GirlCon, genç kızları teknoloji kariyerlerini ve bağlantılarını keşfetmeye teşvik ediyor

Etkinlik bu yıl tekrar sanal olacak ve dünyanın her yerinden teknolojideki fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kızlara açılacak.

TechRepublic'ten Karen Roby, Prachi Gyanmote ile konuştu. kızkonusu GirlCon projesi ve misyonu hakkında. GirlCon öğleden sonra 3-7. 27-30 Haziran. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

Karen Roby: GirlCon hakkında her şeyi açıklamanızı isteyeceğim, ancak Chicago merkezli, CORE ekibinin bir parçasısınız, ayrıca PR'ın ve GirlCon'un tasarım ekibinin başındasınız. Bunu izleyenler için, bize GirlCon nedir?

GÖRMEK: İşe Alma Seti: Video Oyunu Tasarımcısı (TechRepublic Premium)

Prachi Gyanmote: GirlCon, kurulduğu 2018 yılından bu yana her yıl düzenlenen bir konferanstır. Ve aslında, sadece STEM'deki kızları güçlendirmek. Şu anda, oldukça büyük bir cinsiyet farkı var ve bunun arkasındaki ilham, sınıflarımızda gördüğümüz şeylere bakmaktı. Bir bilgisayar bilimi sınıfına girdiğinizde, erkeklerle dolu bir oda görürsünüz, ancak gerçekte orada olan az sayıdaki kızı ayırt etmek zordur. Ve bu tür bir cinsiyet farkından yola çıkarak, kızlara bu açılış oturumlarına, Tech + tutkularıyla gelen ara oturumlarına ve profesyonellerle bire bir ağ oluşturma oturumlarına katılmaları için ilham veren bir konferans oluşturmak istedik. Daha fazla ilham alabilirler ve teknolojinin sunduğu pek çok fırsat olduğunu görebilirler. Sadece CS veya mühendislik değil, teknolojinin sunabileceği çok daha fazlası var.

Ve bu konferans, özellikle düzenlediğimiz çok sayıda farklı oturum türü aracılığıyla bunu sunabiliyor. Daha önce de söylediğim gibi, Tech + AI veya Tech + Law veya Tech + Health ile ara oturumlarımız var. Gerçekten sınırlı olmak zorunda değil. Ve bence konferansımızla ilgili özellikle harika olan şey, aynı zamanda birçok bire bir konuşma yapabilmemiz ve özellikle artık sanal olduğumuz için, katılımcılarımızı daha fazla meşgul etmenin yollarını bulmak zorunda kaldık ve Daha. Ancak geçmiş yıllarda, açıkçası yüz yüze olduğunda, işler biraz farklıydı, ama esasen, kızları güçlendirmek için buradayız, sadece akranlarıyla daha fazla fırsat ve ağ kurmanın yollarını arayan liseli kızlar ve ayrıca dünya çapında profesyoneller.

Karen Roby: Mükemmel. Ve hala lisede olduğunu not edeceğim. Öyle görünmüyorsun. Sadece konuşma tarzın konusunda çok bilgili ve olgunsun ve bunun için seni alkışlıyorum. Bence bu harika, Prachi, çünkü bunu duyurmak önemli. Yani STEM ile daha çok kadının ilgisini çekmemiz ve bu yönde ilerlememiz gerekiyor. Bir sınıfa girip orada erkek egemen bir grup görmekten bahsettiniz. Bu sizi nasıl hissettiriyor?

Prachi Gyanmote: Daha önce, aslında CS dersimi ilk aldığımda, bir şekilde kendimi çok farklı ve yersiz hissettirdi. Ama GirlCon'a katıldığımda etrafımızda bir destek sistemi olduğunu fark ettim. Benim gibi teknoloji alanına ilgi duyan ve bu yolculukta yer almak isteyen çok kız var. Ve bence çoğumuz o sınıfa girdiğimizde kendimizi yalnız hissediyoruz. Ve kesinlikle ilk CS sınıfı birinci sınıf yılımı aldığımda ve o zaman da ilk mühendislik dersimi aldığımda yaptım. Kesinlikle ilk başta, o yalnızlık duygusunu hissettiğimizi düşünüyorum ve kime bakabileceğimizi bilmiyoruz, ancak bence özellikle GirlCon aracılığıyla yaptığımız konferansta, gelip bizim toplantımızda konuşan çok sayıda harika kadın ve profesyonele yer veriyoruz. konferans.

GÖRMEK: CIO'nun kuantum hesaplama kılavuzu (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Bu yıl gerçekleştireceğimiz panellerimiz var, IBM'den bir kadın, CME Group. Etrafımızda harika insanlar var. Ve bence bu konuda yalnız olmadığımızı kendimize hatırlatmak çok önemli. Ve bize akıl hocalığı yapmak isteyen birçok insanımız var. Arkadaşımız olmaya istekli meslektaşlarımız var, sadece sosyal medya veya LinkedIn üzerinden ağ kurma yoluyla olsa bile, hepsi sadece bu ilişkileri kurmakla ilgili. Ve bence GirlCon, kurduğunuz ve oluşturduğunuz bu ilişkilerle yapabileceğiniz çok şey olduğunu size gerçekten gösteren ilk adım.

