Günümüzde ve koronavirüs pandemisinden sonra uzaktan işbirliği nasıl kullanılır

Koronavirüs nedeniyle, BT profesyonellerinin çoğu evden çalışıyor. Gelecekte, işler biraz sakinleşebilir. Yarının sorusu: Devam edebilir mi?

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Bugün size uzaktan çalışmanın bazı avantajlarını nasıl göstereceğinizi anlatacağım, böylece kriz geçmiş olduğunda yapmaya devam edebilirsiniz.

Uzaktan çalışma hakkında iyi haber

Birçok kuşak boyunca birlikte çalıştığımız bir yerde – bir ofis, bir kömür madeni, bir fabrika. Bilgi çalışması, gücü ve interneti olan hemen her yerde olabilir. Linux ve git gibi ürünler, yerleştirilmemiş ekipler tarafından oluşturuldu. FTools artık etkili iletişim ile her yerden çalışmayı mümkün kılıyor. Görüntülü sohbet, grup toplantıları, çevrimiçi işbirliği, ortak çalışma dokümanları ve iş akışı izleme sistemleri bir gecede her yerde görünür hale geldi.

Bu ilerlemelerle, evden çalışmak daha iyidir. Aile için daha kolay, hayatınızda size zaman kazandırıyor ve çevre için daha iyi. 2008 yılında Socialtext'te uzaktan çalışmaya başladım ve o zamandan beri bir ofiste çok fazla zaman geçirmedim. Kaçırmıyorum.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Bir işletme için uzaktan çalışmak, maliyeti düşürürken inanılmaz kişileri işe alabileceğiniz anlamına gelir. İşte bir örnek: Socialtext'de, e-tabloyu icat eden adam Dan Bricklin'i web tabanlı bir e-tablo oluşturmak için işe aldık. Bu Google Doktora öncesi idi. Socialtext için çalışması istendiğinde Dan aynı şeyi söyledi: "Sadece evden çalışabilsem." Bu olasılık, işletmelerin nerede yaşadıklarına bakılmaksızın doğru kişileri işe almalarını sağlar.

Uzaktan çalışmak, araba bayileri gibi bazı iş alanları için o kadar iyi çalışmayabilir, ancak neredeyse herkes için daha iyidir.

Peki Covid-19 bittikten sonra bunu nasıl yapmaya devam edeceğiz?

Uzaktan çalışma için algıları yönetin

Özel toplantınızın kulak misafiri olma şansı olmadığında, dedikodu yaygınlaşabilir. Algıları yönetmek için anlatıya komut vermeniz gerekir. İlk olarak, görüntülü sohbet toplantılarını etkili hale getirin. Ardından, iş akışını görselleştirmek için sanal yollar bulun. Çevrimiçi Kanban panoları ve diğer proje izleme araçları kimin ne zaman sorumlu olduğunu görsel olarak gösterir.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/b06633c0-e60e-43e8-b4b4-25b18666d61b/resize/770x/17728cef0b31fae1ee2fce2f15437f9d/graph-wwerww .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Matt Heusser "rel =" noopener noreferrer nofollow ">graph-wfh-corona-heusser.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/b06633c0-e60e-43e8-b4b4-25b18666d61b/resize/770x /17728cef0b31fae1ee2fce2f15437f9d/graph-wfh-corona-heusser.jpg

Resim: Matt Heusser

Birkaç yıl önce, yukarıdaki grafiği Excel'de oluşturdum. Her hafta ilerlememle grafiği güncelledim ve masama koydum. Kırmızı iş tamamlandı; açık mor geliştirilme aşamasındadır. Her Pazartesi güncellendi, bir darboğaz gösterdi, ancak yazılım geliştirmede değildi. Programcılar daha hızlı çalışsaydı, iş sadece müşteri kabulünde birikirdi.

Grafikten önce, daha sıkı, daha hızlı ve daha fazla saat çalışmamız istendi. Grafikten sonra, konuşma iş analistlerine nasıl yardımcı olacağına dönüştü. Ödenmeyen fazla mesai ile ilgili konuşmalar — sadece ortadan kayboldu.

Algılamaları yönetmenin iyi bir yolu var: İş, skype veya VPN ya da uzak masaüstü veya işlerini nasıl ölçecekleri konusunda henüz bilgili olmayan kullanıcıları destekleyin.

İşte böyle.

GÖRMEK: Uzak çalışanları yönetme: Bir iş liderinin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Değerinizi gösterin

Bu, "üretkenliği" veya daha da önemlisi her bilgi çalışanının kattığı değeri ölçmek için bir zorluktur. Yaygın bir müşteri hizmetleri metriği, "çağrılar her gün çözümlenir" dir. Bu, zor transferleri üstlenen ve karmaşık sorunu çözmek için çalışan üst düzey servis temsilcisini cezalandırır. Müşteri kapatıldığı için "çözüldü" olarak işaretlenen çağrılara ne olacak? Psikolog ve danışman Edward Blackman'ın bir zamanlar çok iyi ifade ettiği gibi, "Herhangi bir aptal verimliliği ölçebilir. Hüner olan doğru davranışı yönlendiren iyi bir önlemi var."

Ve henüz.

Ölçme zor geldiğinden, algı genellikle popülerlik yarışması haline gelir,

Satış hacmi vardır, işe alım yapanların yeni işe alımları vardır, bordro ya yapılır ya da yapılmaz. BT'de işler daha fazla… cılız.

Bazı somut ölçülebilirleri nerede bulabilirsiniz? Alakalı ve "oynanmış" olsa bile performansı ölçmenin yolları yine de geliştirilmiş performans sağlayabilir. İşte üç.

Devir süresi. Bir yazılım değişikliği üzerinde çalışmaya başlamadan müşterilerin önündeki zamana kadar geçen tipik süre

Saat'e dokunun. Belirli bir iş için, engellenmek veya başka bir şey beklemekle karşılaştırıldığında, etkin bir çalışmanın yüzde kaçı vardı.

Hız. Yaptığın şey bu. Sunucular kuruldu, çalışma biletleri tamamlandı, müşteriler desteklendi. Hikayeler gibi iş birimleri kabaca ortalama bir boyuta ortalama çıkarsa, geçerli olduklarını söyleyebiliriz.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

İyileştirmeyi ölçün

Yukarıdaki önlemler, çoklu görev ve engellenen sorunların zarar görmesini sağlar. Sizi kimin ve neden engellediğini öğrendikten sonra, bunların üstesinden gelmek için çalışın ve önlemler gelişecektir.

Değerinizi gösterdikten sonra, artık koltukta kalma süresi ile ölçülmenize gerek yoktur. Yönetim gelişmeyi gördükten sonra, sizi ofise geri göndermek için aptal olurlar.

Bu acil durum sona erdiğinde, kartlarınızı doğru oynarsanız, daha iyi bir kişisel yaşam sağlayan ve daha fazla boş zaman yaratan daha insancıl bir evden çalışma politikasıyla eve gelebilirsiniz.

Herkes kazanır.

Biraz masal gibi geliyor değil mi?

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/512b46b3-e9ac-4af7-a30f-a2e139ac172c/resize/770x/2010432e980f0b7049fdd2d4249811ae/remote-empe-tele-telelog "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Görüntülü Arama Sohbet İletişim Kavramı "data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/512b46b3-e9ac-4af7-a30f-a2e139ac172c/resize/770x/2010432e980f0b7049fdd2d4249811ae/ -Lojman-telecommuting.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*