Google Hangouts'a 7 alternatif

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanlar için Google Voice'a geçiş mantıklıdır, ancak Google Voice'un ücretsiz sürümü her yerde mevcut değildir. İşte keşfedilecek bazı ek seçenekler.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/3a98cad3-89ac-4ff4-bff8-26b95a1cf0bb/resize/770x/40e4baf1f4386ff1aa72116ca14002f1/hero-classichangouts-çağrısı .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Andy Wolber/TechRepublic">

Resim: Andy Wolber/TechRepublic

Google arayışını sürdürürken klasik Hangouts'u değiştir özellikleri ve işlevleri diğer uygulamalara taşır, bazı uygulama geçişleri belirgindir. Video konferansa mı ihtiyacınız var? kullanın tanışın. Bireysel veya grup tartışmalarına mı ihtiyacınız var? kullanın Sohbet. Şu anda bir Google Fi müşterisi misiniz? Buna ve belki de Google'dan Mesajlar uygulamasına geri dönün. Telefon görüşmesine mi ihtiyacınız var? Google Voice ile gidin. Geçiş yapıldı. Hepsi bir arada bir uygulamanın özellikleri beş (ya da daha fazla) başka uygulamaya bölünür.

TechRepublic'te neler var?

Klasik bir Hangouts'un yerine geçen Google Voice biraz zorlayıcıdır. Basitçe söylemek gerekirse, klasik Hangouts telefon görüşmesi ABD ve Kanada'da işe yaradı, ancak ücretsiz Google Voice numaraları ve özellikleri yalnızca ABD'de mevcuttu. Bu, klasik Hangouts telefon görüşmesi özelliğine güvenmiş olabilecek Kanada'daki kişilerin maalesef Google Voice'un ücretsiz sürümüne geçemeyecekleri anlamına gelir.

Çeşitli hizmetler, mobil operatörünüz tarafından cihazınıza sağlanan telefon numarası dışında bir numaradan arama yapmanızı ve aramaları almanızı sağlar. Bu uygundur, çünkü insanların kişisel bir cihazın telefon numarasının gizliliğini korumasına olanak tanırken, örneğin iş için ikinci bir numaraya yönelik aramaları yönetmeyi de mümkün kılar. Telefon görüşmeleri için klasik Hangouts'u kullandıysanız, aşağıdaki seçenekler olası alternatiflerdir.

GÖRMEK: Google Dokümanlar yetkili kullanıcısı nasıl olunur (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Kişisel kullanım için Google Voice

ABD'deki insanlar için en basit seçenek, ücretsiz bir kişisel programa kaydolmak olabilir. Google sesi hesap. Google Voice, web'de veya mobil uygulamalarla (Android ve iOS) atanmış Google Voice numaranızdan arama yapmanızı ve aramaları almanızı sağlar (Şekil A). Aramalar için ikinci bir telefon numarası eklemenin mükemmel bir yolu.

Şekil A

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/c9b910ca-e874-4f00-a99d-5a502ea173c6/resize/770x/1c7e398c26064111ca4e99329a424315/a-voice-kişisel .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Google Voice, Amerika Birleşik Devletleri'nde klasik Hangouts'ta telefon görüşmesine bir alternatife ihtiyaç duyan kişiler için bariz bir seçimdir.

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ ">Metin içeren Google Voice sayfasının ekran görüntüsü,

Google Voice, Amerika Birleşik Devletleri'nde klasik Hangouts'ta telefon görüşmesine bir alternatife ihtiyaç duyan kişiler için bariz bir seçimdir.

Google Voice ile çalışma alanı

Şu an itibariyle, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık veya ABD'nin çoğunda bulunuyorsanız, düşünebilirsiniz. Google Voice ile Google Workspace (Şekil B). Bu, Google'ın Workspace ile iyi çalışan iş odaklı telefon hizmetidir ve çağrı yönlendirme, zil grupları ve çok seviyeli otomatik operatör yönlendirme gibi çeşitli iş odaklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde ölçeklenebilir.

Bu seçenek, ödeme yapan bir Workspace müşterisi olmanızı gerektirir. İlk olarak, Business Starter sürümü için kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarından başlayan bir Google Workspace planına ihtiyacınız olacak. Ardından buna, Google Voice Starter sürümü için kullanıcı başına ayda 10 ABD doları gibi düşük bir ücretle bir Voice aboneliği ekleyeceksiniz. Hem Workspace hem de Voice için daha fazla özellik sunan yükseltme seçenekleri mevcuttur.

Şekil B

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/80b9afec-140d-4971-9642-27cc31552085/resize/770x/690e5542ec373698081119eb82ca4970/b-voice-workspace .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Şu anda Google Workspace with Google Voice, ABD ve Kanada dahil olmak üzere dünyanın 13 ülkesinde kullanılabilmektedir.

