Geliştiriciler, onları en üretken yapan şeyin ne olduğunu ve günlerini neyin tamamen mahvedebileceğini açıklıyor

Yeni araştırmalar, geliştiricilerinizi bir grup mutsuz kampçı yapmak için günde ikiden fazla toplantı yapmak yeterli, diyor.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/02/22/833464ae-012e-4a95-8209-470bcc518661/resize/770x/61f56967257062a068dba85458815578/develop-burnout-annoyed -coder-stress-meantal-health.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Çok fazla toplantı kodu bozar … veya başka bir şey.

"data-credit =" Resim: CleoFilter / iStock ">geliştir-tükenmişlik-rahatsız-kodlayıcı-stres-meantal-health.jpg

Çok fazla toplantı kodu bozar … veya başka bir şey.

Resim: CleoFilter / iStock

Günde kaç toplantı çok fazladır? GitHub tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, geliştiricilerinizin ne kadar kaliteli iş yapabilecekleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olmak için üçten fazlası yeterlidir – stres seviyelerini fırlatmaktan bahsetmiyorum bile.

GitHub'ın İyi Gün Projesi gün boyunca işle ilgili olayların verimliliklerini, streslerini ve memnuniyet duygularını nasıl etkilediğini keşfetmek için 40 yazılım mühendisi ile anket yaptı.

Okunması gereken geliştirici içeriği

İki hafta boyunca, katılımcılardan günlerini 'Harika', 'İyi', 'Tamam', 'Kötü' veya 'Korkunç' olarak derecelendirmeleri istenmiş ve ardından GitHub'ın ALANINA dayalı soruları kullanarak günlerini daha ayrıntılı olarak tanımlamaları istenmiştir. verimlilik çerçevesi.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri – ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Her geliştiricinin anket verileri daha sonra o gün için GitHub etkinlik verileriyle eşleştirildi: kod göndermeleri, çekme istekleri, yorumlar ve sorunlar. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, geliştiricilerin en iyi günlerini en az toplantı ve kesinti içeren günler olarak bildirirken, daha fazla toplantı ve daha fazla kesinti olanların geliştiricilerin kötü bir gün geçirmesine neden olma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu.

Aslında, toplantıların ve kesintilerin, geliştiricilerin günlerini nasıl derecelendirdikleri üzerinde araştırmacıların beklediğinden daha önemli bir etkiye sahip olduğu bulundu. Kesintinin az olduğu veya hiç olmadığı günlerde, geliştiricilerin iyi bir gün geçirme şansı% 82 idi. Geliştiriciler günün büyük bölümünde kesintiye uğradığını bildirdiğinde, bu oran% 7'ye düştü.

Araştırma ayrıca, geliştiricileri hedeflerinden önemli ölçüde düşürmek için günde ikiden fazla toplantının yeterli olduğunu belirledi. Geliştiriciler günde ortalama iki toplantı yaptıklarında, hedeflerine doğru ilerleme kaydettiklerini bildirme şansı% 74'tür. Yine de günde üçten fazla toplantı bunu% 14'e düşürdü.

GitHub araştırmacısı Eirini Kalliamvakou şunu belirtti:
tüm toplantılardan kaçınılamaz,

ancak bunları minimumda tutmak, geliştiricilere, üretken ve kesintisiz çalışma dönemlerine odaklanıp "akışa" ulaşma şansı sunuyordu. Örneğin, toplantılar günde yalnızca bir tane ile sınırlı olduğunda geliştiricilerin kaliteli iş yapma şansı% 99'du.

Kalliamvakou, kesintilerin bazen işten uzaklaşmayı sağladığını, ancak çok fazla şeyin geliştiricilerin günlerinin parçalanmasına ve daha az etkili olmasına neden olduğunu belirtti. Araştırma, "Bağlam anahtarları bilişsel olarak pahalıdır ve kurtarılması zaman alır" dedi.

Örneğin, daha fazla kod gönderen ve daha fazla çekme isteği oluşturan geliştiricilerin, iyi bir gün geçirdiklerini hissetme şansı daha yüksekti, ancak en çok çekme isteğini oluşturan geliştiriciler en iyi günleri bildirmedi. Araştırmacılar bunu, çekme talepleri oluşturmanın, geliştiricilerin dikkatini odaklanmış çalışmalardan uzaklaştırdığını ve günlerini kesintiye uğrattığını ortaya koydu.

GÖRMEK: C ++ programlama dili: Nasıl her şeyin temeli oldu ve bundan sonra ne olacak (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Kalliamvakou, "Dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirerek ve odaklanma süresi yaratarak, sadece işi bitirmekle kalmıyoruz, kendimiz için daha iyi ve daha az stresli günler yaratıyoruz," dedi.

GitHub'ın araştırması, birçok geliştiricinin iki haftalık çalışma bittikten sonra bile uygulamaya devam etmeyi seçmesiyle, düşünme dönemlerinin geliştiricilerin memnuniyet duygularını artırmada, stresi azaltmada ve üretkenliği artırmada da etkili olduğunu buldu.

Kalliamvakou, "Geliştiricilerden gelen geri bildirimler, her iş gününün sonunda birkaç dakikanızı yansıtmak gibi basit bir eylemin, hissettikleri konusunda büyük bir fark yarattığını gösterdi" dedi.

"Önemli etkinlikleri ve gün hakkında hissettiklerini not etmek, geliştiricilerin günlerini" kapatmalarına "ve içgörü kazanmalarına yardımcı oldu. Diğer bir deyişle, bu küçük anın, günlerimize ve işimize ara verip derinlemesine düşünmek isteyenler için büyük bir etkisi var. Ve herkes tarafından yapılabilir ve herhangi bir fantezi teknoloji veya araç gerektirmez – basit bir not defteri veya markdown dosyası çalışabilir. "

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*