Glassdoor, büyük, orta ve küçük şirketlerdeki en iyi CEO'ları duyurdu

8. Çalışanların Seçimi Ödülleri'nin kazananlarını açıklarken, şantiye, üst düzey çeşitlilik açısından daha fazla ilerleme kaydedilmesi gerektiğini söyledi.

CEO'lar

Resim: tadamichi, Getty Images/iStockPhoto

Boston Consulting Group'un CEO'su Rich Lesser, 2021'de büyük şirketler için en iyi CEO'ları onurlandıran Glassdoor Çalışanlarının Seçimi Ödülleri'nde %99 onay oranıyla en üst sırada yer aldı. 6sense CEO'su Jason Zintak, %99 onay oranı ile orta ve küçük ölçekli şirketlerde bir numara oldu.

Glassdoor'un 8. Çalışan Seçimi Ödülleri'nin kazananları, 2021'de Kuzey Amerika ve Avrupa'nın bazı bölgelerindeki en iyi CEO'ları onurlandırıyor. Ödüller, bir anketi tamamlayarak gönüllü olarak isimsiz geri bildirim sağlayan çalışanların girdilerine dayanmaktadır. şirket incelemesi Şirket, CEO'larının liderliğinin yanı sıra işlerine, çalışma ortamlarına ve işverenlerine geçen yılki içgörüleri hakkında bilgi verdi.

Ödüller, teknoloji, sağlık hizmetleri, finans, üretim, perakende ve daha fazlasını kapsayan sektörlerde kazanan genel müdürleri içeriyor.

GÖRMEK: Glassdoor, işgücündeki çeşitlilik ve kapsayıcılık açığının büyüdüğünü bildiriyor (Teknoloji Cumhuriyeti)

Boston Consulting Group'un Lesser'ı da dahil olmak üzere bu yılın En İyi 100 CEO'sunun yarısından fazlası (56 CEO) ilk kez listede yer alıyor. Diğer yeni gelenler arasında lululemonCalvin McDonald (No. 19, %96 onay), Anket maymunZander Lurie (No. 40, %94 onay) ve GevşekStewart Butterfield (No. 82, %92 onay).

Bu yıl ilk 100 arasında beş kadın yer aldı. Giriş-Çıkış BurgerLynsi Snyder (No. 20, %96 onay), Sadakat Yatırımları' Abby Johnson (No. 44, %94 onay) ve Aşamalı SigortaTricia Griffith (No. 65, %93 onay).

Bununla birlikte, 2021'de bile, kadınlar S&P 500 şirketlerindeki CEO pozisyonlarının yalnızca %6'sını ve tüm Fortune 500 CEO'larının %8'ini oluşturuyor. C-suite içinde," dedi Glassdoor.

Tim Cook elma (No. 32, %95 onay) sekiz yıl boyunca onurlandırılan tek CEO'dur.

Glassdoor, 2021'deki küçük ve orta ölçekli şirketlerdeki en iyi 50 CEO'nun listesinde, en iyi 10 CEO'dan yedisinin bu listeye yeni katılanlar olduğunu söyledi.

Bu yıl, dört liste hazırlayan bir CEO da dahil olmak üzere, birden fazla ülkedeki çalışanlar tarafından 18 CEO kabul edildi.MicrosoftSatya Nadella (ABD büyük, İngiltere, Kanada ve Almanya).

Glassdoor, 2021'deki en iyi CEO'ları tanıdığından, şirket üst düzey çeşitlilik açısından daha fazla ilerleme kaydedilmesi gerektiğini söyledi. Glassdoor yaptığı açıklamada, "Listemizde yeterince temsil edilmeyen gruplardan CEO'ların olmaması, kurumsal Amerika'da daha geniş bir sorunu gösteriyor: C-suite'deki liderlik demografisi, hala nüfusun genelini yansıtmaya yaklaşmıyor." Dedi.

Şirket şöyle devam etti: "Olağanüstü liderlik belirli bir şekilde görülmez ve görülmemelidir. Bu nedenle Glassdoor, çeşitli CEO'ların benzersiz hikayelerine ışık tutuyor. ABD büyük liste şimdiden çığır açan ve yeni nesil büyük liderlere ilham veren farklı geçmişlerden geliyor."

Glassdoor'un 10'u 2021'in en iyi CEO'ları ABD'de:

1. Boston Danışmanlık Grubu's Rich Lesser (%99 onay)

2. AdobeShantanu Narayen (%99 onay)

3. MD Anderson Kanser MerkeziPeter Pisters (%99 onay)

4. Güneybatı Havayolları' Gary C. Kelly (%98 onay)

5. Vize A.Ş.Alfred F. Kelly, Jr. (%97 onay)

6. MicrosoftSatya Nadella (%97 onay)

7. H E BCharles C. Butt (%97 onay)

8. Delta HavayollarıEd Bastian (%97 onay)

9. Kırmızı şapkaPaul Cormier (%97 onay)

10. Booz Allen HamiltonHoracio D. Rozanski (%97 onay)

Beş 2021'de Küçük ve Orta Ölçekli Şirketlerdeki En İyi CEO'lar ABD'de:

1. 6 duyuJason Zintak (%99 onay)

2. Mantıksal KonumMichael Weinhouse ve John Ganey (%99 onay)

3. Apeel BilimleriJames Rogers (%99 onay)

4. daha düşükDan Snyder (%99 onay)

5. Güney Carolina Federal Kredi BirliğiScott Woods (%99 onay)

Ne zaman çalışanlar yorum gönder Glassdoor'daki işverenleri hakkında, istihdam deneyimlerine bağlı birkaç faktörü derecelendirmeleri isteniyor. Bunlar, CEO'larının liderliğine ve üst yönetime ilişkin derecelendirme duyarlılığını içerir. Özellikle, Glassdoor'da CEO'larını derecelendirirken, çalışanlardan CEO'larının performansını onaylayıp onaylamadıklarını veya bu performans hakkında hiçbir fikrinin olup olmadığını bildirmeleri istenir.

Şirket, Glassdoor'da incelenen yaklaşık 1,5 milyon işveren arasında, ortalama CEO onay derecesinin %73 olduğunu söyledi.

"Geçtiğimiz yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki şirket liderleri, COVID-19 krizi sırasında çalışanları desteklemek için benzeri görülmemiş zorluklarla karşılaştı. Şimdi, çalışanlar konuştu ve bu CEO'ların mükemmel oldukları ve iş dünyası olduğunda çalışanlarını desteklemek için yeni yollar bulduğu açık. Glassdoor CEO'su Christian Sutherland-Wong yaptığı açıklamada, "ters çevrildi" dedi. "Zor bir yıl boyunca, çalışanlarına göre, değişime uyum sağlayan, vizyonlarını yeniden tanımlayan ve şeffaflıkla liderlik ederken çalışanların sağlığını ve güvenliğini ilk sıraya koyan üst düzey CEO'ları görmek ilham verici."

En azından, büyük liste için düşünülen işverenler, en az 100 CEO onay derecelendirmesi ve en az 100 üst yönetim derecelendirmesi dahil olmak üzere en az 100 şirket incelemesi almış olmalıdır. Küçük ve orta ölçekli liste için uygun olan işverenler, uygunluk süresi boyunca en az 35 CEO onay derecelendirmesi ve en az 35 üst yönetim derecelendirmesi dahil olmak üzere en az 35 şirket incelemesi almış olmalıdır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*