GitHub'ın mobil uygulaması açık kaynak olacak mı? Kesinlikle belki"

Yorum: Tüm yazılımlar açık kaynak olarak anlamlı değildir, ancak GitHub mobil uygulaması olabilir.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/11/29/4f75437b-f277-4b32-89e8-4f8691028e9d/resize/770x/e63dd5f6b64294687676f63ae77ff58d/shutttock" = 651 " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Allmy, Shutterstock / Allmy "rel =" noopener noreferrer nofollow ">shutterstock1124651615.jpg

Resim: Allmy, Shutterstock / Allmy

Açık kaynak kodlu bir yazılımla giderek artan bir dünyada, hala açık kaynak olması gerekmeyen çok sayıda yazılım var. Ya da, belki de daha iyi bir yol, açık kaynak olabilecek ve hiç kimsenin umursamayacağı veya katkıda bulunmayacağı bir yazılım var.

GitHub'ın yeni mobil uygulaması muhtemelen bu kategoriye girmez. En çok geliştiriciler bir sesli not veya kelime işlemci uygulamasına katkıda bulunma konusunda ilgi veya yetenek sahibi olmayacak, GitHub söz konusu olduğunda söyleyecekleri çok fazla şey (ve kod) olması adil bir bahistir.

GÖRMEK: Başarılı bir geliştirici kariyeri nasıl oluşturulur (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Olabilir"

GitHub'ın mühendislik direktörü Ryan Nystrom'dan kısa bir süre sonra, iOS ve Android için yeni mobil uygulamayı duyurdu, "Yaklaşan uygulama güncellemelerinde TONS daha fazla özellik" vaadiyle, bazı geliştiricilerin sadece büyük bir özellik istediği açıktı: Açık kaynaklı bir lisans.

Örneğin bir Android geliştiricisi olan Andrei Verdes, kodun açık kaynak olup olmadığını merak etti. "Şimdi değil," diye yanıtladı Nystrom.

Bir iOS geliştiricisi olan Tim Oliver, GitHub'ın mobil uygulamasını açık kaynak haline getirmeyi planlıyor. Nystrom, "Belki" diye cevapladı.

Bu "belki" GitHub için işe yarayabilir çünkü GitHub! Sonuçta, günümüzün açık kaynaklı yazılım geliştirmelerinin çoğu GitHub'da / aracılığıyla gerçekleşiyor. Bu geliştiricilerin her birinin GitHub deneyimini geliştirmeye (mobil ve başka türlü), böylece yapabilecekleri işi geliştirmek için ilgi duyuyor.

Açık kaynak kariyerin başlarında (2004?), Biri (sanırım IBM'in Linux Teknoloji Merkezi başkanı Dan Frye olduğuna inanıyorum, ama yanlış hatırlayabilirim) açık kaynakların gelişmesi için yeterli olması gerektiğini söyledi belirli bir projede ilgi ve yetenek sahibi geliştiricilerin gövdesi. Örneğin, Linux iyi bir iş çıkardı, çünkü her geliştiricinin bir işletim sistemine ihtiyacı var ve çok azı katkıda bulunabiliyor. İçerik yönetim sistemleri, web tarayıcıları vb.

Oh, ve daha iyi yazılım geliştirmelerine yardımcı olan mobil uygulamalar.

Nystrom yeni bir GitHub faturalandırma uygulaması açıklamış olsaydı, faiz (ve yetenek) çok daha az olurdu. Geliştiricilerin Nystrom ve ekibin oluşturmasını istedikleri özelliklere baktığımızda, ana kod tabanının kendisine istek çekmiyorsa, eklentilere / uzantılara izin verecek şekilde gelişimi açmaya değer olabilir. Tabii ki, tüm katkılar GitHub için yararlı veya yararlı olmaz ve Nystrom ve ekibinin gelen çekme talepleri olmadan kendi başlarına inşa etmeyi daha kolay bulabilir.

Ancak "belki" sadece belki, GitHub'ın mobil uygulaması, GitHub zaman yönetimi uygulamasının asla yapmayacağı şekilde açık kaynaklı bir proje olarak anlamlı olabilir.

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada hiçbir şey oradaki istihdamımla ilgili değil.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*