Güvenliği ve verimliliği artırmak için iş profesyonellerine 17 yararlı Zoom ipucu

Ana klavye kısayollarını kullanın ve Zoom uzmanlığınızı artırmak ve toplantıları daha güvenli hale getirmek için varsayılan ayarlarınızı yapın.


Artık çalışma hayatınız ekranların etrafında normalden daha fazla dönüyor
, bir Zoom güçlü kullanıcısı olma zamanı. Video konferans yazılımını kontrol etmek için farenizle uğraşmak yerine birkaç klavye kısayolu alın. Aramalar sırasında dağınıklığı azaltmak veya varsayılan ayarlarınızı kontrol etmek için ekranınızı düzenlemeniz gerekiyorsa, bu ipucu toplamanız yardımcı olabilir.

Ayrıca, tüm verilen popüler uygulama hakkında kötü güvenlik haberleriBiz de size video görüşmeleri güvenliğini artırmak için iki ipuçları verilmiştir. Zoom CEO'su Eric Yuan kullanımın Aralık ayında 10 milyon kişiden Mart ayında 200 milyona yükseldiğini söyledi. Bu kullanıcı artışını ve güvenlik endişelerini gidermek için, Zoom, bu hafta 90 günlük bir özellik dondurulduğunu açıkladı. Şirket ayrıca, kolluk kuvvetlerinden ve hükümetlerden gelen kullanıcı verilerine ilişkin talepleri özetleyen bir şeffaflık raporu yayınlayacak. Yuan, bu güncellemeleri görüşmek üzere Çarşamba günleri saat 10: 00'da haftalık bir web semineri düzenlemeye başlayacak.

Benzersiz toplantı kimlikleri kullanın

Kişisel Toplantı Kimliği yerine tek bir toplantıya özel toplantı başına kimlik kullanın. Zoom'un destek sayfası, rasgele bir toplantı kimliği oluşturma konusunda bir video sunar.

Bekleme odası özelliğini açma

Bekleme Odası seçeneği, toplantıya katılmadan önce kimin toplantıya katılmak istediğini görmenizi sağlar. Kötü bir aktör bazen bu kontrolü atlayabilir, ancak yollarına başka bir engel koymak yardımcı olur. Bekleme Odası özelliğini etkinleştirmek için Hesap Yönetimi | Hesap ayarları. Toplantı'yı tıklatıp ayarı etkinleştirmek için Bekleme Odası'nı tıklatın.

Ana Bilgisayardan Önce Katılmayı Devre Dışı Bırak

Bu ayar varsayılan olarak kapalı olmalıdır, ancak emin olmak için kontrol edin. Ardından hayalet olmayanlar için ekran paylaşımını ve uzaktan kumanda işlevini devre dışı bırakın. Son olarak, tüm dosya aktarımlarını, ek açıklamaları ve sohbetler için otomatik kaydetme özelliğini devre dışı bırakın.

Toplantı başladığında ve herkes içeri girdiğinde, toplantıyı dışarıdakilere kilitleyin ve en az iki toplantı ev sahibi atayın. Ortak ev sahipleri, herhangi birinin çabalarınızı atlaması ve toplantıya girmesi durumunda durumu kontrol etmeye yardımcı olabilir.

GÖRMEK: Mobil cihazınızdan Zoom'da içerik paylaşma (TechRepublic)

Varsayılan olarak sesinizi kapatın ve kameranızı kapatın

Bir toplantıya katılmadan önce birkaç dakika daha kazanmak için ses ve video ücretlerinizi varsayılan olarak kapatın. Bunu yapmak için Ayarlar | Ses | Toplantıya Katılırken Mikrofonun Sesini Kapatma ve ardından Ayarlar | Video | Bir Toplantıya Katılırken Videomu Kapat.

Boşluk çubuğuyla sesi kapatma ve açma

Mikrofon simgesine gitmek yerine, mikrofonunuzu klavyenizin sesini kapatmak ve açmak için boşluk çubuğunu basılı tutun.

