Google hesabınız var mı? Artık Google Workspace'i de kullanabilirsiniz

Artık tüm Google kullanıcılarının kullanımına sunulan Google Workspace'teki en son güncelleme, serbest çalışanlara ve bireysel işletme sahiplerine yönelik yeni bir abonelik paketi içeriyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/19/1c670f27-9810-45cd-8b88-e5a540c00ba6/resize/770x/398d16a01c185ec4471b1bb3cfe0a46b/google-workspace-jen -fitzpatrick-02.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Tüm Google Workspace kullanıcıları artık aynı özelliklere erişebilir

" data-credit="Resim: Google">google-workspace-jen-fitzpatrick-02.jpg

Tüm Google Workspace kullanıcıları artık aynı özelliklere erişebilir

Resim: Google

Şirket işyeri yazılım paketini tüketici, kurumsal ve eğitim üyelik planlarında konsolide ettiğinden, Google Workspace artık Google hesabı olan herkes tarafından kullanılabilir.

TechRepublic'te neler var?

Güncelleme, şirketin üç milyardan fazla mevcut kullanıcısının tamamının artık tam erişime sahip olduğu anlamına geliyor.
Google Çalışma Alanı

Gmail, Chat, Takvim, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Meet dahil olmak üzere deneyim.

Şirket ayrıca, serbest çalışanlara ve bireysel işletme sahiplerine yönelik Google Workspace Individual adlı yeni bir abonelik teklifi sunuyor.

ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Brezilya ve Japonya'daki müşterilere sunulan yeni abonelik katmanı, bireylerin işlerini mevcut kullanıcı hesaplarında yönetmelerine olanak tanımak için tasarlandı ve rezervasyon ve zamanlama araçları, görüntülü toplantılar ve e-posta pazarlama yetenekleri sunuyor.

Google ayrıca bir dizi mevcut Google Workspace özelliğini de güncelledi.

GÖRMEK: Araştırma: Video konferans araçları ve bulut tabanlı çözümler dijital çalışma alanlarına hakim; VPN ve VDI, KOBİ'ler arasında daha az popüler (TechRepublic Premium)

Örneğin, Google Chat'teki Odalar bundan böyle Alanlar olarak bilinecektir. Google, yaz boyunca Spaces'a "Google Workspace'te insanları, konuları ve projeleri düzenlemek için özel bir yere dönüşecek" yeni özellikler ekliyor. Yeni özellikler arasında satır içi konu akışı, durum göstergeleri, özel durumlar, anlamlı tepkiler ve daraltılabilir bir görünüm bulunur.

Google'ın görüntülü sohbet platformu,
Google Meet,

ayrıca tüm toplantı katılımcılarına anketler, toplantı içi sohbet, el kaldırma, Soru-Cevap ve canlı altyazılar gibi etkileşimli kontroller içeren kendi video kutucuklarını veren yeni bir 'Yoldaş Modu' ile güncelleniyor. Ayrıca, personel ofisler ve evleri arasında dağıldığı zaman toplantı düzenleyicilerinin toplantıları daha iyi planlamasına yardımcı olacak yeni Takvim LCV seçenekleri de geliyor: Davetliler yakında bir toplantı odasında mı yoksa uzaktan mı katılacaklarını belirten katılım konumlarıyla LCV gönderebilecekler.

Benzer şekilde,
kuruluşlar esnek veya 'hibrit' çalışma modellerine yönelirler,

Google, Google Workspace güvenliğine daha fazla yatırım yapıyor.

Örneğin, istemci tarafı şifreleme, kullanıcı verilerinin güvenli kalmasına yardımcı olur – daha fazla çalışan uzaklaştıkça daha da karmaşık hale gelmesi gereken hat içi veri egemenliği ve uyumluluk kuralları. Ayrıca Google Meet görüntülü toplantılarının güvenliğini de güçlendirecek.

GÖRMEK:
Google I/O: Google Workspace bu büyük güncellemeyle daha akıllı hale geliyor

(Teknoloji Cumhuriyeti)

Google, istemci tarafı şifrelemenin özellikle fikri mülkiyet, sağlık kayıtları veya finansal veriler gibi hassas veya düzenlemeye tabi verileri depolayan kuruluşlar için faydalı olduğunu ve işletmelerin ITAR, CJIS, TISAX, IRS 1075 için veri egemenliği gereksinimlerini ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olabileceğini söyledi. ve KULAK.

Google Workspace, Enterprise Plus ve Education Plus müşterileri için önümüzdeki haftalarda İstemci tarafı şifreleme için bir beta yayınlayacak. İstemci tarafı şifreleme başlangıçta Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için kullanılabilecektir ve Office dosyaları ve PDF'ler dahil olmak üzere birden çok dosya türünü destekleyecektir.

Drive için, dosyaların bir kuruluş içinde ve dışında nasıl paylaşılabileceğini kontrol etmeye yardımcı olan Güven kuralları biçiminde ek güvenlik geliyor; Google Drive'daki dosyaları sınıflandıran ve hassasiyet seviyelerine göre kontroller uygulayan etiketler; ve içeriden gelen tehditlere ve kullanıcı hatalarına karşı gelişmiş kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım koruması.

Toplantı sahipleri ayrıca, katılımcıların sesini kapatma ve sohbet işlevini etkinleştirme veya devre dışı bırakma gibi yeni denetleme denetimleri alacak.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*