Geliştiriciler: Apple kodlama becerilerinizi genişletmek için 5 ücretsiz indirme

İOS ve macOS uygulamaları oluşturmuyorsanız, gelirinizi kaçırıyor olabilirsiniz. Bu indirmeler Swift, ARKit ve daha fazlasında uzmanlaşmanıza yardımcı olacak.

İOS cihazlar ve Mac'ler için Apple uygulamaları geliştirmeyi öğrenmek inanılmaz derecede kazançlı olabilir. TechRepublic kardeş sitesi CNET, Apple uygulamaları geliştiren geliştiricilerin Android geliştirici benzerlerinden% 64 daha fazla kazanç sağladığını bildirdi.

Geliştirme sürenizden daha fazla nakit çekmeye çalışmak istiyorsanız, TechRepublic'den bu ücretsiz PDF indirmeleri, herhangi bir beceri düzeyindeki geliştiricilerin Apple cihazları için uygulama oluşturma hakkındaki temel bilgileri öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Dünya mobil hale geliyor ve tüketicilere ulaşmak veya iş yapmak için uygulamalara dayanan birçok şirket de öyle. Bu, iOS geliştiricilerinin doğru konumda çok şey kazanabilecek sıcak bir mal olduğu anlamına gelir. Bir iOS geliştiricisi olma ile ilgili bu kılavuz, bir mobil geliştirme kariyerine ilgi duyanların iOS geliştiricilerinin neler yaptığını, nasıl yaptıklarını ve talep edilen bir Apple geliştiricisi olmak için gereken becerileri öğrenmesine yardımcı olacaktır.

TechRepublic içermez

Apple uygulamaları ve işletim sistemleri uzun zamandır, esasen nesne yönelimli özelliklere sahip C programlama dili olan Objective-C adlı bir dilde oluşturulmuştur. Apple, o zamandan beri Objective-C'yi cihazda çok daha üstün performans sunan Swift adlı kendi programlama diliyle değiştirdi: Aslında Objective-C'den 2.6 kat daha hızlı ve Python'dan 8.4 kat daha hızlı. Apple'ın Swift programlama diline yönelik bu hile sayfası, geliştiricilerin Swift hakkında neyin özel olduğunu ve iPhone, iPad ve Mac uygulamaları oluşturmak için nasıl kullanılabileceğini öğrenmelerine yardımcı olacak.

TechRepublic içermez

Apple Geliştirici Programı, abonelere iOS, watchOS ve macOS için uygulamalar oluşturmak için gereken tüm araçlara erişim sağlar. Ücretli bir geliştirici hesabıyla gelen araçlar arasında TestFlight uygulaması aracılığıyla herkese açık uygulama beta testine erişim, Apple çalışanlarının geliştirme desteği, Apple'ın tüm uygulama uzantılarına erişim, uygulama mağazasında uygulama yayınlama izni ve daha fazlası bulunur. Apple Developer Programının iki kurumsal seviye seçeneği vardır: Apple Developer Enterprise Programı ve MFi donanım sertifika programı.

TechRepublic içermez

Artırılmış gerçeklik (AR), teknolojideki bir sonraki büyük şeylerden biri olmaya hazırlanıyor; Belirli bir öğrenme becerisi arayan Apple geliştiricileri, Apple'ın ARKit'ini tanımakta iyi olur. ARKit, Apple'ın iOS uygulamaları için geliştirilmiş artırılmış gerçeklik çerçevesidir. Ayrıca Apple donanımıyla sıkı bir şekilde entegredir ve en yeni iPhone kameralarının gelişmiş mekansal haritalama teknolojisinden yararlanabilir. Bu hile sayfası, geliştiricilerin Apple'ın ARKit'ini, yeteneklerini ve nasıl kullanılacağını bilmelerine yardımcı olacaktır.

TechRepublic içermez

ARKit, iOS cihazlarında AR'yi kullanmak için gereken temel çerçeve ise, RealityKit ve Reality Composer, küçük ölçekli geliştiricilerin genellikle derin cepli büyük şirketlere ayrılan AR deneyimlerini geliştirmelerine izin veren araçlardır. RealityKit, AR nesnelerini fotogerçekçi yapar, fizik efektleri ekler ve AR nesnelerinin efektler görüntülemesine izin verir. Reality Composer, önceden oluşturulmuş nesnelerin bir kütüphanesini sağlayan ve AR geliştiricilerinin AR öğelerine kolayca animasyonlar ve diğer efektler eklemelerini sağlayan bir AR prototipleme platformudur. Bu hile sayfası, geliştiricilere Apple'ın iOS için bu iki artırılmış gerçeklik aracının giriş ve çıkışlarını tanıtacak.

TechRepublic içermez

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*