Hastane sisteminin yeni COVID-19 tarama aracı Microsoft'un Sağlık Botunu ve Azure'u kullanıyor

Chatbot, ilk haftada 6 eyaletteki kişilerin koronavirüs semptomları hakkındaki sorularını cevaplamak için 40.000'den fazla oturum gerçekleştirdi.

Coronavirus: Bilgisayar korsanları bilgilerinizi çalmak için COVID-19 salgınını kullanıyor
Karen Roby, COVID-19'un getirdiği tehditten farklı bir siber güvenlik uzmanıyla görüştü.
http://www.techrepublic.com/

Providence St. Joseph Sağlık zaten insanlara yardım ediyor Microsoft hizmetleriyle oluşturulmuş bir tarama aracıyla COVID-19 risklerini belirleme. Katolik sağlık sistemi bir Seattle banliyösünde bulunmaktadır ancak altı batı eyaletindeki hastalara hizmet vermektedir.

Bu tarama hizmeti geçen hafta açıklanan Başkan Trump web sitesine benziyor basın toplantısında ve Verily Life Sciences'ın San Francisco'da test ettikleri

Providence St. Joseph mevcut bir sohbet botunu aldı ve COVID-19 hakkında endişelenen insanların doktor ofislerini aramadan veya acil serviste görünmeden semptomlar hakkında cevaplar almasına yardımcı olmak için yeniledi. Amerikan sağlık sistemini işlevsel tutmanın anahtarı doktorları, hemşireleri ve doktor asistanlarını sağlıklı tutmaktır, yani semptomların ilk belirtisinde ER'ye gitmemek anlamına gelir.

Providence genel müdür yardımcısı ve baş dijital sorumlusu Aaron Martin, hastanenin iki yıldan fazla bir süredir Grace adlı bir chatbot'a yatırım yaptığını söyledi. Servis, yerleşik kontrol teknolojilerinin bir karışımını ve semptom kontrolü olan hastalara yardımcı olmak için üçüncü taraf çözümlerini kullanıyor.

Martin, dijital inovasyon ekibinin Grace'i ölçeklendirmek ve Microsoft AI / NLP yeteneklerini kullanarak genişletmek için son birkaç aydır Microsoft ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi. COVID-19 krizi başladığında, bunun çok daha hızlı olması gerekiyordu.

"Sürüm 1 için, Microsoft Health Bot ve Azure hizmetlerini kullanarak klinik iş akışı algoritmalarını geliştirdik." "Daha fazla doğal dil işleme teknolojisinden yararlanacağımız sonraki sürümler üzerinde çalışıyoruz."

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF)

Hastane, aynı gün bakım yapılmasına olanak tanıyan bir platformun parçası olarak yaşamı tehdit etmeyen koşullara yönelik bir chatbot yaklaşımı üzerinde çalışıyor. Bu, ofis içi ziyarete ihtiyaç duymadan sağlayıcılardan gelen girdilerle sağlık hizmeti kararları almak veya ofis içi ziyarete gerek olup olmadığına karar vermek anlamına gelir.

Martin, "İlk COVID-19 hastası Everett, WA'daki Providence Bölgesel Tıp Merkezine getirildiğinde, Dijital İnovasyon Grubu'ndaki ürün geliştirme ekibini Microsoft Azure ve Health Bot ekipleriyle yakın çalışacak şekilde harekete geçirdik." Dedi. "Sohbet botunun 1. sürümü, üç gün içinde COVID-19'a özgü bir yol ve sorularla kullanıma hazırdı."

"Olası endişeleri önlemek için 'endişeli kuyuyu' hastane ve kliniklerden uzak tutabildik ve hasta ve hastane bakımına ihtiyaç duyanlar için kapasitemizi ve kaynaklarımızı ayırdık" dedi.

Sohbet botu, hastaların soruları cevaplamasına izin verir ve bir COVID-19 enfeksiyonu riski altında olup olmadıklarını belirledikten sonra kişiyi uygun sonraki adıma yönlendirir. Hastaların daha fazla bakıma ihtiyacı varsa, Providence Express Care Sanal Ziyaretlerine veya klinik olarak uygun diğer takiplere gönderilir.

Yüksek bilgi talebi

Hastane, 5 Mart'ta ölçeği test etmek için sınırlı trafiğe sahip sohbet botunu başlattı ve hizmeti 8 Mart'ta tam konuşlandırmaya itti. Martin, hizmetlere giden trafiğin% 80'inden fazlasının arama motorlarından ve hastane web sitelerinden yapılan yönlendirmelerden geldiğini söyledi. hasta portalları. Ayrıca şu istatistikleri paylaştı:

  • Bot ve hasta arasında günde 150.000'den fazla mesaj var.
  • COVID-19 danışma sayfalarındaki bot katılım oranı, danışma sayfasına giren ve öz değerlendirme botuna tıklayan kişilerin yüzdesi ortalama% 20'nin üzerindedir.
  • Bot, lansmanından bu yana 40.000'den fazla oturum gerçekleştirdi.

Martin, dijital ekibin en son klinik kanıtları ve rehberliği yansıtacak şekilde bottaki içeriği sürekli olarak güncellediğini söyledi.

"Durum her zaman yeni verilerle küresel ve ulusal düzeyde çok hızlı bir şekilde geliştiği için, geldiği gibi yeni bilgilerle güncelleyebilmemiz için esnek bir çerçeve oluşturduk." Dedi.

Providence Alaska, California, Montana, New Mexico, Oregon, Texas ve Washington'da 51 hastanede 119.000 bakıcı ve 1.085 klinikte çalışmaktadır. Martin aynı zamanda sağlık sisteminin 300 milyon dolarlık fonunu erken ve orta aşama sağlık teknolojisi şirketlerine yatırım yapan Providence Ventures'ın genel ortağıdır.

Azure'un doğal dil işleme özellikleri

Microsoft'un Azure Bilişsel Hizmetler Everett, WA'daki COVID-19 sorularına cevap veren soru ve cevaplar dahil olmak üzere şirketlerin verilerin kontrolünü elinde tutmasını sağlayan kurumsal düzeyde botlar oluşturma yeteneğine sahip olmak. Hizmet, açık kaynaklı SDK ve bir botu popüler kanallara ve cihazlara bağlamak için araçlar içerir. Azure Cognitive Services, bota kullanıcıları konuşma, dinleme ve anlama yeteneği verir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/16/523ca09d-e11b-4cc2-8c36-472a7632b860/resize/770x/6deffa13f834cdb32a132c12cbac5b0d/screen-shot-2020-03 -16-at-2-01-17-pm.png "target =" _ boş "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Providence St.-Joseph Health, COVID-19 semptomları hakkındaki soruları cevaplamaya yardımcı olmak için Azure ve doğal dil işleme kullanarak bir sohbet botu oluşturdu.

"data-credit =" Resim: Providence St. Joseph Health "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ekran görüntüsü-2020-03-16-at-2-01-17-pm.png "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/16/523ca09d -e11b-4cc2-8c36-472a7632b860 / yeniden boyutlandırma / 770x / 6deffa13f834cdb32a132c12cbac5b0d / screen-shot-2020/03/16-at-2-01-17-pm.png

Providence St.-Joseph Health, COVID-19 semptomları hakkındaki soruları cevaplamaya yardımcı olmak için Azure ve doğal dil işleme kullanarak bir sohbet botu oluşturdu.

Resim: Providence St. Joseph Sağlık

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*