Geliştiriciler: Popüler programlama dillerinde 7 ücretsiz rehber

Yazılım geliştirme beceri setinizi genişletmek istiyorsanız, bu TechRepublic indirmeleri başlamanıza yardımcı olabilir.

Hiç kimse işe yaramaz bir şey öğrenmek için zaman, enerji ve para harcamak istemez. Geliştiriciler için bu korku çok gerçek olabilir: Ya öğrenmeye zaman harcadığınız programlama dilinin popülaritesi azalırsa ve yerini daha yeni, daha modern bir programlama dili alırsa?

İster arka uç geliştirme konusunda deneyimli olun, deneyimli bir ön uç geliştirici olsun, ister sadece öğrenmek için yeni bir programlama dili arıyor olun, bu yedi ücretsiz TechRepublic indirmesi yardımcı olabilir. Ve, inceleme sırasında on yıl içinde bir bonus programlama dili var.

Python, dünyanın en popüler dillerinden biridir ve iyi bir nedenden dolayı: Harika ölçeklenir, öğrenmesi kolaydır ve Dropbox ve OpenStack gibi büyük platformlar ve uygulamalar için arka uç sistemi olarak hizmet edecek kadar popülerdir. Python ayrıca yapay zekası ve makine öğrenimi uygulamaları ile de hayran kalıyor ve bu da gelecekte alaka düzeyini koruyor. Python'daki bu hile sayfası Python'u kimin, neyin, nerede, ne zaman ve neden öğrenmeniz gerektiğini kapsar.

TechRepublic içermez

Julia programlama dili, modern programlama dillerinde bulunan özelliklerin sağlam bir örneğidir. C'nin hızı, Lisp'in makro özellikleri, MATLAB'ın matematik ve veri bilimi gücü ve R'nin istatistik yetenekleri gibi çok şey yapabilen genel amaçlı, yüksek düzeyli bir dildir. Julia öğrencileri için bu kaynak paketi yeni Julia geliştiricilerinin ihtiyaç duyduğu kitaplara, web sitelerine, videolara ve diğer kaynaklara bağlantılar içerir.

TechRepublic içermez

Swift, Apple'ın Objective-C'nin yerini alacak şekilde tasarlanmış iOS programlama dilidir. Donanım üzerindeki performans için optimize edilmiş, iOS cihazlarındaki mobil uygulamalar için mükemmel hale getiren nesne yönelimli bir dildir. Performansa gelince, Swift Apple donanımında yenemez: Objective-C'den 2.6 kat ve Python'dan 8.4 kat daha hızlı. TechRepublic'in Swift hile sayfasını okuyarak hızlı bir şekilde hızlanın.

TechRepublic içermez

Rust'ta kod yazmak, C ve C ++ 'da kodlamaya çok benzer, ancak son iki dilin sıklıkla karşılaştığı bellek sızıntısı sorunlarının çoğunu ortadan kaldıran çok sıkı bir derleyici ile. Stack Overflow'un geliştiriciler araştırması, Rust'un birkaç yıl boyunca en popüler dil olduğunu buldu. TechRepublic'in Rust ile geliştirme rehberi, dili öğrenmek için birçok neden verir ve Rust'un popülaritesinin hak ettiğini gösterir.

TechRepublic içermez

TypeScript, Microsoft tarafından JavaScript için sözdizimsel bir üst küme olarak geliştirilmiştir ve hatta JavaScript'in yerini tamamen alabilir. TypeScript zaten Facebook ve Google'daki büyük projelerde kullanılıyor. Üst küme dili olarak, geliştiricilerin JavaScript'te programlayamadığı yeni ve genişletilmiş yeteneklere erişirken JavaScript'te programlamasına olanak tanır. TechRepublic'in TypeScript kaynak kılavuzu, geliştiricilerin kullanmaya başlamak için ihtiyaç duyduğu tüm video, kitap ve web eğiticilerine bağlantılar içerir.

TechRepublic içermez

Kotlin bir süredir var, ancak Google'ın 2017'de Android Studio 3.0'a eklediği 2017'de bir geliştirme dili olarak önemi arttı. O zamandan beri Google, yerel Android uygulama geliştirme için tercih edilen dili ilan etti ve programcılar bunu bir dil olarak adlandırdı. Python ve Rust'un en sevdiği dillerden. TechRepublic'in Kotlin kaynak kılavuzu, deneyiminden bağımsız olarak Kotlin'i öğrenmek için takip edilecek bir yol konusunda yardımcı olacaktır.

TechRepublic içermez

Google tarafından makine öğrenimi ve yapay zeka modelleri oluşturmak için oluşturulan TensorFlow becerileri hızla önemli bir özgeçmiş oluşturucu haline geliyor. Daha az bir geliştirme dili ve daha çok bir yazılım kütüphanesi olan TensorFlow, web'den çalışacak kadar basit arayüzlerle nesneleri ve konuşmaları tanıyabilen yapay akıllı sistemler oluşturmaya yardımcı olur. TechRepublic tarafından oluşturulan TensorFlow sözlüğü, TensorFlow kullanıcılarının bazı özel terimleri ve dillerinde hız kazanmalarına yardımcı olacaktır.

TechRepublic içermez

Bu on yıllık inceleme kılavuzu belirli bir programlama diline giriş değildir, ancak yine de önemlidir. Bu kılavuza bakmak geliştiricileri eğilimler konusunda uyarabilir ve muhtemelen programlama dilleri dünyasının geleceğine bir göz atabilir. TechRepublic okuyucular hala hangi programlama dillerini öğreneceğini merak ediyorlar bu raporu aydınlatıcı bulabilirler.

TechRepublic içermez

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*