Karen Roby: Kesinlikle. Çok değerliler. Ve bunu erkenden öğrenmek çok önemli. Prachi, STEM'in önemini gençlere aktarmaya başlamanın nasıl veya ne zaman önemli olduğunu düşünüyorsunuz? İlkokulda ve onlar ilerledikçe daha fazla konuşmamız gereken bir şey olduğunu mu düşünüyorsun, ya da bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Prachi Gyanmote: Evet. Erken başlamakta yanlış bir şey yok. Bence ne kadar erken başlarsanız, "Belki bu tür teknolojiyi seviyorum" gibi şeyleri ve sanatla nerede çalışacağınızı o kadar çok anlamaya çalışırsınız, çünkü bu yıl çok farklı Teknoloji + tutkularımız var, geçmişte olduğu gibi, bu çeşitliliği getirdiğimiz yer. Sanırım genç yaştan başlayarak, "Ah, teknolojiyi hukukla kullanmanı seviyor muyum, yoksa siber güvenlik alanında daha çok mu çalışmak istiyorum?" gibi şeyler görmeye başlıyorsunuz. Mesela, tüm bunları önceden ve genç yaşta düşünmek mükemmel, çünkü o zaman bir çeşit seçmeye başlıyorsunuz, "Ah, ama elle yapılan şeylerle çalışmaktan hoşlanmıyorum, ama üzerinde çalışmayı seviyorum. bilgisayar ve tıpkı bir tür şeylerin kodlama sonunu yapmak gibi."

Bunu anlayamadığınızda kesinlikle daha zor olduğunu düşünüyorum, ancak özellikle bizim konferansımızda, genel bir formatta daha fazla düzenlenmiştir. İşte bu yüzden farklı yaş gruplarından çok sayıda farklı kızı ağırlayabiliyoruz. Çoğunlukla liseli kızlar için, ama tamamen sınırladığımız gibi değil, çünkü dışarıda konferansımıza gelmek isteyen ve gerçekten neler sunabileceğini görmek isteyen bazı genç kızlar olduğunu biliyoruz. Kendi başlarına gelmek zorunda oldukları tutku ve dürtü inanılmaz.

GÖRMEK: Makine öğrenimi, küresel tedarik zincirinin hareket etmesine yardımcı olabilir (Teknik Cumhuriyeti)

Karen Roby: Ve bu, bana daha önce söylüyordun, yine Chicago merkezli, ama şimdi COVID ile, tamamen çevrimiçi oldunuz ve gerçekten açılmayı başardınız, çok daha fazla insan ve farklı ülkelerde ve her şey.

Prachi Gyanmote: Evet kesinlikle. Geçen yıl, sanal gitmek zorunda kaldık. Kesinlikle zordu, çünkü buna gidene kadar tekrar yüz yüze olmaya hazırdık. Ve dediğin gibi, merkezi Chicago'da ama bir kez sanal ortama geçmek zorunda kaldığımızda, bununla birlikte gelen pek çok fayda olduğunu fark etmeye başladık. Aslında 32 farklı ülkeden 700'ün üzerinde katılımcımız vardı ki bu görmek çok çılgıncaydı ve katılımdan çok memnunduk. Ve bir organizasyonun kendisi olarak çok genişledik. Ve bu yıl, bu sayıları çok daha fazla artırabileceğimizi ve sadece haberi duyurabileceğimizi umuyoruz.

Karen Roby: Evet, ben de öyle umuyorum Prachi, çünkü bu çok önemli. Demek istediğim, sen ve diğer pek çok kişi bunu üstlenip ilerlemeye devam ettiğiniz için çok mutluyum. Teknoloji alanında yapmayı umduğunuz şey nedir? Demek istediğim, nişinizin ne olacağını veya hangi yolu izlemek istediğinizi keşfettiyseniz.

Prachi Gyanmote: Evet. Bence kesinlikle, çok düşündüm. Siyaset bilimine ve bu tür bir alanın sunduğu her şeye büyük ilgi duyuyorum. Ve Tech + Cybersecurity ile bir orta yol veya bir kesit bulabilseydim ya da sadece teknoloji ve CS'deki işlerin hukuksal sonu üzerinde çalışsaydım harika olurdu. Aklım şu anda oraya gidiyor, ama dürüst olmak gerekirse, bununla sınırlı değil. Ben de hala ne yapmak istediğimi düşünüyorum. GirlCon bana neler sunabileceği konusunda çok şey öğretti. Tüm bu profesyonellerin, özellikle de bu konferansın bizim için neler sakladığını görmekten heyecan duyuyorum, sahip olduğumuz pek çok yeni oturumla.

Karen Roby: Evet kesinlikle. İçimden bir his, ne yaparsan yap, çok başarılı olacaksın Prachi. Pekala, bize buradaki hızlı özet ayrıntılarını anlat, insanların seni nasıl bulduğunu, ne bilmeleri gerektiğini, tüm bu güzel şeyleri.

Prachi Gyanmote: Kesinlikle gidin bizi Instagram'da takip edin. Tüm güncellemelerimizi burada yapıyoruz. Bu @girlcon ve kayıt bağlantılarımızı burada bulacaksınız. Çekilişlerimize katılabileceksiniz. Orada da birçok devralmamız var. Ve sonra tabii ki web sitemiz girlcon.org. Kayıt, nasıl katılacağınız, ne tür oturumlar düzenlediğimiz, sunacağımız ana konuşmacılar ve planladığımız farklı bire bir kahve sohbetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. için de kaydolabilirsiniz.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*