Google hayır. 1 mobil uygulama reklamcılığında

AppsFlyer'ın 10. Performans Endeksi, Google'ın başarısını Android'deki hakimiyetine bağlar, Facebook'u bir iOS öne çıkarması olarak gösterir, geliştiricilerin uygulama yükleme sahtekarlığı hakkında daha fazla farkındalık ve daha fazlasını not eder.

Global ilişkilendirme şirketi AppsFlyer's Performance Index'in 2015 kılavuzundan bu yana ilk kez Google, uygulama yüklemelerinin hem miktarını hem de kalitesini ölçen ve en önemli sıralama olarak kabul edilen Power Ranking'de bir numara oldu. Dizin, Edition X, 490 medya ağının, 25 milyar yüklemenin ve 16.000 uygulamanın değerlendirilmesinden kaynaklanan Google'ın Android ve uygulama kampanyalarındaki başarısını belirtiyor.

Sürüm IX'da Google, evrensel cilt sıralamasında bir numaraya yerleşti.

Geliştirici içeriğini okumalı

AppsFlyer mobil analizleri başkanı Shani Rosenfelder bir basın bülteninde, "Veriler, Google'ın makine öğrenimine her şeyi dahil etme seçeneğinin yanı sıra, Uygulama Kampanyaları ürününü ödeyecek video ve reklam öğelerine odaklanma seçimini gösteriyor" dedi.

Facebook üst hedefler Yeniden hedefleme endeksi

Bu arada, sosyal medya devi Facebook, AppsFlyer'ın Yeniden Hedefleme endeksinde en iyi performans sergiliyor. Uygulama pazarlamacıları, sektörün düşük elde tutma ve yüksek kaldırma oranları nedeniyle Yeniden Hedefleme çabalarını artırıyor. 2019'un ikinci yarısında (H1 ile karşılaştırıldığında) Yeniden Hedefleme kampanyaları yürüten uygulama sayısında% 20 artış oldu.

Ancak rapor, Facebook'un Yeniden Hedefleme endeksinde "kendi liginde" olduğunu vurguladı.

Rosefelder, "Yeniden Hedefleme Endeksi'ne bakarken, Ace'nin yalnızca beta sürümündeki bazı müşterilere sunulduğu göz önüne alındığında sayıları daha da etkileyici." Dedi. Ürün herkesin kullanımına sunulduğunda nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak. "

Performans Endeksi Birincisi: Facebook

Facebook, hem oyun hem de oyun dışı kategorilerinde Performans endeksindeki 19 küresel segmentten 17'sinde birinci oldu.

Google, Yeniden Hedefleme endeksinde ikinci sırada yer alırken, daha hızlı bir büyüme gösterdi ve Yeniden Hedefleme pastasının payında% 44'e yükseldi. Tersine, Facebook sadece% 5 arttı.

Google'ın başarısı, Android'in etkisinden kaynaklanıyor

Rapor, Google'ın Android'deki kalesi olarak Performans endeksindeki başarısını açıkladı. Android için Google, varlıkları genelinde envanteri artırdı ve ölçülebilirliği geliştirdi ve önemli ölçüde ölçek oluşturdu.

Google, oyun ve oyun dışı kategorilerindeki 23 küresel sıralamadan 16'sında birinci sırada yer aldı.

AppsFlyer'in Performans endeksinin 10. baskısı, bugüne kadar 252 segment bölge, platform ve kategori ile en segmentlere ayrılmış ve 2019'un ikinci yarısını kapsayacak. 16.000'den fazla uygulamanın 25 milyar yüklemesini ve 52 milyar uygulama açılışını kapsayacak.

Performans dizinindeki yeni kategoriler

Yeni baskıya dahil edilecek aşağıdaki yeni kategoriler de var:

 • maliye

 • Eğlence

 • Seyahat

 • fotoğrafçılık

 • Çoklu oyun türleri

Google ve Facebook, AppsFlyer'ın raporunun "duopoly" olarak adlandırdığı şeye sahipken, ağların "tripolisi" ortaya çıktı ve oyun sektöründeki büyük büyümeden faydalandı:

 • ironSource

 • Birlik Reklamları

 • AppLovin

Yukarıdaki üç oyun, H2O'da% 10'luk bir artışı temsil eden oyun uygulamasının 355'ini kontrol etti.
H1 ile karşılaştırıldığında
. Diğer oyun oyuncuları çok geride.

