan çapraz fonksiyonel ekiplere katılıyor." Dedi.

Diğer çevik organizasyonların nitelikleri

Raporda, üst düzey BT operasyonları olan şirketlerin İK, tedarik, finans ve üst ve alt hatlarında daha iyi performans gösterdiğini tespit etti. % 30 daha yüksek net marjla çalışırlar; Faiz, vergi, amortisman ve itfa paylarından% 49 daha yüksek kazanç; ve% 26 daha düşük işletme maliyetleri.

Bu şirketler, bu değerin kilidini açmak için belirli yetenekleri etkinleştirir. Rapor, üst düzey kuruluşların her biri için sunduğu değerle birlikte aşağıdaki beş çevik eylemi özetledi.

1. yeteneği: müşteri- ilk, çevik kültür
Değer: BT'yi değerli bir ortak olarak algılayan iş paydaşlarının dört kat daha fazla olması

2. Yetenek: Değer odaklı organizasyon
Değer:% 21 daha düşük maliyetle% 32 daha az BT tam zamanlı eşdeğeri

3. Yetenek: Kale veri güvenliği
Değer: Önde gelen kuruluşların% 100'ü siber güvenliği çapraz işlevsel bir kurumsal yetkinlik olarak görüyor

4. Yetenek: "Projektör" yetenek yönetimi
Değer:% 20 daha düşük gönüllü personel devir hızı ve kritik becerilerde daha küçük boşluklar

5. Yetenek: Dijital platform dağıtım modeli
Değer: İnsan müdahalesi olmadan% 28 daha fazla işlem ve self servis özellikleri ile% 54 daha fazla işlem

Şirketler nerede gecikiyor

Raporda, geleneksel BT işletim modelinin BT süreç silolarını ve uygulama merkezli operasyonları teşvik eden bir plan oluştur-işlet yaklaşımı üzerinde çalıştığı belirtildi.

"Değişimin önündeki en büyük engel, BT'nin teknoloji projelerine olan talebi karşılayamamasıdır.
kuruluşu sürekli bir aşırı taahhüt ve kaynak kıtlığı durumuna mahkum ediyor, "dedi Pastore." BT liderlerini, boru hattına neler girdiğine karar vermek ve sadece stratejik hedeflere dayalı tavizler vermek ve işi önceliklendirmek için iş liderlerini zorlaması gerekiyor. "

Rapor, bir şirketin çevikliğini ve değerini artırmaya çalışırken CIO'ların karşılaştığı diğer en büyük zorluklardan bazılarını özetledi:

1. "Büyük demir" mirası kültürü: Reaktif, riskten kaçınma, değişime karşı dirençli, dışa odaklanmak yerine katı ve hiyerarşik
2. Siber güvenlik tehditleri: Saldırıların hacminde ve şiddetinde hızlı artış, yanıt vermek için sıkıştırılmış süre, sistem karmaşıklığından kaynaklanan savunmaları iyileştirmede zorluk ve bulut tabanlı uygulamalarda artış
3. Spagetti kasesi karmaşıklığı: Sınırlı veya esnek olmayan kaynak ve varlık yönetimi stratejileri ile ezici altyapı ve uygulama hacimleri
4. Ezici talep: Açık talep yönetimi stratejisi ve destekleyici süreçlerin hayır diyememesi ve eksikliği
5. BT atölyesi: İşe ve müşterilere çok az maruz kalma ile eski beceriler, yeni ve talep edilen becerilerin yetersizliği ve baş aşağı çalışma
6. BT maliyetinin bir kara delik: Hiçbir maliyet şeffaflığı ve "ışıkları açık tutmak" için yatırım çok fazla zaman ve para
7. İnovasyon nedir ?: Yeni teknolojileri keşfetmek için inovasyon laboratuvarlarına veya mükemmellik merkezlerine dönüşümcü bir zihniyet eksikliği ve çok az destek

Nasıl değiştirilir

Raporda, bu engellerin üstesinden gelmek için bir şirketin BT işlevinin hizmet sağlayıcıdan stratejik emsallere doğru genişlemesi ve yükselmesi gerekiyor. Bu değişiklik, CIO'lar BT'nin etkinleştirme ve yeniliğe verdiği önemi ortaya koyduklarında ortaya çıkar.

"Karmaşıklığı azaltmak için BT liderleri, iş liderlerini az kullanılan sistemleri kullanımdan kaldırmaya, satın alınan uygulamaların özelleştirilmesine direnmeye ve bulut üzerinden erişilen modern standart araçları benimsemeye ikna etmelidir."

Kuruluşlar BT işletim modellerini çeşitli şekillerde yeniden tanımlayabilirler. Rapor, ürün / platform merkezli modele, iş hizmetleri modeline ve broker-entegre-orkestrat modeline ayrılmıştır.

Bir kuruluşun seçtiği modele bakılmaksızın, hepsinin müşteri merkezli olması ve çevik, veri odaklı ve dijital en iyi uygulamalarla çevrili olması gerekir.

Rapor ayrıca her modelin temelini oluşturan altı temel bileşenin önerildi; bunlara teknoloji, hizmet tasarımı, analitik ve bilgi yönetimi, organizasyon ve yönetişim, hizmet ortaklığı ve beşeri sermaye dahil.

Rapora göre, şirketler oraya ilk önce sahip olduklarını değerlendirmeli, daha önce bahsedilen bileşenleri göz önünde bulundurarak bir gelecek tasarlamalı ve oraya varma planlarını geliştirmelidir.

Daha fazla bilgi için göz atın Dijital dönüşüm: Projenizin başarılı olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? ZDNet üzerinde.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/01/29/d6c44201-1601-4d9d-89f3-a41b5b11b960/resize/770x/5e6604aaf7a3c4012a164da6dba08a03-tech-eam-eam- .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Ekip çalışması kavramı. "Veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/01/29/d6c44201-1601-4d9d-89f3-a41b5b11b960/resize/770x/5e6604aaf7a3c4012a164da6dba0803/03/03/03 -ekibi-en-work.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*