GoPro, üçüncü taraf geliştiriciler için API girişimini tanıtıyor

Şirket, bir Hero9 Black ürün yazılımı güncellemesine zamanlanmış hareketin yeni, yenilikçi bağlantılara izin vermeyi amaçladığını söylüyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/22/bbdfb7c5-c573-4622-846d-9c1a662e6fee/resize/770x/f1ca656983e6b318fd993150dbeac4ed/gopro-hero-9 .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

GoPro KAHRAMAN9

" data-credit="Resim: GoPro">gopro-kahraman-9.jpg

Resim: GoPro

Okunması gereken geliştirici içeriği

GoPro Salı günü üçüncü taraf geliştiricilerden HERO9 Black entegrasyonları için açık bir API girişimi duyurdu. Bir haber bültenine göre, Open GoPro, kamera donanım yazılımı güncellemesi v1.6'nın piyasaya sürülmesiyle yayında. Open GoPro API'si (şu adreste mevcuttur: GitHub), kullanıcıların bir GoPro kamerayla etkileşime girmesinin birincil yolu olduğunu söylüyor. İnternet sitesi.

Kameranın, kullanıcıların aşağıdaki gibi komut, kontrol ve sorgulama işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan Wi-Fi ve Bluetooth Low Energy için arayüzler sağladığını kaydetti:

 • Kamera durumunu al
 • Medya listesini al
 • Ön ayarları yükle
 • Ayarları değiştir
 • Dijital yakınlaştırma
 • Medya yakalayın

Şirketin en son aksiyon kamerası geçen sonbaharda piyasaya sürüldü. yakın zamanda ZDNet için inceleme, Matthew Miller HERO9 Black'i "muhteşem" olarak değerlendirdi ve iki ekranının, daha büyük pilinin ve daha yüksek çözünürlüğünün onu "nihai aksiyon kamerası" yaptığını söyledi.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Açık girişim ile geliştiriciler, sürüm başına kablosuz bağlantı, kamera komut ve kontrolü, kamera durumu, kamera önizleme ve SD kart medya inceleme ve aktarımı dahil olmak üzere Hero9 Black özelliklerine API erişimine sahip olur. Şirket, Python, C, Swift ve BASH için gösteriler, öğreticiler ve örnek kodlar hazırlıyor ve herhangi bir başvuru veya onay sürecinin gerekli olmadığını söylüyor.

Şirket, destek merkezinde geliştiricilere ve meraklılara "Geliştirmeyi, tamir etmeyi veya hacklemeyi seviyor musunuz?" diye soruyor. Open GoPro, "geliştiricilerin HERO9 Black kameralarını ihtiyaçlarına göre uyarlamaları veya kablosuz bağlantı (BLE veya Wi-Fi) aracılığıyla ürünlerine yerleştirmeleri için erişimi kolay, sınırlı destek yazılım platformu" olarak tanımlıyor.

GoPro'ya göre, Open GoPro'yu dahil eden şirketler şunları içerir:

 • Amazfit akıllı saatler: kablosuz olarak Amazfit saat dokunmatik ekranını kullanarak GoPro'nuzu kontrol edin.

 • Centurion Tekneleri: Teknenin dümen kontrol ekranı aracılığıyla GoPro'nuzu kablosuz olarak kontrol edin.

 • Orka FPV Goggles: Orqa FPV.Connect uygulamasını kullanarak bir FPV drone üzerine monte edilmiş bir GoPro'yu kablosuz olarak kontrol edin ve kamera durumunu doğrudan gözlükte görün.

 • piksel lotu spor yayını: GoPro kameralarını kablosuz olarak kontrol edin ve Pixellot'un mobil platformu aracılığıyla içerik aktarımını yönetin.

 • sena Bluetooth cihazları: Motosiklet ve diğer yüksek rüzgar uygulamaları için ideal olan Sena Communications 50S ve 50R kulaklıklardaki yerleşik mikrofonları kullanarak GoPro'nuzun sesle kontrolünü elinize alın.

GoPro'nun Quik uygulamasının yanı sıra GoPro.com'da bulunan aygıt yazılımı güncellemesi, gelişmiş kamera açma/kapama hızı ve tutarlılığı sunar; Quik uygulaması bağlantısı; menülerde ve ayarlarda dokunmatik ekran hassasiyeti; GoPro, kamerayı kontrol etmek için Remote aksesuarını kullanırken güvenilirlik.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*