Her 4 CFO'dan 3'ü yeni uzak çalışanların en az% 5'ini pandemi sonrası kalıcı olarak değiştirmeyi planlıyor

Yakın zamanda yapılan bir Gartner araştırması, şirket içi teknoloji harcamalarının ertelendiğini ve önlem olarak kredi limitlerinin düşürüldüğünü tespit etti.

CFO'ların ve finans liderlerinin yüzde yetmiş dördü, daha önce yerinde işgücünün en az% 5'ini,COVID 19, göre Mart sonunda Gartner anketi. 317 yöneticinin yaptığı anket, bu önlemin kuruluşların maliyetleri kontrol etmesine yardımcı olabileceğini buldu.

"Bu veriler akımın kalıcı etkisinin bir örneğidir koronavirüs krizi şirketlerin iş yapma yolunda ilerleyecek "dedi.

"CFO'lar, sıkı sıkıya baskı altında maliyetleri yönetmek, uzak bir işgücünün maliyet avantajlarını gerçekleştirme fırsatını açıkça hissediyor, "Bant," Aslında, katılımcıların yaklaşık dörtte biri, saha çalışanlarının en az% 20'sini kalıcı uzak pozisyonlara taşıyacaklarını söyledi. "

GÖRMEK: Coronavirus, IDC'ye göre bu yıl BT harcamalarında derin kesintilere neden olacak (TechRepublic)

CFO'ların% 81'i ile önceden Gartner'a söylüyorum firma, saatlik işçilere yönelik sözleşme yükümlülüklerini aşmayı planladıklarını, uzaktan çalışmanın üst düzey finans liderlerinin daha ciddi kesintilerden kaçınmayı ve operasyonlar üzerindeki olumsuz etkiyi en aza indirmeyi planladığı "yaratıcı maliyet tasarrufları" önlemlerinin bir örneği olduğunu söyledi.

Daha esnek çalışma programlarına uyum sağlamak ve ev ekipmanından şirket tarafından verilen işleri sağlamak, daha önce Gartner'a çalışanları desteklemek için aldıkları bildirilen diğer adımlardır. Finans liderlerinin bu eylemlerinin kriz nedeniyle işçilerin karşılaşabileceği aksaklıkları en aza indirmeye yardımcı olduğunu belirtti.

Bant, "Çoğu CFO, teknolojinin ve toplumun uzaktan çalışmayı her zamankinden daha geniş konumlar için daha uygun hale getirmek için evrimleştiğini kabul ediyor." Dedi. "Finans fonksiyonunun kendi içinde, CFO'ların% 90'ı bize daha önce muhasebe kapanış süreçlerinde asgari kesintiler beklediklerini ve neredeyse tüm faaliyetlerin tesis dışında gerçekleştirilebileceğini bildirmişti."

Kuruluşlar COVID-19'daki iş aksaklıklarıyla uğraşmaya devam ettikçe, kalıcı uzaktan çalışma diğerlerini tamamlayabilir maliyet düşürücü önlemler CFO'ların zaten aldığını veya almayı planladığını söyledi, Gartner.

CFO'ların gerçekleştirdiği diğer eylemler

Gartner'ın en son anketinde, katılımcıların% 20'si kurum içi teknoloji harcamalarını ertelediğini ve% 12'sinin de bunu yapmayı planladığını belirtti. Ankete göre, katılımcıların% 13'ü gayrimenkul giderlerinde zaten maliyet indirimi yaptığını,% 9'unun da önümüzdeki aylarda bu alanda harekete geçmeyi planladığını belirtti.

Bu hafta, COVID-19'a yanıt olarak CFO eylemlerini takip eden Gartner, nakit akışı endişelerinin artmaya devam ettiğini söyledi. CFO'ların çoğunluğu (% 65) önlem olarak kredi limitlerini ihtiyaç duymadan indirdiklerini bildirdi. Gartner, CFO'ların gerçekleştirdiği diğer önlemlerin, sözleşmeye dayalı temerrüt risklerini tartışmak için proaktif ve şeffaf bir şekilde bankalara yaklaşmayı da bulduğunu belirtti.

Firma http://www.techrepublic.com/ "Bir CFO, bankanın yanıtının" Bize erken haber verirseniz size bir feragat vermekten mutluluk duyarız "şeklinde şaşırdı.

Gartner'a göre, CFO'lar da pandeminin daha da ilerlediği makroekonomik koşulların ilerlemesi hakkında bankalardan veri istiyor. Firma, "CFO'lar bu bilgileri izlemeleri gereken öncü göstergeleri (örneğin, müşteri varsayılan oranları) belirlemek ve müşterilerin likidite planlamasını bilgilendirme üzerindeki etkilerini tahmin etmek için kullanmaktadır." Dedi.

CFO'lar aynı zamanda "kör noktaları örtmek ve CFO'nun kritik hiçbir şeyi kaçırmamasını sağlamak için farklı geçmişlere sahip kurul üyeleriyle bire bir toplantılar planlıyorlar."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/05/13/eb3b921c-e0c7-448e-86b4-96646fea9143/resize/770x/d166ad5dfc7df76c9d988330efa4ce6a/jtock-2323.506" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Ronstik, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-623503996.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/05/13/eb3b921c-e0c7-448e-86b4-96646fea9143/resize/770x/d166ad5dfc7df76c9wis307efa -623503996.jpg

Ronstik, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*