GM, yeni yatırımlarla yerli EV pil üretimine, kendi kendine sürüş teknolojisine odaklanıyor

Şirket ayrıca küresel talaş kıtlığı ve bunun sonucunda ortaya çıkan üretim darboğazları ışığında üretim beklentilerini açıkladı.

pil.jpg

Resim: GettyImages/MF3d

Tüketiciler, içten yanmalı motorlarında bir dizi pille çalışan tekerlek için ticaret yaptıklarından, son yıllarda elektrikli araç satışları arttı. Aynı zamanda, otomotiv üreticileri otonom araç yeteneklerine yatırım yapıyor ve bu modelleri dünyanın dört bir yanındaki yollarda test ediyor. Çarşamba günü, General Motors ilan edildi 2025 yılına kadar EV'lere ve AV'lere yönelik yatırımlarını %75 (35 milyar $) artırdığını söyledi.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

GM Başkanı ve CEO'su Mary Barra bir basın açıklamasında, "GM'nin daha sürdürülebilir bir geleceğe dönüşümün tüm yönlerinde öncülük etmesini sağlamak için kapsamlı ve yüksek düzeyde entegre bir plana agresif bir şekilde yatırım yapıyoruz" dedi. "GM, 2025 yılına kadar yıllık küresel EV satışlarının 1 milyondan fazla olmasını hedefliyor ve daha hızlı ölçeklendirmek için yatırımımızı artırıyoruz çünkü ABD'de elektrifikasyon için ivme artışı ve ürün portföyümüz için müşteri talebi görüyoruz."

Genel olarak, GM, 2020'den 2025'e kadar artan harcamaların, 2020'nin başlarında açıklanan ve daha sonra Kasım ayında 27 milyar dolara yükseltilen 20 milyar dolarlık bir yatırıma dayandığını söyledi. Açıklamada, bu yatırımların "EV'lere ve AV'lere geçişini hızlandırmak için sermaye, mühendislik giderleri ve diğer geliştirme maliyetlerini" içerdiği belirtildi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Açıklamaya göre, yatırımlar ve ortaklıklar, eyalet çapında Ultium pil üretimini artırmak da dahil olmak üzere bir dizi üretim kapasitesine odaklanıyor ve "GM'nin on yılın ortasına kadar bir çift ABD pil hücresi üretim tesisi inşa etme planlarını hızlandırdığını" belirtiyor. Yapım aşamasında olan Tennessee ve Ohio merkezli tesisler.

Ek olarak, yatırımlar ve işbirlikleri, GM'nin bu yurt içinde üretilen pilleri, HYDROTEC yakıt hücrelerini ticarileştirmesine, "perakende ve filo müşterileri için EV'lerin piyasaya sürülmesini" genişletmesine ve hızlandırmasına ve sürüm başına "kendi kendine sürüş teknolojisini" "güvenli bir şekilde" dağıtmasına yardımcı olacak. .

Bu konuda istekli olanlar, GM'nin yatırım ve işbirliklerinin tam listesini okuyabilir. internet üzerinden.

Otomotiv çip sıkıntısı

Son aylarda, küresel bir çip kıtlığı, rafların boş kalmasına, üretim darboğazlarına ve tüketiciler için baş ağrılarına yol açan endüstriler arasında yankılandı. Bu kesintiler, üretimi ve otomobiller de dahil olmak üzere bir dizi yeni ürünün piyasaya sürülmesini engelledi. Hyundai, kısa süre önce Alabama'daki bir fabrikada çiple ilgili üretimin durdurulduğunu duyurdu. Nepal Rupisi ve WFSA raporlaması.

Bu yılın başlarında Ford, çip kısıtlamaları nedeniyle F-150 üretimini azalttığını ve General Motors'un da sınırlı üretim yaptığını duyurdu. araç üretimi. Basın açıklamasında GM, şirketin "yarı iletken kıtlığının endüstri çapındaki etkisine rağmen ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi sonuçlar vermesini beklediğini" söyledi.

Ek olarak şirket, "üçüncü çeyrekten itibaren yarı iletkenlerin öne çekilmesinden yakın vadeli üretimin iyileştirilmesini" beklediğini ve "2021'in ikinci yarısının karmaşık ve akıcı olmaya devam edeceğini" tahmin ettiğini söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*