Geliştiriciler arasında en nefret edilen programlama dilleri

Kodlama bir geliştiricinin işine özgüdür, ancak Java, JavaScript, Python ve C ++ hakkında gerçekten ne düşündüklerini öğrenin.

Geliştirici içeriğini okumalı

Daha fazlası kuruluşlar veri analizine yöneliyor operasyonları optimize etmek için, geliştirici talebi sadece artar. Programlama dilleriyle çalışma işe gömülüdür, Python, Java ve JavaScript en yaygın kullanılanlardan bazıları.

GÖRMEK: Programlama dilleri: Her yıl hangisi daha popülerdi? (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Bu diller kuruluşlar arasında popüler olsa da, programcıların kendileri tarafından en çok sevildikleri anlamına gelmez. Java ve JavaScript profesyonel geliştiricilere göre aslında en az tercih edilen dillerden ikisi.

Bir uygulama güvenlik sağlayıcısı nVisium CEO'su Jack Mannino, "Bu, JavaScript'in muazzam popülaritesi nedeniyle popüler olmayan bir fikir olabilir, ancak gerçekte çalışmak genellikle oldukça karışıktır" dedi.

Mannino, "Tasarım gereği JavaScript, küresel değişkenlerin kullanımı gibi anti-kalıpları teşvik ediyor ve JavaScript'in tür zorlama yaklaşımı, sonuçlar beklenmedik olduğunda geliştiricileri şaşırtıyor." Dedi.

CTO ve akıllı bir BT otomasyon yazılımı sağlayıcısı SaltStack'ın kurucu ortağı Thomas Hatch'e göre Java'ya gelince, "sürdürülemez bir kod; hızla kıvrımlı ve bakımı zorlaşıyor". "İroni, büyük ekiplerle bakımı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış olması."

Intuit'te kıdemli bir yazılım mühendisi olan Katie Levy, her programlama dilinin kendi amacına sahiptir ve çoğu zaman dil kullanımı geliştiricinin programladığı içeriğe bağlıdır.

“Her şey ne yapmanız gerektiğine bağlı,” dedi Coding Dojo'nun baş eğitmeni Will Goode. "Bir işletim sisteminde çalıştırmak için daha fazla performans için optimize edilmiş uygulamalar yazmak isteseydim, C ++ 'ın bana verdikleri şeylerden çok memnun olurum. Bir işletim sistemi çekirdeği yazmak istersem, C ile neler yapabileceğimi takdir ederdim. Ve donanımımın özel talimat setlerine erişmek için gereken kodu yazmak istersem, Montaj harika olurdu. "

Bununla birlikte, bir dili çalışmayı diğerinden daha iyi yapan ortak nitelikler vardır.

İyi bir programlama dilinin nitelikleri

Mannino, "İdeal bir programlama dilinin basit bir sözdizimi, güçlü bir çekirdek kütüphanesi seti vardır ve sizi gereksiz karmaşıklığa gömmez." Dedi.

"İyi bir dil, sorunları farklı şekillerde çözmek için yeterli esneklik sağlar, ancak dilin varsayılan uygulamasına varsayılan olarak geçmek istediğinizde size kolayca uygulanan özellikler sağlar."

Özünde, sağlam bir programlama dili, kullanımı kolay bir dildir.

"Neden Java'yı gerçekten sevmiyorum? Çünkü çok iyi değilim. Çok az dil temelde iyi veya kötü, bir programlama dilinin oluşturulması o kadar karmaşıktır ki, uzlaşmaya başlamak için hızlı bir şekilde başlamanız gerekir."

Hatch, "Bir dilin en iyi kalitesi, anlaşılır olması, geliştiricinin bilmesi ve geliştiricinin programın nasıl oluşturulduğunu başka bir geliştiriciye kolayca iletebilmesidir." Dedi.

piton bu geliştiricilerin çoğu arasında en sevilen kitleydi.

"En iyi dil kullanılabilir, tutarlı ve diğer geliştiricilere aktarılabilir; basitlik kazanır! Bir programlama dilinin bütün amacı bilgisayardan ve geliştiriciden en iyi şekilde yararlanmaktır. Bunu yapabilirse, o zaman iyi bir dildir "Dedi Hatch.

"Bu yüzden seviyorum piton çok – ile geliştirmek kolaydır; ve birkaç Python geliştiricisi başka bir geliştiriciye aktarılması zor olan kodlar yazıyor "diye ekledi.

Daha fazla bilgi için göz atın Geliştiriciler: Popüler programlama dillerinde 7 ücretsiz rehber TechRepublic.

Ayrıca bakınız

Nasıl geliştirici olunur? (TechRepublic)
DevOps'u Uygulama: BT uzmanları için bir rehber (ücretsiz PDF) (TechRepublic)
Telefon görüşmesi hile sayfası: Yazılım geliştiricisi (TechRepublic Premium)
Programlama dilleri: Geliştiriciler en çok sevilen, en çok nefret edileni, en çok neyin ödediğini (Zdnet)
Verilerinizi çevrimiçi olarak gizli tutmak işinizi gerektirir. Bu uygulamalar yardımcı olabilir (CNET)
Programlama dilleri ve geliştirici kariyer kaynakları (Flipboard'da TechRepublic)

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/01/23/bd5de474-46fa-4a7f-84d3-4a086927e7df/resize/770x/a409decd245cad4085bc2af49d6da8fd/python-de.de.de" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Programlama dili kavramı. Sistem Mühendisliği. Yazılım geliştirme.

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*