Google Topluluk Hareketliliği Raporları, koronavirüs nedeniyle yaşamın nasıl değiştiğini gösteriyor

Yeni raporlar, evde kalma siparişlerinin davranışları nasıl değiştirdiğini anlamak için parklardaki, marketlerdeki ve iş yerlerindeki etkinlikleri izlemek için Google Haritalar verilerini kullanıyor.

Bugün iki Google yöneticisi şirketin COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporları hangi faaliyetlerin dünya çapında koronavirüs salgını.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Jen Fitzpatrick ve Google Health başhekimi MD, MD, MPH Karen DeSalvo, Topluluk Hareketlilik Raporlarının evden çalışma yerine, yerinde barınma ve amaçlanan diğer politikalara neyin değiştiğini gösterdiğini söyledi pandemi eğrisini düzleştirme.

İş ve alışveriş merkezlerindeki faaliyetler genel olarak düştü, ancak ABD'de evde kalma emri olmayan eyaletlerde parklar normalden çok daha yoğun, Arkansas ve Missouri'de% 70'den fazla etkinlik vardı.

Veriler, Google Hesapları için Konum Geçmişi'ni seçen kullanıcılardan gelir, bu nedenle raporlar Google kullanıcılarının bir örneğini temsil eder.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Etkinlik raporları, 19 Şubat Pazar gününden 29 Mart Pazar gününe kadar olan verileri kullanmaktadır. Google'a göre, raporların üretilmesi ne kadar zaman aldığından, iki ila üç gün önceki etkinliği temsil eden en son verilerdir.

Raporlar, topluluk havuzu veya sinema gibi belirli yerlerin ne kadar meşgul olduğunu göstermek için Google Haritalar'dan toplanan verileri kullanır. Yöneticiler bir blog yayınında söyledi halk sağlığı görevlilerinin bu verilerin, COVID-19.

İlk rapor grubu, ABD'deki 50 eyaletin tümü için raporlar da dahil olmak üzere 131 ülke ve bölgeyi kapsamaktadır. Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde ek ülkeler ve bölgeler eklemeyi planlıyor. Google'ın belirli bir bölgede istatistiksel olarak önemli düzeyde veri yoksa, bu alan rapora dahil edilmez. 3 Nisan itibariyle, saat 10.00'da Çin ve Rusya için raporlar ülkeler listesinde mevcut değildi.

Johns Hopkins Üniversitesi ve Tıp'tan Coronavirus COVID-19 Global Vakaları haritasına göre, Güney Kore'nin 3 Nisan itibariyle 10.062 onaylı vakası ve 174 ölümü vardır. İtalya'da 13.915 ölümle 115.242 vaka vardır. Google'ın Topluluk Hareketliliği Raporları, etkinlik düzeylerinin her iki ülkede nasıl karşılaştırıldığını gösterir.

İtalya
Perakende ve eğlence: -94%
Parklar: -90%
Bakkal ve eczane: -85%
İşyerleri:% -63

Güney Kore
Parklar: + 51%
Bakkal ve eczane: +% 11
Perakende ve eğlence: -19%
İşyerleri -12%

Dayalı Johns Hopkins haritasından verilerABD'nin dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla 245.601 vakası var. Topluluk Hareketlilik Raporları eyalet bazında olduğu kadar tüm ülke için aktivite düzeylerini gösterir. Çoğu eyalette aktivite seviyeleri düşmüş olsa da, rakamlar İtalya'daki değişikliklere yakın değil. Devlet genelinde evde kalma emri olmayan iki eyalet olan Arkansas ve Missouri'de halka açık parklardaki faaliyetler çarpıcı bir şekilde arttı.

Beş eyalette evde kalma emri yoktur. Kaliforniya, sığınak emri veren ilk eyaletler arasında yer alırken, Florida'nın emri 3 Nisan'da yürürlüğe girdi. 3 Nisan itibariyle Arkansas'ın evde kalma kararı yoktu. 3 Nisan itibariyle, eyalet genelinde 14 şehir ve ilçe yerinde barınma kuralları düzenlemesine rağmen, Missouri hala eyalet çapında evde kalma düzenine sahip değildi.

