Google Cloud: COVID-19, üreticilerin yapay zeka kullanımını hızlandırıyor

Yöneticilerin %76'sı yapay zeka, veri analitiği ve bulut gibi "dijital etkinleştiricileri" benimsediklerini söylüyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/09/2f2eef0d-bb1e-4a07-979d-c608766920f6/resize/770x/6cc5c4270b93a87eb4214ffdd3c59dd5/google-cloud.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Google Bulut">google-bulut.jpg

Resim: Google Bulut

Google Cloud'un yeni araştırmasına göre, dünyanın dört bir yanındaki üreticiler, COVID-19 salgını nedeniyle dijital teknolojilerin kullanımını hızlandırdı. "Google Cloud Industries: Üreticiler Arasında Yapay Zeka Hızlandırması" başlıklı rapor için ankete katılan 1.154 üst düzey üretim yöneticisinin %76'sı yapay zeka, veri analitiği ve bulut gibi "dijital etkinleştiricileri" benimsediklerini söyledi.

"Ford'da yapay zeka ve makine öğrenimi projelerinin sayısını sayardık. Şimdi o kadar sıradan ki kaç kişinin matematik kullandığını sormak gibi. Buna, verilerle beslenen ve bir "dijital ağ volanı"na güç veren bir yapay zeka ekosistemi de dahildir. Ford Global Data & Insight and Analytics, yapay zeka ve bulut direktörü Bryan Goodman raporda şunları söyledi:

GÖRMEK: AWS Lambda, sunucusuz bir bilgi işlem çerçevesi: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Rapora göre, ankete katılanların çoğu (%64), iş sürekliliğine yardımcı olmak (%38), verimliliği artırmak (%38) ve çalışanların işlerini daha iyi yapmalarına yardımcı olmak (%34) için günlük operasyonlarında yapay zeka kullanıyor. Bu grubun yüzde altmış altısı, yapay zekaya olan güvenlerinin arttığını söyledi.

AI'nın dağıtıldığı ilk beş alan şunları içerir:

  • Kalite denetimleri (%39)
  • Tedarik zinciri yönetimi (%36)
  • Risk yönetimi (%36)
  • Ürün ve/veya üretim hattı kalite kontrolleri (%35) ve
  • Envanter yönetimi (%34).

Raporda, "AI, bağlı fabrikalara güç sağlamaktan kestirimci bakıma yardımcı olmaya kadar birçok başka kullanım durumu için de geçerlidir" dedi. Özel makine öğrenimi modelleri, "kontrol edilmeden bırakıldığında, planlanmamış aksama sürelerine neden olabilecek ve üretim programlarını olumsuz etkileyebilecek makine olaylarını tahmin edebilir. İnşaatta, yapay zeka, inşaatçıların gecikmelere yol açan kritik hataları azaltmalarına yardımcı olurken, enerji tüketimini optimize eder ve karmaşık lojistik ve planlamayı destekler. görevler."

Bugün yapay zekayı kullanan ilk üç sektör otomotiv/OEM'ler (%76), otomotiv tedarikçileri (%68) ve ağır makine üreticileridir (%67). Metaller (%75), endüstriyel montaj (%72) ve ağır makine (%69) sektörlerinde yapay zeka kullanımı hızla artıyor.

Endüstrileri yapay zekayı benimseyen ilk beş ülke İtalya (%80), Almanya (%79), Fransa (%71), İngiltere (%66) ve ABD (%64). Kore (%85), Japonya (%83) ve ABD (%81), yapay zeka kullanımını dünyanın geri kalanından daha hızlı artırıyor.

Ancak bazı rüzgarlar var. Rapora göre, AI'yı uygulayacak kalifiye personel eksikliği (%25), uygun BT altyapısına sahip olmama (%23) ve maliyet (%21), ankete katılanların AI'yı dağıtmamalarının ilk üç nedeni olarak gösteriliyor.

GÖRMEK: Gartner'ın 2021 için en iyi teknoloji tahminleri (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Raporda, "Yaygın yapay zekanın benimsenmesinin anahtarı, dağıtım ve kullanım kolaylığında yatıyor" dedi. "Yapay zeka, üreticiler için gerçek dünyadaki sorunları çözmede daha yaygın hale geldikçe, "pilot araf"tan "AI'nın altın çağına" bir geçiş görüyoruz. Sektör, yeniliğe yabancı değil – seri üretim günlerinden yalın üretime , altı sigma ve daha yakın zamanda kurumsal kaynak planlaması. Ve şimdi yapay zeka daha da fazla yenilik sunmayı vaat ediyor."

Anket Hakkında

Anket, 15 Ekim – 4 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında Google Cloud adına The Harris Poll tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi ve Fransa, Almanya, Japonya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve ABD'de çalışan 1.154 üst düzey üretim yöneticisini içeriyordu. 500'den fazla çalışanı olan şirketler.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*