Gerçekten de online iş değerlendirmelerine İş Mutluluk Puanı ekler

Şirket sayfalarında artık çalışanların kuruluşlarında nasıl çalıştıklarını gösteren veriler yer alacak.

Çalışanları mutlu edecek en iyi 5 şey
Çalışanları mutlu etmek sadece oyunlar ve ücretsiz ikramlar sunmaktan daha fazlasını içerir. Tom Merritt, şirketlerin çalışan mutluluğunu ve üretkenliğini arttırmalarının beş yolunu önerir.
http://www.techrepublic.com/

İş arama ve inceleme sitesi Gerçekten ekliyor İşyerinde Mutluluk Puanları Şirket Sayfalarına göre, Pazartesi günkü blog yazısı. Şirket, bu anlayışı sağlayarak çalışan deneyimini geliştirmeyi ve daha mutlu işyerleri yaratmayı hedeflemektedir.

GÖRMEK: Yeni çalışan katılım kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

“İş Mutluluğu Puanı, şirketlerin şirketlerde ne kadar mutlu olduğunu ve neyin itici olduğunu görebilme yeteneğini gösterir: Kapsayıcılıktan ve desteklenip takdir edilmekten kaynaklanan faktörler,” dedi.

Wolfe, "Bu şeffaflık iş arayanların ve işverenlerin daha iyi seçimler yapmalarına ve daha iyi bir çalışma dünyası oluşturmalarına yardımcı olabilir."

Gerçekten de İş Mutluluk Puanını oluşturan 12 kilit faktörü belirlemek için Birleşmiş Milletler, Oxford Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi'nden olanlar da dahil olmak üzere mutluluk konusunda çeşitli uzmanlarla çalıştı.

Şirketin göreve göre 1.5 milyon tamamlanmış Work Happiness incelemesi, veritabanında teşvik etmeyi ve büyümeyi planlıyor.

Görevde belirtildiği gibi, çalışanların% 88'i bir şirkette çalışmayı seçerken işlerinde mutlu insanları önemli bir faktör olarak gösterdiklerinden, İş Mutluluğu Puanları çalışanların olası işyerlerini daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olabilir.

İş Mutluluk Puanı nasıl çalışır?

İş Mutluluğu Puanı temel bir ifadeye dayanmaktadır: "Çoğu zaman iş yerinde mutlu hissediyorum." Bu ifade, yanıtlayıcının duyguyu ne kadar kabul ettiğine bağlı olarak bir ila beş arasında derecelendirilmektedir. Kullanıcı duygularını tanımlamak için beş emojiden birini belirler.

Gerçekten de çalışanların neden bu şekilde hissettiklerini anlamak için 12 ana mutluluk faktörü hakkında bilgi topluyor. İşte temel sürücüler:

1. Aidiyet
2. Enerji
3. Takdir
4. Amaç
5. Başarı
6. Tazminat
7. Destek
8. Öğrenme
9. İçerme
10. Esneklik
11. Güven
12. Yönetim

Katılımcıların çoğunluğu (% 62) çoğu zaman iş yerinde mutlu olduklarını söyledi. Aksini söyleyenlerin neredeyse tamamı (% 96) görevde belirtildiği gibi işte mutlu olmanın mümkün olacağını düşündüklerini söyledi. Puanlar, kuruluşların çalışma ortamlarıyla ilişkili olumlu ve olumsuz nitelikleri belirlemelerine yardımcı olabilir.

"Mutluluk önemlidir," dedi yazı, Riverside, California Üniversitesi, psikoloji başkan yardımcısı Sonja Lyubomirsky. Lyubomirsky, bu projede gerçekten yardımcı olan uzmanlardan biridir.

"Araştırmalarım, mutluluğun bir başarı nedeni olduğunu göstermiştir: Daha mutlu insanlar iş yerinde daha olumlu eleştiriler alır, daha üretken ve daha yaratıcıdır, daha yüksek gelir elde eder ve işten yanma veya işten yok olma olasılığı daha düşüktür. iş bulma ve iş tutma olasılığı daha yüksek, "dedi Lyubomirsky.

Gerçekten de veriler, işyerinde mutluluğu neyin tetiklediğini düşünürken “enerjilenmenin” özellikle önemli bir faktör olduğunu bulmuştur. Katılımcılar iş / yaşam dengesi veya ücrete odaklanmak yerine, kendilerini zorlandıklarında (% 43), etraflarındaki insanlardan ilham aldıklarında (% 37) veya çalışma ortamlarını dört gözle beklediklerinde en mutlu olduklarını söylediler (39 %).

Daha fazla bilgi için göz atın Çalışanları mutlu edecek en iyi 5 şey TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/25/eb3eec65-96bd-4c3d-a222-40b3efc09141/resize/770x/e8df595aee12193e1f24057ebac2176d/new-emp.wap "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Hint mentor bilgisayar görevini açıklayan mutlu beyaz stajyer "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/02/25/eb3eec65-96bd-4c3d-a222-40b3efc09141/resize/ 770x / e8df595aee12193e1f24057ebac2176d / yeni-çalışan-workstation.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*