Amerika Birleşik Devletleri
Bakkal ve eczane: -22%
Parklar: -19%
Perakende ve eğlence:% -47
İşyerleri:% -38

Arkansas
Bakkal ve eczane: -7%
Parklar: + 81%
Perakende ve eğlence:% -29
İşyerleri:% -27

Kaliforniya
Bakkal ve eczane: -24%
Parklar: -38%
Perakende ve eğlence:% -50
İşyerleri:% -39

Florida
Bakkal ve eczane: -26%
Parklar: -48%
Perakende ve eğlence:% -50
İşyerleri:% -41

New York
Bakkal ve eczane: -32%
Parklar: -47%
Perakende ve eğlence:% -62
İşyerleri:% -46

Missouri
Bakkal ve eczane: -12%
Parklar: + 73%
Perakende ve eğlence:% -38
İşyerleri:% -32

Koronavirüsün yayılmasını izleyen birçok harita

Google etkinlik raporları, COVID-19 pandemisini izleyen ve nasıl büyüyüp değişeceğini tahmin eden, artan harita ve gösterge tablosu koleksiyonundaki en yeni giriştir.
IBM ve Weather Channel çevrimiçi bir kontrol paneli oluşturdu bildirilen COVID-19 vakalarını görüntüleyen bireyler ve işletmeler virüsün kendilerine yakın yayıldığını görebiliyor. Ayrıca bir etkileşimli gösterge tablosu veri bilimcilerinin, araştırmacılarının ve medya kuruluşlarının bölgesel verilerin daha ayrıntılı bir analizini ve filtrelemesini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için IBM Cognos Analytics üzerine kurulmuştur.
Bu haritalar hastanelerin ne zaman kapasiteye ulaşacağını tahmin ediyor salgının ne kadar hızlı yayıldığına ve virüsün kaç kişinin bulaştığına bağlı.
Acil durum bildirim platformu eyalet ve yerel bilgileri ekledi coronavirüs kendi yerel ofislerindeki tehdit seviyesini anlamalarına yardımcı olmak için uyarı sistemine ilişkin veriler. Regroup, Washington Üniversitesi ve Johns Hopkins Üniversitesi'nden verileri ülke, eyalet ve ilçe düzeyinde koronavirüs vakalarını izlemek için kullanıyor, TechRepublic'in Veronica Combs'a göre.
Apple piyasaya çıktı bir Yeni web sitesi ve iOS uygulaması koronavirüs semptomları için COVID-19 taramasına izin vermek. COVID-19 uygulaması ve web sitesi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Beyaz Saray'ın Coronavirus Görev Gücü ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansı ile ortaklaşa oluşturulmuştur.
Sosyal mesafe de ölçülüyor– konum verileri ve analiz şirketi Unacast etkileşimli bir puan tahtası tasarladı sosyal mesafe inisiyatiflerinin etkinliğini göstermek için günlük olarak güncellenmektedir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/2de59e99-cd23-4c0b-a453-35a78c6da35c/resize/770x/5c5471022d9800d18623da9000b6f6ae/activity-map.j hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Google'ın COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporları, koronavirüs patlak vermesinden bu yana tüm dünyada faaliyetlerin nasıl değiştiğini takip ediyor.

"data-credit =" Resim: Google "rel =" noopener noreferrer nofollow ">activity-map.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/2de59e99-cd23-4c0b-a453-35a78c6da35c/resize/770x/5c5471022d9800d18623da9000b6f6ae/activity -map.jpg

Google'ın COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporları, koronavirüs patlak vermesinden bu yana tüm dünyada faaliyetlerin nasıl değiştiğini takip ediyor.

Resim: Google

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*