Her iyi uzaktan çalışma politikasında bulunan 10 kural

Tüm şirketlerin ofis için standartları vardır, ancak uzaktan çalışma bu kuralları zorlaştırabilir. Profesyonel bir uzaktan çalışma politikası oluşturmanıza yardımcı olacak 10 yönergeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Video: Evden çalışmanın şirketinize fayda sağlaması için 5 yol
Şirketiniz bir evden çalışma politikası uygulamayı düşünüyorsa, uzaktan çalışmanın iyi bir fikir olmasının beş nedeni.
http://www.techrepublic.com/

Tamamen uzak işler ve ev politikalarından çalışmalar artıyor, özellikle teknoloji endüstrisinde. 451 Research kıdemli analisti Raul Castanon-Martinez, tipik olarak esnekliği nedeniyle kucaklanan mobil cihazlar ve bulut tabanlı uygulamalar tarafından uzaktan çalışmanın mümkün olduğunu söyledi. İnsanlar aynı işi evde yapabildiklerine göre, ofise gelme motivasyonu düştü.

Geleneksel personelin çoğu, çalışanların suları test etmek için yarı zamanlı olarak uzaktan çalışmayı test etmelerine izin vererek başlar, diyor Castanon-Martinez. Ancak nihayetinde, bunun "http://www.techrepublic.com/"İşgücünün kişiselleştirilmesi" ne yol açacağına inandığını ve daha fazla kişinin tam zamanlı uzak pozisyonlara geçeceğini söyledi.

Gerçekten de, tam zamanlı çalışanların üçte birinden fazlasının önümüzdeki 10 yıl içinde uzaktan çalışacağı tahmin edilmektedir. son rapor Upwork'den. Şu anda, şirketlerin% 63'ünün en azından bazı uzak çalışanları var, ancak çoğunluğun herhangi bir uzaktan çalışma politikası yok, dedi.

GÖRMEK: Evden çalışma: BT uzmanının uzaktan çalışma ve uzaktan çalışma rehberi (TechRepublic Premium)

Politikaların eksikliği o kadar da şaşırtıcı değil. Castanon-Martinez, "Sözsüz veya gayri resmi politikalar daha yaygın." Dedi. "Bu muhtemelen kuruluşların erken aşamalarda yaşadığı öğrenme eğrisinin bir sonucudur." Uzak işler hala yeni bir kavram ve şirketlerin uyum sağlaması gerekiyor.

Ancak söylenmeyen kurallar karışıklık yaratabilir. Çalışanları başarıya hazırlamak için, ister ofiste ister ofiste olsun, beklentilerinin ne olduğunu anlamalıdırlar. Uzaktan çalışma politikaları olmadan, çalışanlar ve amirleri arasında, verimsiz ve yararsız olan bir bağlantı kesilebilir.

Uzaktan çalışma politikanızı başlatmak için 10 kılavuz.

1. Uygunluk

İlk olarak, şirketlerin hangi pozisyonların uzaktan çalışmaya uygun olduğunu belirlemeleri ve bunları politikalarında belirtmeleri gerekir. Gartner analisti Carol Rozwell, işlerini ve çalışma modellerini analiz ederek şirketlerin ofis dışında hangi pozisyonların yapılabileceğine ve yapılması gerektiğine karar verebilir. Kendisini örnek olarak kullandı: "Şu an seninle telefonda konuşuyorsam, nereden telefon ettiğim önemli değil, beni nereye çağırdığın önemli değil, değil mi?"

Bununla birlikte, bazı şirketlerin uzaktan gerçekleştirilebilecek işleri olmayabilir. Uzaktan uyumlu konumlara sahip olmayan şirketler, başlangıçtan itibaren uzaktan çalışma ile ilgili gelecekteki istekleri veya soruları ortadan kaldırarak belirtmelidir.

2. Kullanılabilirlik

Bir şirket uzaktan çalışmaya izin veriyorsa, kullanılabilirlik beklentileri politikada belirtilmelidir. Sabah 9'dan akşam 5'e kadar bir battaniye oluşturup oluşturmadığı. iş gereksinimi ,, veya çalışanların kendi programlarını belirlemelerine izin vermek, ya bir politikaya konulmalıdır, dedi Castanon-Martinez.

Başlangıçta program gereksinimlerinin ayarlanması, zamana bağlı olarak çalışanlar arasındaki olası hayal kırıklıklarını ortadan kaldırır. Bir çalışanın kendi programını yapmasına izin verilir, ancak başka bir çalışana belirli saatler verilirse, bu haksız bir atmosfer yaratabilir.

3. Duyarlılık

Castanon-Martinez ayrıca yanıt süresinde belirli bir kural uygulanmasını tavsiye etti. Uzak bir çalışanın bir iş arkadaşınıza hemen yanıt vermesinin beklenip beklenmeyeceğini tanımlayın ve ayrıca hangi iletişim modlarının kullanılması gerektiğini belirtin.

