Güvenlik politikaları, BT savunmasını güçlendirmek için adım adım çözümleri açıklar

Bu TechRepublic Premium kaynakları, veri ihlaline yanıt vermekten şirket genelindeki güvenlik sorumluluklarını açıklamaya kadar kapsamlı bir çözüm sunar.

Güvenlik her zaman en önemli öncelik olmalıdır, ancak bu güvenlik incelemelerinin ve kullanıcı eğitiminin yapılacaklar listesinde düşük olmasına izin vermek kolaydır. Hiç kimse bu görevlerin pahalı bir güvenlik ihlali şeklinde ne kadar önemli olduğu hakkında bir hatırlatma istemez.

Verilerden altyapıya ve mobil cihazlara kadar her şeyi kapsayan güvenlik şirketleri, şirketlerin genellikle kendi güvenliklerinin durumunu bilmediklerini düzenli olarak bildirmektedir. Bazen düzeltmeler, sağlam bir yama rutininin olmaması gibi basittir. Diğer durumlarda, sorun en büyük riskin nerede olduğunu veya nerede iyileştirmeye başlanacağını anlamak değildir. Sorun, bir saldırıya nasıl yanıt verileceği veya kullanıcılara yönelik riski nasıl açıklayacağı olsun, bu politikalar koleksiyonu kurumsal savunmaların daha güçlü olmasına yardımcı olabilir.

Bu politika, bir güvenlik ihlali olduğunda atılacak adımları özetlemektedir. Belge, bir olayın ciddiyetini sınıflandırmaya yardımcı olmak için öncelik 1, öncelik 2 ve öncelik 3 olaylarını tanımlar. Politika aynı zamanda müdahale ekibinde hangi departmanların temsil edilmesi gerektiğini de tanımlar. Şirketler bu ilkeyi, ihlali durdurmak veya içermek için ilk yanıtı ve saldırıyı anlamak ve bir başkasını önlemek için daha sonra ne yapmaları gerektiğini yönlendirmek için kullanabilirler.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Her işletme, eğitim tesisi, devlet kurumu ve kar amacı gütmeyen kuruluş güvenlik incelemeleri hazırlamalı ve sürdürmelidir. Üç ayda bir güvenlik riski değerlendirmesi yapılmalıdır. Bu kontrol listesi, güvenlik riski değerlendirmelerini koordine edebilir ve tamamlandıkça bu incelemeleri belgeleyebilir.Bu kapsamlı kontrol listesi, fiziksel ofis, cihazlar, sunucular, telekom, uygulamalar, düzenlenmiş veriler ve kullanıcı davranışlarından bir kuruluş için güvenlik riski oluşturabilecek her şeyi kapsar. Elektronik tablo, her bir kategoride ele alınması gereken öğeleri listeler ve risk düzeyini ölçmek için bir sıralama sistemi oluşturur. Her bir unsur önem, risk ve ciddiyet açısından bir ila 10 arasında sıralanır. Dosya ayrıca her öğe için bir "Sahip" listesi içerir.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Şirket verilerini korumak, gelir elde etmek kadar başarı için önemlidir. Bu politika, bir kuruluştaki tüm rollerin, tüm çalışanların bu çabaya nasıl katkıda bulunacaklarını nasıl anlamaları gerektiğini açıklamak için sorumluluklar belirler. Bu politika, kurumsal bilgilerin korunması ve şirket sistemlerinin kabul edilemez kullanımları konusunda çalışanların sorumluluklarını tanımlar. BT personeli için 20 doz, yöneticiler ve İK ekibi için de tavsiyeler bulunmaktadır. Son olarak, politika, bu kuralların çiğnenmesinin sonuçlarını göstermek için yürürlüğe konması gereken hukuki ve cezaları belirler.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Güvenlik ilkeleri bir kuruluş genelinde geçerli olmakla birlikte, çevreyi kilitlemek özellikle kritiktir. Bu politika temel bilgilerle başlar ve daha sonra güvenliği artırmak için ağların nasıl yerleştirileceğini ve güvenlik duvarlarının nasıl yapılandırılacağını açıklar. Güvenlik duvarı değişikliklerinin nasıl yönetileceği, bu değişikliklerin ne zaman yapılacağı ve bir geri alma planının nasıl ayarlanacağı hakkında öneriler de vardır. Bu en iyi uygulamalar, mevcut güvenlik koşullarının hızlı bir şekilde kontrol edilmesinin yanı sıra savunmaların nasıl güçlendirileceğine dair öneriler sunar.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*