Göz önünde bulundurmanız gereken BT mühendisliği işleri

BT'de yeni bir iş mi düşünüyorsunuz? Mühendislik, seçenekler listenizde olmalıdır.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2018/01/10/39e3326a-9c99-4850-8e24-17662489751b/resize/770x/0da2a8cb8b4889cc1b3f391d3e981bef/istock-68225824.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: zhuyufang, Getty Images/iStockphoto">istock-682295824.jpg

Resim: zhuyufang, Getty Images/iStockphoto

Teknoloji hızlandıkça, şirketler ayak uydurmak için yeni BT yeteneklerini işe almak zorunda. BT mühendisleri, tüm ağ sistemlerinin tasarımı, kurulumu ve yönetiminde şirketleri destekleyen herhangi bir BT ekibinin kritik üyeleridir.

Bir BT mühendisinin rolü, işletmelerin bu teknoloji odaklı dünya için ihtiyaç duyduğu birçok sorumluluğu içerir. Örneğin, kritik yazılım uygulamalarını günceller, şirket genelindeki ağ sorunlarını giderir ve siber güvenlik tehditleri sırasında destek sağlarlar.

Bilgisayar sistemlerinin karmaşık yapısı nedeniyle, BT mühendisleri çok çeşitli kariyer yolları arasından seçim yapma şansına sahiptir. İster oyun ister bulut olsun, ilgi alanlarınıza uygun bir yön seçebilirsiniz.

TechRepublic Premium'un bu dört işe alım seti, maaş aralıkları, gerekli beceri setleri ve nelerin beklenmesi gerektiği dahil olmak üzere bu rollerden bazılarını size tanıtacaktır.

Bir video oyunu, geliştirme ne kadar sağlam olursa olsun, ses olmadan aynı değildir. Video oyunu ses mühendisleri, duyguları harekete geçirmek ve video oyunu planlarını ileriye taşımak için sesi kullanır. Bu, ses efektlerini karıştırmayı, diyalog geliştirmeyi, efektleri düzenlemeyi ve efektlerin performans gereksinimlerini karşılamasını sağlamayı içerir.

TechRepublic Premium

Güvenilir, hızlı ve güvenli ağlar her şirket için kritik öneme sahiptir. Biri olmadan, işletmeler maliyetli arıza sürelerinden, azalan üretkenlikten ve gelir kaybından muzdariptir. Ağ mühendisleri, optimum çalışma süresini sağlamak için bu ağları oluşturmaktan, sürdürmekten ve sorun gidermeden sorumludur.

TechRepublic Premium

Bulut, işletmelere kritik bilgileri güvenli bir şekilde depolamaktan her yerden sorunsuz işbirliği sağlamaya kadar pek çok şeyi yapma yetkisi verir. Ancak Bulut tabanlı bir ortam oluşturmak, bir bulut mühendisinin becerisini gerektirir. Bu rolde, bulut girişimlerini devreye alacak, bulut ortamlarını yönetecek ve bulut güvenliği sorunlarını gidereceksiniz.

TechRepublic Premium

Her modern işletme, sistem verilerinden müşteri verilerine kadar her türden veriye dayanır. Yine de, verileri doğru şekilde kullanmanın tek yolu, kritik iş içgörüleri elde etmek için onu toplamak, depolamak ve işlemek. Veritabanı Mühendisleri, güvenilir veritabanları tasarlayarak, geliştirerek ve uygulayarak bu süreci etkinleştirir.

TechRepublic Premium

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*