Güvenlik şirketi, bulut ve API'ler aracılığıyla "kırılmaz şifrelemeyi" kullanıma sunuyor

Qrypt, bir Kuantum Hizmet Olarak Entropi ve kuantum rasgele sayı üreteçleri donanımına erişim başlattı.

kuantum-bilgisayar1-niplot-copy.jpg

Resim: iStockphoto/niplot

Devrim televizyonda yayınlanmayacağı gibi, şifrelemenin sonu da basın bülteni ile duyurulmayacaktır. Yeni bir kriptografi şirketi olan Qrypt, şirketlerin önüne geçmesine yardımcı olmak için bugün bir hizmet başlattı. o kaçınılmaz gün. Qrypt, bir web sitesine erişim sağlayan bir web portalı duyurdu. kuantum kriptografi API'si. Şirkete göre bu, çoğu işletmenin uygulamalarına en yüksek güvenlik seviyesini entegre etmesine olanak sağlayacak.

Qrypt, kuantum teknolojisini kullanarak tek seferlik ped şifreleme kuantum entropi aracılığıyla rastgele, tek kullanımlık dijital anahtarlar sağlayarak uygulanması daha kolaydır. Şirketin Bulut Entropi Portalı, herhangi bir uygulama için, özellikle kriptografik anahtar üretimi için kuantum güvenli rastgele sayılar sağlar. Portala ek olarak, Qrypt ek kuantum verileri ve hareket halindeki veriler SDK'ları geliştiriyor.

Eski CIA ajanı Kevin Chalker şirketi kurdu. O ve şirketin baş teknoloji sorumlusu ve başka bir eski CIA ajanı olan Denis Mandich, teknolojiyi geliştirmek için New York Üniversitesi'nde kriptografi şefi ve kriptografi grubu başkanı Yevgeniy Dodis ile çalıştı. Chalker ve Mandich, gizli operasyonlar sırasında kullandıkları güvenli iletişim kanallarını kopyalamak istediler.

Chalker, "İleriye dönük bir perspektiften bakıldığında, kuantum diğer iletişim biçimlerini geçersiz kılacaktır." Dedi.

Chalker, şirketin kuantum hesaplamanın mevcut şifreleme standartlarını kırdığı bu "Q2K" anına ilişkin farkındalık ve eğitime odaklandığını söyledi.

"Bir gün dünyadaki herkes uyanacak ve e-posta gönderemeyecek veya ATM kartı kullanamayacak ve hemen yeni bir çözüm isteyecekler" dedi.

Chalker, yaygın olarak bulunan kırılmaz şifreleme oluşturarak şirketin amacının "gizliliğinizi sonsuza kadar geri almak" olduğunu söyledi.

Tek seferlik ped şifrelemesi güvenlidir ancak kolayca ölçeklenmez. Bu kırılmaz şifrelemenin şu gereksinimleri vardır:

  • Anahtar, en az şifrelenecek mesaj veya veri kadar uzundur.
  • Anahtar gerçekten rastgele
  • Her anahtar yalnızca bir kez kullanılır
  • Gönderici ve alıcı, kullanımdan sonra anahtarlarını imha etmelidir.

Chalker, hükümetlerin hala tek seferlik ped şifreleme kullandığını, ancak asıl pedin şahsen teslim edilmesi gerektiğini söyledi – bulut seçeneği yok.

Şirket, Qrypt sonsuz güvenlik adını verdiği şeyi oluşturmak için BLAST algoritmasını Kuantum Hizmet Olarak Entropi ile birleştiriyor. Şirkete göre hizmet düşük maliyetli ve bulut tabanlı. BLAST, internetteki uç noktalarda aynı anda kuantum güvenli anahtarlar üretir.

Mandich, şirketin tüm donanımının ulusal laboratuvarlardan çıktığını ve şirketin tüm bulgularının yayınlandığını söyledi.

Mandich, "Birkaç yıl önce, API'leri cihaz düzeyine indirmek için bir veri merkezine yerleştirecek donanım yoktu" dedi.

Ayrıca şirketin, müşterilerin neyi şifrelediğini veya bu şifreleme yardımcı programını nasıl kullandıklarını takip etmediğini söyledi.

Mandich, "Sistemimizle, gelecekteki standartlarda değişiklikler olsa bile, yeniden şifrelemeniz gerekmeyecek" dedi.

Chalker, şirketin Avrupa'da bir telekom şirketiyle değer kanıtı projesi tamamladığını ve telekomünikasyon şirketlerinin yanı sıra finans, ilaç ve kritik altyapı şirketlerinden erken müşterilerin gelmesini beklediğini söyledi.

Şirketin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili sekiz patenti ve 100'den fazla talep başvurusu var.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*