Google Cloud, kalite kontrol ve denetimlere ayrılmış yapay zekayı kullanıma sunuyor

Şirket, yeni aracın, şirketlerin ürün kusurlarını azaltmalarına ve maliyetleri yönetmelerine yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor.

Google Bulut

Resim: Dongyu Xu / Getty Images

Google Cloud Salı günü, üreticilere, paketlenmiş tüketici ürünleri şirketlerine ve diğer işletmelere ürün kusurlarını ve kalite kontrolünün maliyetleri düşürmesine yardımcı olacak yeni bir amaca yönelik araç olan Visual Inspection AI'ın kullanıma sunulduğunu duyurdu. Visual Inspection AI, Google Cloud'un genel amaçlı AI ürününü temel alır. AutoMLyıllardır kalite kontrol işlemlerinde kullanılan . Amerikan Kalite Derneği'ne göre, ürün kusurları üreticilere yılda milyarlarca dolara mal oluyor.

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

IDC grup başkan yardımcısı Kevin Prouty, Google basın bülteninde "Google Cloud'un görsel incelemeye yaklaşımı, çoğu imalat şirketinin aradığı yol haritasıdır" dedi. "Üreticiler esneklik, ölçek, doğal uçtan buluta yetenekler, hem gerçek zamanlı hem de geçmiş verilere erişim, kullanım kolaylığı ve sürdürülebilirlik istiyor. Google, BT, OT ve bir araya getirme potansiyeline sahip şirketlerden biridir. üreticilerin yapay zekayı atölyeye uygun ölçekte dağıtması gereken iş ortaklarının ekosistemi."

GÖRMEK: Dijital dönüşüm: Bir CXO'nun kılavuzu (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Google, Google Cloud'un bilgisayarlı görme teknolojisini kullanan Visual Inspection AI'ın, kusurları üretim sürecinde daha erken belirleyerek, üretim çıktısını artırarak, verimi artırarak, yeniden çalışmayı azaltarak ve iade ve onarım maliyetlerini azaltarak denetim maliyetlerini düşürmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Visual Inspection AI'ın lansmanı, her şekil ve büyüklükteki işletmenin giderek artan bir şekilde arttığı bir zamanda geliyor. AI'yı operasyonel hale getirmek. Google Cloud'un araştırması gösteriyor ki üreticiler istekli COVID-19 sonrası teknolojiyi benimsemek.

Google'a göre, Visual Inspection AI, genellikle yüzlerce veya binlerce görüntü gerektiren diğer makine öğrenimi modüllerine göre büyük bir gelişme olan 10 kadar az insan etiketli görüntüyle doğru modeller oluşturabilir. Bu yetenek, kullanıcıların aynı görüntüyü kullanarak aynı anda birden fazla hatayı tespit etmek için modellerini eğitme becerisiyle birleştiğinde, genel amaçlı ML yaklaşımlarına kıyasla üretim denemelerinin doğruluğunu 10 kata kadar artırdı.

Google'ın Cloud Visual Inspection AI:

  • Kullanmak için bilgisayar görüşü veya AI konu uzmanlığı gerektirmez. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü, sistemi kurmak ve kullanmak için gerekli tüm adımlarda mühendislere rehberlik eder.

  • Daha fazla ürüne maruz kaldığı için zaman içinde doğruluğu otomatik olarak artırır.

  • Denetim modelleri fabrika katındaki makinelere indirilebilir ve uçta bağımsız olarak çalıştırılabilir.

  • Visual Inspection AI, Google Cloud'un analitik ve ML/AI araçları portföyüne tamamen entegre edilmiştir ve mühendislerin, kalite sorunlarının temel nedenlerini belirlemek veya tedarikçi ve müşteri verileriyle çapraz referans yapmak için Visual Inspection AI'dan elde edilen bilgileri diğer veri kaynaklarıyla birleştirmesine olanak tanır.

Google, müşterilerin çözümleri mevcut operasyonlara entegre etmek için Google Cloud'un iş ortağı ekosisteminden yararlanabileceğini söyledi. SOTEC, Siemens, GFT, QuantiPhi, Kyocera, Accenture ve diğerleri dahil Google Cloud iş ortakları, Visual Inspection AI'nın dağıtımını destekliyor.

Kyocera Dijital Çözüm Bölümü bölüm müdürü Masaharu Akieda, Google basın bülteninde "AI mühendislerinin eksikliği nedeniyle, Visual Inspection AI, AI olmayan mühendisler tarafından kullanılabilecek yenilikçi bir hizmettir." Dedi. "Visual Inspection AI ile 10'dan 20'ye kadar kusurlu görüntü ile son derece hassas modeller oluşturabildiğimizi gördük. Müşterilerimizin dijital dönüşüm projelerine öncülük edecek çözümler geliştirmek için Google ile ortaklığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. başarıya."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*