Google'ın öncü çerçeveleri daha da serinlemek üzere, diyor

Yorum: Ön uç çerçeveler iyileşmeye devam ediyor, ancak aşamalı teslimat 2020'de vurulması gereken en iyi şey olabilir.

istock-847207078-1.jpg

Görüntü: C.Y. Ronnie.W, Getty Images / iStockphoto

VC'ler, arka uç geliştirici teknolojilerine nakit döküyor, ancak ön uç geliştirme giderek daha iyidir. Ne kadar havalı? Google'ın çerçeve liderleri Nicole Sullivan ile yapılan bir röportajda, geliştiriciler Next.js gibi çerçeveleri seviyor çünkü geliştiricilerin "daha fazla özellik oluşturma ve daha az altyapı oluşturmak için daha fazla zaman harcamalarına" izin veriyorlar. 2020'de, aşamalı özellik sunumu gibi yeni işlevlerle işler çok daha fazla ısınacaktır.

GÖRMEK: Başarılı bir geliştirici kariyeri nasıl oluşturulur (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Çerçeveleri daha iyi hale getirme

Geliştirici içeriğini okumalı

Sullivan, Google'daki levrek göz önüne alındığında, çerçevelerde neyin sıcak (ve neyin olmadığını) bilmek için iyi bir konumda. Bu yüzden "özelliklerin en heyecanlı (yaklaşık) aşamalı teslimi" olduğunu söylediğinde, bunun ne anlama geldiğini anlamaya değer. Aşamalı dağıtım, "zengin özelliklere sahip uygulamalar sunmamızı ve yine de hızlı olmalarını" sağlıyor. Bu hız nasıl verilir? Özelliklerin "tam zamanında" gelmesi.

Kolay değil mi? Belki değil. Sullivan, "Bunu doğru yapmak karmaşık bir iştir," Ancak büyük teknoloji şirketleri bunu yapıyor, bu yüzden açık kaynakta da mümkün olduğuna inanıyorum. "

Bu kör umut da değil. Bu yönde ilerlemenin bir örneği React'ın eşzamanlı modu. React'in oluşturma işini küçük parçalara ayırır, böylece sayfanın ayrı bölümlerini bağımsız olarak hidratlayabilirsiniz (yani etkileşimli hale getirebilirsiniz). Sullivan'ın açıkladığı gibi, "Bu, sayfayı yukarıdan aşağıya doğru nemlendirmek yerine kullanıcının görebileceği veya üzerine geldiklerine veya tıkladıklarına odaklanabileceğiniz anlamına gelir."

Kullanıcılar bu gelişmeyi nasıl fark edecek? Sullivan'a göre, Google'ın ilk denemeleri ortak sitelerin toplam engelleme süreleri (TBT) ikiye kesildi. Bu, kullanıcı tıkladığında uygulamanın çok daha hızlı yanıt verebileceği anlamına gelir. Google da orada durmuyor. "Engelleme süresinin diğer yarısını, webpack modül başlangıç ​​zamanlarını belirlemek için. Veri getirme, CSS ve JavaScript gibi benzer işlerimiz var. "

Bunların hiçbiri elbette kolay olmayacak, "ancak tüm parçaları sıralayabilirsek web performansında bir adım değişikliğe yol açabilir" dedi. Şimdilik, Google bunu Next.js'de kanıtlıyor ve "bulduğumuz her şeyi diğer çerçevelerle paylaşıyor, böylece bunu da deneyebiliyorlar. İşbirliği yaptığımızda tüm ekosistem gelişiyor."

Bu açık kaynak ruhu ve web'i daha iyi hale getirmeye devam edeceğine söz veriyor.

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada hiçbir şey oradaki çalışmamla ilgili değil.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*