Emojilerle reaksiyona girme

Sessiz olsa bile, ana bilgisayarların düşüncelerinizi bilmesine izin verebilirsiniz. Toplantıyı kesmeden geri bildirim sunmak için bir başparmak veya alkışlayan bir emoji gönderin (varsayılan olarak, bu reaksiyonların sarı bir cilt tonu vardır, ancak bunu Zoom masaüstü uygulamasında özelleştirebilirsiniz).

Bir toplantı sırasında tepki vermek için, toplantı ekranının altındaki Tepkiler sekmesini tıklatın (ses ve videonun sesini kapatır, sağdaki panelde bulunur) ve istediğinizi seçin. Emoji beş saniye sonra kaybolacak.

Toplantı düzenleyicisi sözsüz geri bildirim özelliğini etkinleştirirse, katılımcılar iletişim kurmak için adlarının yanına yükseltilmiş el gibi bir simge yerleştirebilir. Her katılımcı birbirlerinin geri bildirimlerini görebilecek.

Galeri görünümünü aç

Yalnızca konuşan kişi yerine toplantıdaki herkesi aynı anda görmek istiyorsanız, sağ üst köşedeki Galeri Görünümü yazan sekmeyi tıklayın. Toplantının 49 veya daha az katılımcısı varsa, tüm ekranlarının bir sayfada görüntülendiğini göreceksiniz. Daha fazlası varsa, birden fazla sayfa arasında geçiş yapma seçeneğiniz olacaktır. Aynı sağ üst köşedeki Hoparlör Görünümü'nü tıklayarak tekrar değiştirin.

Klavye kısayollarında ustalaşın

Yakınlaştırma, farenizi kullanmadan masaüstünüzde uygulamada gezinmenize yardımcı olacak bir ton yararlı klavye kısayoluna sahiptir. Bir toplantıya katılmak, kaydı başlatmak veya durdurmak, tam ekrana girmek ve ekranınızı paylaşmak için komutları bulun. Sen olacak Zoom'un kısayol tuşları ve klavye kısayollarının tam listesini burada bulabilirsiniz.

Videonuzu gizleyin

Ayarlar'daki Video sekmesinde, Zoom'un toplantıdaki videoyu hem sizin hem de diğer tüm videoları işleme biçimini değiştirecek çok sayıda seçenek vardır.
Bir toplantı sırasında, hiç videonuzu gizle kendi ekranınızdan diğer katılımcılara yer açmak için videonuza sağ tıklayın ve Kendimi Gizle'yi seçin. Kendi videonuzu geri getirmek için başka herhangi bir kullanıcıyı sağ tıklayın ve Kendimi Göster'i seçin. Bu, videonuzun başkaları için gösterilmesini devre dışı bırakmaz, yalnızca kendi ekranınızda görüntülenmesini engeller.

Video olmayan katılımcıları gizle

Katılımcı sayısını kolaylaştırmak için kameraları olmayan kişileri gizleyebilirsiniz. Ayarlar'a gidin | Video | Toplantılar'ı seçin ve Video Olmayan Katılımcıları Gizle'yi işaretleyin. Şimdi sadece iş arkadaşlarınızın evcil hayvanları ve ekranda görünen çocuklar dikkatinizi dağıtacak.

Ekranınızı paylaşın

Toplantı ekranının altındaki araç çubuğundaki Ekranı Paylaş simgesine tıklayarak Yakınlaştırma toplantısı için ekranınızı (veya film izlemek veya oyun oynamak) diğer katılımcılarla paylaşın. Masaüstünüzün tamamını veya yalnızca bir pencereyi paylaşma seçeneğiniz olacaktır. Bunu kapatmak için ekranın üst kısmındaki kırmızı Paylaşımı Durdur düğmesini tıklayın.

