Haziran Android güncellemesi, Google Pixel platformuna bazı heyecan verici yeni özellikler getiriyor

Google, Google Pixel cihazları için başka bir Android özellik düşüşü yayınladı. Jack Wallen, ne bekleyebileceğiniz konusunda bilgi sahibi.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/05/53417a46-7411-407b-ab08-e1f9bd545c40/resize/770x/cebd6fc42a4edc3fc326458e3f55edc5/android-11.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Jason Cipriani/CNET">android-11.jpg

Resim: Jason Cipriani/CNET

Beklendiği gibi, Android Google Pixel cihazları, resmi Haziran güncellemesinde yeni bir özellik ve düzeltme koleksiyonu aldı. Bu özellikler sıradandan heyecan vericiye kadar uzanır. Ne yazık ki, bu özellikler şu anda yalnızca Pixel cihazlarında mevcuttur ve o zaman bile her kullanıcı tarafından kullanılamaz. Ancak, birçok özelliğin yakında diğer cihazlara da yansıyacağını beklemelisiniz. Tüm yeni özellikleri alacak kadar şanslı olan Pixel sahipleri için heyecanlanacak birkaç şey bulacaksınız.

GÖRMEK: Elektronik iletişim politikası (TechRepublic Premium)

Fotoğraflar kilitli klasör

Merak ettiğim özelliklerden biri de bu. Ne yazık ki, iki Pixel telefonla bile (biri Google Pixel 12'nin beta sürümünü çalıştırıyor ve diğeri çalışıyor Android 11, henüz bu özelliğin göründüğünü görmedim). Biraz hayal kırıklığına uğradım – özellikle bu güncellemede özelliğin tüm Pixel cihaz kullanıcıları için düşmesi gerekiyordu.

Bununla birlikte, bazı şanslı kullanıcılar, yeni Fotoğraflar uygulamasının Kilitli Klasör özelliğini çok değerli bulacaktır.

Kilitli Klasör özelliği ne işe yarar? Tam olarak düşündüğünüz gibi: belirli fotoğrafları parola doğrulamanın arkasında saklamanıza olanak tanır. Bu, hassas fotoğraflar (işinize özel olanlar gibi) çekebileceğiniz, bunları bir parolayla kilitleyebileceğiniz ve söz konusu gözlerin sahibi belirlediğiniz parolayı bilmedikçe bu fotoğrafların meraklı gözlerle görülmeyeceğinden emin olabileceğiniz anlamına gelir.

En son yamaya güncellediyseniz, Fotoğraflar | yardımcı programlar | Kilitli Klasör. Daha önce de belirttiğim gibi, Android 11 Pixel cihazım Haziran güvenlik güncellemesini çalıştırdığını gösterse de, Android cihazlarımdan hiçbiri Kilitli Klasör özelliğini henüz almadı. Umarım Pixel cihazınız bu özelliğe sahiptir, çünkü fotoğraflarına biraz güvenlik eklemek isteyenler için bu bir oyun değiştirici. Kilitli Klasörde depolanan fotoğraflar yalnızca yerel olarak depolandığından, hizmetin Bulut sürümü aracılığıyla herhangi birinin bunlara erişmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Astrolaps

Bu özellik işletmeler için pek kullanışlı olmayacak olsa da, Android, "Astrolapse" adı verilen gerçekten ilginç bir Astrofotografi modu alıyor. Bu özelliği kullanmak için telefonunuzu tamamen hareketsiz olması gerektiğinden bir tripod üzerine yerleştirmeniz gerekir. Ardından Night Sight'ı açın ve deklanşöre dokunun. Telefon kayda başladığında, gece gökyüzünün görüntülerini çekmek için bolca (bir dakika kadar) zaman tanıyın. Yeterince fotoğraf çekildiğinden emin olduğunuzda, deklanşöre tekrar dokunun ve Android, hareketli bir yıldızlı fon ile harika bir görüntüyü bir araya getirecektir.

Başınızın üzerinde bir sürü yıldız varken, doğru yerdeyseniz, Astrolapse'in sonuçları oldukça çarpıcı olabilir.

Diğer yeni özellikler ve düzeltmeler

Her zamanki güvenlik açığı düzeltmeleri koleksiyonunun dışında, Android Haziran özellik düşüşü, aşağıdakiler gibi birkaç ek bonus daha içerir:

  • Gurur Ayı duvar kağıtları: Onur Ayını kutlayan küçük bir duvar kağıdı resimleri koleksiyonu

  • Araba kazası algılama: Artık daha fazla ülke Google Pixel'e özel araba kazası algılama özelliğini destekliyor

  • Dikkat yürüyüş uyarısı: Artık telefonunuzla yürürken bir uyarı alacaksınız ve bir şeye çarpmak veya çarpmak üzeresiniz.

  • Asistan telefon görüşmeleri: Artık telefonunuzu "Ok Google, aramayı cevapla" ile cevaplayabilir veya "Ok Google, aramayı reddet" ile bir aramayı reddedebilirsiniz.

  • Gboard panosu iyileştirmeleri: Google Gboard klavyesi artık telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve URL'leri tanıyan ve bunları bu şekilde ayrıştırabilen daha akıllı bir panoya sahiptir.

  • Çağrı Ekranı: Artık Japonya'da mevcut

Bu çok büyük bir yeni özellikler listesi değil, ancak Google Fotoğraflar'daki Kilitli Klasör seçeneği gibi bazılarının gecikmiş olduğu düşünülmelidir. Ayarlar | sistem | Gelişmiş | Cihazınızın Haziran özellik düşüşüne hazır olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için Sistem Güncellemesi. Eğer öyleyse, uygulayın ve yeni eklemelerin tadını çıkarın.

TechRepublic'in YouTube'da Teknik İşi Nasıl Yapılır'a abone olun Jack Wallen'dan profesyonel iş adamları için en son teknoloji tavsiyeleri için.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*