Google E-Tablolar: Her kullanıcının ustalaşması gereken ipuçları

İster Google E-Tablolar yeni başlayan biri olun, ister ileri düzey bir kullanıcı olun, bu adım adım açıklamalı eğitimlerden yararlanacaksınız.

kahraman-hidecolumn.jpg

Resim: Andy Wolber / Teknik

Çevrimiçi, bulut tabanlı Google G Suite'in bir parçası olan Google E-Tablolar, herhangi bir bilgisayarda veya mobil cihazda çalışan bir e-tablo programıdır. Bir hücreye açılır listenin nasıl ekleneceği ile ilgili bu ipuçlarını ve püf noktalarını okuyarak Google E-Tablolar'da ustalaşabilirsiniz. , kopyaları bulma ve kaldırma, metin sarma ve daha fazlası.

Google E-Tablolar'da metin nasıl kaydırılır (ücretsiz PDF)
Varsayılan olarak, bir Google E-Tablosu hücresindeki metin bir hücrenin sol ve alt tarafına hizalanır ve metin bitişik boş hücrelerden taşar. Google E-tablo hücre biçimlendirmesi değişmedikçe, bu seçenekler e-tablonuzu okumayı zorlaştırabilir. Üç metin hizalama ayarı genellikle birçok metin alanına sahip bir Google E-Tablosunun okunmasını kolaylaştırır.

GÖRMEK: Hile sayfası: Google Asistan (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Google E-Tablolar'da açılır liste nasıl oluşturulur?
Bilgileri daha hızlı ve daha az hatayla girmek için Google E-Tablolar'da veri doğrulamayı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Google E-Tablolar'da açılır listeyi düzenleme
Google E-Tablolar'daki açılır seçenekleri nasıl değiştireceğinizi, liste öğelerini elle nasıl düzenleyeceğinizi veya bir hücre aralığının içeriğini nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Google E-Tablolar'da kopyalar nasıl bulunur?
Google E-Tablolar'ın size aralıkları sıralamak, hücreleri karşılaştırmak ve kopyaları hızlı bir şekilde kaldırmak için nasıl araç sağladığını öğrenin.

Google E-Tablolar'daki sütunları veya satırları gizleme
Veri girişi hatalarını azaltmak, dar odağı azaltmak, verileri daha kolay bir şekilde karşılaştırmak veya Google E-Tablonuzun boyutunu artırmak için daha fazla sütun veya satır eklemeyi öğrenin.

Google E-Tablolar'da yazdırma alanı nasıl ayarlanır?
Masaüstü sınıfı bir tarayıcı kullanarak birçok Google E-Tablosu yazdırma ayarını yapabilirsiniz. Android ve iOS Google E-Tablolar uygulamaları da yazdırmanıza olanak tanır.

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'ı çevrimdışı oluşturma ve düzenleme
Chrome'da veya Android ve iOS cihazlarda İnternet bağlantısı olmadan Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar oluşturmayı ve düzenlemeyi öğrenin.

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'da nasıl işbirliği yapılır: 4 ipucu
İki veya daha fazla kişi Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar'daki içeriğe erişebiliyorsa, bu dört uygulama işbirliğinin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar nasıl paylaşılır?
G Suite uygulamalarında ortak çalışan ekleme, bağlantı alma, erişimi ayarlama, erişim sona erme tarihlerini ayarlama ve dosya sahipliğini aktarma ile ilgili ipuçlarını okuyun.

G Suite'te Lexend yazı tipi nasıl kullanılır
Yedi farklı Lexend yazı tipi seçeneği, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'da tercih ettiğiniz genişliği ve aralığı seçmenize olanak tanır.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*