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ ">Google Voice için Google Workspace sayfasının metin içeren ekran görüntüsü

Şu anda Google Workspace with Google Voice, ABD ve Kanada dahil olmak üzere dünyanın 13 ülkesinde kullanılabilmektedir.

Üçüncü taraf telefon hizmetleri

İkinci numara sağlayıcılar genellikle ya bireysel/kişisel kullanıma ya da iş kullanımına hizmet etmeye çalışırlar. Aradaki fark, hizmetin bir yöneticinin birden fazla numarayı merkezi olarak yönetmesine izin verip vermediği ve hizmetin gelişmiş özellikler sunup sunmadığı konusundadır. Örneğin, Google Voice her ikisine de hizmet eder: ABD'deki ücretsiz Voice teklifi bireysel/kişisel ihtiyaçlara hizmet ederken, Workspace with Voice çeşitli ülkelerdeki büyük kuruluşlara hizmet verecek şekilde ölçeklenir.

Bireysel veya kişisel telefon numarası sağlayıcıları, örneğin Brülör veya TextNow, bir kişinin kullanması için ikinci bir sayı kazanmasına izin vermeye odaklanın (Şekil C). Bunların ikisi de hem ABD'de hem de Kanada'da çalışıyor. Burner, aylık (hat başına yaklaşık 5 ABD doları) ve yıllık abonelik seçeneklerinin yanı sıra dakikalar ve metinler için ön ödemeli seçenekler sunar. SmartLine yalnızca ABD numaralarını aramayı destekler ve ayda yaklaşık 10 ABD dolarından başlar ve ayrıca ayda yaklaşık 20 ABD Doları karşılığında SmartLine Ücretsiz Ücretsiz sunar. TextNow hem ABD'de hem de Kanada'da çalışır ve reklamları kaldırmak için ayda yaklaşık 10 ABD doları tutarında bir planla ücretsiz, reklam destekli bir seçenek sunar; daha fazla özellik için ek yükseltme seçenekleri mevcuttur.

Şekil C

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/bc238a2c-d369-48ac-aa63-65eb88867116/resize/770x/7dc33cafc47de9191439c99f2710bf74/c-burner-textnow .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Bireylere odaklanan hizmetler arasında Burner (solda) ve TextNow (sağda) bulunur.

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ ">Burner - Metinler ve Aramalar için Özel Telefon Hattı (solda) ve TextNow: Ücretsiz Mesajlaşma ve Arama Uygulaması (sağda) için Google Play mağazasından Android uygulama sayfasının ekran görüntüsü.

Bireylere odaklanan hizmetler arasında Burner (solda) ve TextNow (sağda) bulunur.

Küçük işletme veya kurumsal ölçekli sağlayıcılar, örneğin Tuş takımı, Çekirge ve RingCentral, birden fazla kişi tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır (Şekil D). Örneğin Grasshopper, bir, üç ve beş telefon numarası seçeneklerini vurgulayan fiyatlandırma planlarıyla küçük ekiplere odaklanma eğilimindedir.

RingCentral ve Dialpad, bazıları küçük işletmelere yönelik olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli planlar sunarken, dünyanın birçok yerinde bir kuruluşun tüm mesajlaşma, arama ve video konferans ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik diğer seçenekler de vardır.

Şekil D

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/ae1e8e74-238a-4bcf-8fc9-ac4b6c9aa833/resize/770x/bdd3980beff965f9f40578a70208c96e/dshopperdialpad-gras -ringcentral.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

İş hedefli çözümler arasında Dialpad (solda), Grasshopper (ortada) ve RingCentral (sağda) bulunur.

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ ">Dialpad (solda), Grasshopper (ortada) ve RingCentral için Google Play mağazasından Android uygulama sayfasının ekran görüntüsü: Mesaj, Video, Telefon (sağda)." data-original="https://www.techrepublic.com/a/ hub/i/r/2021/06/01/ae1e8e74-238a-4bcf-8fc9-ac4b6c9aa833/resize/770x/bdd3980beff965f9f40578a70208c96e/d-dialpad-grasshopper-ringcentral.jpg

İş hedefli çözümler arasında Dialpad (solda), Grasshopper (ortada) ve RingCentral (sağda) bulunur.

Hangi seçeneği kullanıyorsunuz?

Hangouts'un telefon görüşmesi özelliklerini kullandıysanız, hangi alternatifi kullanıyorsunuz? Yukarıdaki seçeneklerden herhangi biri? Neden? Seçtiğiniz veya önerdiğiniz başka bir çözüm var mı? Klasik Hangouts telefon özelliklerini kaldırdıktan sonra hangi arama çözümüne geçiş yaptığınızı aşağıda veya Twitter'da bir yorumla bana bildirin (@awolber).

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*