İletişim ile ilgili beklentileri organize etmek çalışanlar ve amirler arasında sağlıklı bir ilişki yaratır – hiç kimse verimlilik beklentileri konusunda endişe duymaz veya karanlıkta kalmaz.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışmaya giden yol haritası (TechRepublic indir)

4. Verimlilik ölçümleri

Verimlilikten bahsetmişken, uzaktan çalışma politikaları bir çalışanın verimliliğinin nasıl ölçüleceğini belirtmelidir. Verimlilik, proje için harcanan zaman, çözülen vaka sayısı, müşteri etkileşimi miktarı ve daha fazlası olsun, şirketlerin çalışanlarını nasıl değerlendirmek istediklerini belirlemeleri için çeşitli şekillerde ölçülebilir.

Rozwell, "Kilit nokta, saat sayısı gibi bir şeyin aksine işin sonuçlarını ölçebilmenizi sağlamaktır." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Birisi işi uzaktan gerçekleştirdikten sonra sonuçları ölçebilirseniz ve istenen sonucu elde ederseniz, bu, insanları saatlerce ölçmeye çalışmaktan daha iyi bir durumdur."

5. Ekipman

Uzak çalışanlar işlerini tamamlamak için doğru araçlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, şirketlerin bu çalışanlara hangi ekipmanı sunmak istediklerini belirtmeleri gerekir. Örneğin, çalışanların kendi bilgisayarlarını sağlamasını beklerse, bunu belirtmeleri gerekir.

Rozwell, bazı kuruluşların belirli bir hız gereksinimini karşılayan bir internet servisine sahip olmanızı gerektirdiğini söyledi. Potansiyel uzak çalışanların, teknolojik beklentilerin farkında olmaları, böylece onları karşılayıp karşılayamayacaklarını bilmeleri önemlidir.

6. Teknik destek

Ekipmanlarla birlikte, şirketlerin uzak çalışanlara herhangi bir teknik destek sunulup sunulmayacağını belirtmeleri gerekir. Neredeyse tüm büyük şirketlerin yerinde teknoloji desteği var, ancak uzak değil. Politikada, uzaktan çalışanların teknik zorluklarla karşılaştıklarında ne yapmaları beklendiğini, bu şekilde bir eylem planı vardır.

7. Haklı fesih

Haklı fesih genellikle çoğu şirket politikasında ele alınmaktadır, ancak Rozwell uzaktan çalışma politikasındaki önemini vurgulamıştır. Şirketlerin hiçbir çalışanın uzaktan çalışarak feshedilmeyeceğini açıkça belirtmesi gerekir. Bu politikanın bile belirtilmesi gerekmesinin nedeni, birçok yöneticinin çalışanlarını göremedikleri için uzaktan çalışmaktan rahatsız olmalarıdır.

Burası aynı zamanda iletişimin devreye girdiği yerdir. Yetkili, uzak çalışanlar ve yöneticiler arasında açık ve sık iletişimin gerekli olduğunu, böylece kimsenin yapılan işi sorgulayamayacağını da sözlerine ekledi.

8. Fiziksel çevre

Eğer bir şirket çalışanın çalıştığı fiziksel çevreyi tercih ederse, onu politikaya dahil edin. Bazı şirketler, uzaktan çalışmaya başlamadan önce bir çalışanın fiziksel ortamının onaylanmasını tercih eder veya gerektirir.

"Bu bir sağlık ve güvenlik meselesi," dedi Rozwell. "Bir ofis ortamı hakkında düşünürseniz, genellikle binanın güvenli olduğunu, şirketin CO2 seviyeleri gibi şeyleri izlediğini, yangını veya içeri girebilecek bir sistemi olduğunu varsayabilirsiniz. sağlıklı bir çalışma ortamı. "

9. Güvenlik

Uzaktan çalışma ile ilgili büyük bir sorun güvenlik. Büyük şirketler güvenli ağlarda çalışır, ancak bilgi ofis dışına çıkarıldığında güvenlik garanti edilmez. Rozwell, çalışanların halka açık yerlerde iş yaparken son derece dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Şirketlerin belirli talepleri varsa (örneğin, kamuya açık Wi-Fi üzerinde çalışanların çalışmasını istemiyorlarsa), bu politikada belirtilmelidir.

10. Müşteri gizliliği

Güvenlikle el ele giderek, müşterinin gizliliği bir politikada ele alınmalıdır. Yine, korumalı bir çalışma alanında bilgileri gizli tutmak çok daha kolaydır.

Örneğin, bir kafede müşteri çağrısı yapıyorsanız, bu ortamda hassas bilgileri tartışmadığınızdan veya paylaşmadığınızdan emin olmanız gerekir, dedi Rozwell. Hiçbir şey, doğrudan belirtilmemişse, uzak bir çalışanın bunu yapmasını engelleyemez.

Editörün Notu: Bu makale ilk olarak 20 Temmuz 2018 tarihinde yayımlandı ve 13 Mart 2020'de güncellenmiş ek kaynakları içerecek şekilde güncelleştirildi.

Ayrıca bakınız

remote-edit.jpg "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/19/39f825a4-dac6-40c4-b6f7-741bdb706c6b/resize/770x/04d14ac4d53833ac9cb211891b6447/47 -edit.jpg

Resim: iStockphoto / fizkes

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*