Yakınlaştırma toplantısında belge paylaşma

Bir Zoom toplantısındayken, alt çubukta Sohbet düğmesini arayın. Üzerine tıklayın, ekranınızın sağ tarafına bir sohbet penceresi eklemek için ekran kaymalıdır. Dosya düğmesi için sohbet penceresinin sağ alt köşesine bakın. Tıklayın ve şunları yapabilirsiniz: bir dosya ekle Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut hizmetinden kullanabilir veya yerel olarak depolanan bir dosyayı paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz dosyaya gittikten sonra, üzerine tıklayın, paylaşmak için ekrandaki komut istemlerini izleyin; belge sohbet penceresinde diğer yazılan mesajlar gibi görünmelidir. Diğer katılımcılar dosyayı indirmek veya bir tarayıcı penceresinde açmak için bağlantıyı tıklatabilir.

Bu adımlar, Zoom'un macOS masaüstü sürümü kullanılarak ücretsiz bir kullanıcı hesabıyla yazılmıştır, ancak Windows kullanıcılarının yine de aynı işlemleri izlemesi gerekir.

Mobil cihazınızdan içerik paylaşın

Yakınlaştırma toplantısındayken, ekranın alt kısmında İçeriği Paylaş düğmesini görürsünüz. Menü görünmüyorsa, göstermek için ekranın herhangi bir yerine dokunun. İçeriği Paylaş düğmesine dokunduğunuzda, diğer kullanıcılarla ne paylaşacağınızı seçebileceğiniz bir menü açılır.
Bir paylaşımı sona erdirmek için alt çubuğun ortasındaki Paylaşımı Durdur düğmesini arayın. Dokunduğunuzda, normal toplantı ekranına dönersiniz.

Toplantıyı yerel olarak kaydedin

Hem ücretsiz hem de ücretli Zoom aboneleri, masaüstü uygulamasını kullanarak toplantılarını dizüstü bilgisayarlarına veya bilgisayarlarına kaydedebilir (ücretli bir hesabınız yoksa şu anda mobil cihazlara kayıt yapamazsınız). Kayıtlar Google Drive, Dropbox, YouTube veya Vimeo'ya yüklenebilir.

Yerel kaydı etkinleştirmek için Ayarlar | Kayıt ve üzerinde buna geçiş. Bir Zoom toplantısı düzenlerken, alt araç çubuğundaki Kaydet simgesini tıklayın.

GÖRMEK: Yakınlaştırma toplantısı nasıl kaydedilir (TechRepublic)

Buluta bir toplantı kaydetme

Zoom'un ücretli planlarından birine sahipseniz (ayda 15 ABD dolarından başlayan), bir kaydı doğrudan buluta veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Alt araç çubuğundaki Kaydet düğmesine hafifçe vurduğunuzda, onu yerel veya bulutta yapma seçeneğiniz olur. Bu, masaüstü veya mobil cihazlarda çalışır.

40 dakikadan uzun bir grup toplantısına ev sahipliği yapın

Zoom'un ücretsiz temel katmanında grup toplantıları yalnızca 40 dakikaya kadar sürebilir (ancak bire bir toplantılar sınırsızdır). sınırsız grup zamanını elde etmek için, ücretli bir hesaba yükseltin.

100'den fazla kişiyi ağırlayın

İşe veya okula ev sahipliği yapacak 100'den fazla kişiden oluşan bir grubunuz varsa, ücretli bir profesyonel hesaba geçmeniz gerekir. Sosyal uzaklığın izolasyonuna karşı koyma ihtiyacını gerçekten hissediyorsanız, 1000 katılımcıya ev sahipliği yapmak için en yüksek seviyeye (Enterprise Plus) yükseltin.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/166d7a7a-e2c4-4499-99cd-64fc9c0797ea/resize/770x/0ee8d84c95729529fa57aac549b16cf7/screen-shot-2020-03 -30—4-38-50-pm.png "target =" _ boş "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: CNET "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ekran görüntüsü-2020-03-30-at-4-38-50-pm.png "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/166d7a7a -e2c4-4499-99cd-64fc9c0797ea / yeniden boyutlandırma / 770x / 0ee8d84c95729529fa57aac549b16cf7 / screen-shot-2020/03/30-at-4-38-50-pm.png

Resim: CNET

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*