TikTop en üstte

TikTok hızla popülerlik kazandı ve rapor, 2019'un TikTok reklamlarını tanıttığında TikTok'un "medya işinde her şeye gitti" yılı olduğunu belirtti. Edition X, Edition IX'tan bu yana% 120 oranında TikTok atlıyor.

TikTok, oyun dışı uygulamalar için yalnızca dördüncü en büyük medya kaynağı değil, aynı zamanda AppsFlyer'in önceki büyüme endeksinde bir numara olduğunu iddia etti. Genel olarak, TikTok uygulama kurulumunun yıldızıdır.

Mintegral, dünya çapında yedi bölgesel büyüme sıralamasında üçüncüye ulaşan hızlı hareket eden bir başka uygulamadır. Stratejik ortaklıklar, yeni iş olanakları, şirket içi yaratıcı stüdyo ve AB sertifikası ile Mintegral ivme kazandı ve% 198 arttı.

Kazanan almak… en

X sürümü, uygulama dünyasına "pasta" adını verdikleri şeyin rekabet gücüne dikkat çekiyor.
Ayrıca, "organik uygulama mağazasının keşfi gittikçe zorlaştı ve bazıları için imkansız hale geldi." Raporda, bu zorluğun üstesinden gelmek için Apple Arama Reklamları'nın (ASA) çalıştırılması önerildi.

Rapor, oyun oynama ve oyun dışı dizinler arasında önemli bir fark olduğunu belirtti; oyun dışı, ASA güç sıralamasında üçüncü sırada yer aldı ve oyun altıncı sırada yer aldı. Birim bazında, oyun dışı ASA üçüncü oldu, ancak oyun sadece 13. oldu.

ASA'nın oyun dışı uygulamalar için daha etkili olduğunu, oyun uygulamalarının standart kullanıcı edinmede daha fazla seçeneğe sahip olduğunu belirtti.

Oyun uygulama pazarlamacıları, kullanıcı edinmede başarılı oldu ve ASA'da bulunmayan daha fazla video reklam kullanıyorlar. Kitleler için birçok oyun uygulaması – özellikle hızlı büyüyen hiper gündelik tür – düşük maliyetli / düşük kullanıcı değeri hedeflerken, ASA yüksek maliyetli / yüksek kaliteli bir kanaldır.

Bölgesel açıdan ASA, trafiğinin büyük bir bölümünü Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'daki güçlü iOS pazarlarından üretti.

Uygulama yükleme farkındalığı

2019 yılında, uygulama yükleme sahtekarlığı yeterince yükseldi, geliştiriciler sorunun iyi farkındaydı.
İlk 200 medya kaynağının analizi olumludur:

 • % 23'ü sahtekarlık oranlarını en az% 20 artırdı.

 • Sahtecilik oranı en az% 20 artanların kaynak oranı% 20'dir.

 • Sahtecilik oranı% 5'in altında olan medya kaynaklarının sayısında% 21 artış.

Hileli kaynaklar reklam bütçelerini tüketebilir: medya kaynaklarının% 8'indeki sahtecilik oranı% 50'nin üzerinde artarken,% 4'ünün ilk yarıda sahtekarlık oranının iki katı vardı.
X sürümü, reklamverenlerin uyanık kalmasını ve savunmaları yüksek tutmasını önerdi. Uygulama yükleme-reklam harcamaları arttıkça, dolandırıcıların boşluklardan yararlanma girişimlerini durdurmayacak ve muhtemelen korumayı atlamak için daha karmaşık saldırı biçimleri geliştireceklerdir.

Yiyecek ve içeceklerde dikey alışveriş

Snap yükseliyor, evrensel güç sıralamasında altı numara ve ses sıralamasında beş numara. Ağırlıklı olarak iOS olduğundan, trafik Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'dan geliyor, ancak% 15 artışla Orta Doğu'ya giriyor.

Ayrıca Bkz.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/4bbcb58f-3b6f-4732-8853-213e703811cb/resize/770x/3f71d55a9c0856ecbfeb06b4e1a9301e/mobile-phone.ps "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">cep telefonu w uygulamaları

Resim: Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*