Hewlett Packard, Hizmet Olarak Yeni 5G portföyünü duyurdu

HPE, şirketlerin yeni bir hizmet olarak sunduğu ürünler portföyü ile açık 5G ağları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmayı umuyor.

5G akıllı şehirleri beklenmedik şekillerde hayata geçirecek
5G, şehirlerin vatandaş katılımını artırmasına ve hizmetler, ambiyans, sürdürülebilirlik, içerme ve eşitlik etrafında akıllı bir kentsel ekosistem inşa etmesine yardımcı olma potansiyeline sahiptir.
http://www.techrepublic.com/

Hewlett Packard Enterprise, telekomünikasyon şirketlerinin gelir elde etmelerine, dağıtmalarına ve 5G Hizmetler. Tüm bu donanım ve yazılım araçları, 5G hizmetlerini yaymanın maliyetlerini ve risklerini azaltmak için oluşturulmuş elastik, hizmet olarak bir modelle birlikte sunulur.

Hewlett Packard tarafından oluşturulan hizmet olarak sunulan teklifler portföyü, şirketlere 5G çekirdeği, optimize edilmiş telco çekirdeği ve uç altyapı planları ve Wi-Fi 6 için tasarlanmış bulut yerel yazılım yığınları ile işlerini kurmak için 5G kullanma yolları sağlayacak. etkin hizmetler.

GÖRMEK: 5G mobil ağlar: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Hizmetler, taşıyıcı sınıfı altyapılar ve modüler yazılım bileşenleri ile donatılmış açık ve birlikte çalışabilir platformlar içinde yapılandırılarak çeviklik ve artan otomasyon sağlanır.

Phil Mottram, "5G'nin evrimsel doğası için açıklık şarttır ve HPE 5G Core Stack telcos, operasyonel maliyetleri azaltabilir, özellikleri daha hızlı dağıtabilir ve tek bir satıcı yaklaşımına kilitlenmekten kaçınarak kendilerini birden fazla ağa ve teknolojiye açık tutabilir." Hewlett Packard Enterprise'da iletişim ve medya çözümleri iş biriminin başkan yardımcısı ve genel müdürü.

"HPE, piyasadaki en geniş 5G portföylerinden birine sahiptir ve telcos'un açık bir çok satıcılı 5G çekirdeği oluşturmasına, kenarı vRAN ile optimize etmesine ve MEC ve Wi-Fi kullanarak işletmeye bağlantı ve yeni hesaplama hizmetleri sunmasına yardımcı olacak şekilde konumlandırılmıştır. 6."

Önemli yeni araçlardan biri, şirketlere abonelere ve müşterilere çeşitli 5G hizmetleri sunma olanağı sağlayan açık, bulut-yerel, konteyner tabanlı bir yazılım yığını olan HPE 5G Core Stack.

Platform aynı zamanda şirketin Air Pass Wi-Fi / 5G dolaşımını ve Air Slice SLA yönetimini içeren Aruba Central hizmetleriyle birlikte geliyor. Her ikisi de şirketlere Wi-Fi bağlantılı kullanıcılara ve IoT cihazlarına erişebilmeleri için maksimum 5G kapsama alanı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

GÖRMEK: Özel rapor: 5G'nin işletmeyi nasıl dönüştüreceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Passpoint teknolojisini ve yeni Aruba Air Pass hizmetini kullanarak, hücresel aboneler artık güvenli bir şekilde ve otomatik olarak katılımcı Aruba kurumsal müşteri Wi-Fi ağlarında SIM kimlik bilgilerini kullanarak gezinebilir ve mobil ağ operatörleri tarafından görülebilir. Wi-Fi bağlantılı kullanıcılara ve IoT cihazlarına telcos erişimine izin verirken, yüksek hizmet düzeylerini ve yeni hizmetler oluşturma ve bu hizmetlerden para kazanma yeteneğini korumak için gereklidir. "

5G ağları ve hizmetleri dünyada yavaş yavaş yayılıyor Geçen bir buçuk yılda telekomünikasyon şirketleri, eski ağ altyapılarını entegre etmek ve binalara nüfuz etmek için 5G'lik daha yüksek frekanslar elde etmekle ilgili sorunlar yaşamıştır. HPE'ye göre, bütünsel yönetim ve veri paylaşımını sağlamak için 5G çekirdeklerinin 5G radyo erişim ağlarıyla birleştirilmesi gerekir. Şirketlerin, alışveriş merkezlerine, kampüslere ve ofis binalarına girerken müşterilerine kesintisiz hizmet verebilmek için işletmedeki 5G RAN ve Wi-Fi 6 ağlarını kullanmaları gerekiyor.

HPE, yeni araçlarının, şirketlerin 5G sistemleri dağıtmakta karşılaştıkları bazı sorunların çözülmesine yardımcı olacağını umuyor, böylece daha fazla sektör uçtan uca, 5G'ye hazır teknolojilerden yararlanabiliyor.

"HPE GreenLake ile telcos, yeni kullanıcılar çevrimiçi olduklarında ve ölçülen kullanıma göre aylık olarak ödeme yaptıkları için ağlarını büyütebilir ve genişletebilir. HPE GreenLake aracılığıyla, tüm inovasyonda inovasyona odaklanmak için kaynakları serbest bırakmak için müşteri adına çalıştırılabilir ağ ve kurumsal avantaj, "dedi HPE.

GÖRMEK: 5G: IoT için anlamı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"5G'nin vaadi, telcos'un önceki nesil ağlardan köprü kurarken pazara hızlı bir şekilde yeni 5G hizmetleri getirmesini sağlamak için mevcut ağlarla birlikte çalışabilen açık, modern platformlar aracılığıyla ortaya çıkacak. yeni 5G gelir akışlarına yolculuğu hızlandıran, önceki nesil ağlarla sorunsuz bir şekilde bütünleşen ve 5G standartlarında yaklaşan ilerlemeler için geleceğe hazır olan ağ yazılımı yığını. "

Core Stack, HPE GreenLake tarafından bir hizmet olarak modelde teslim edilirken, hem entegre bir yazılım platformu hem de donanım platformu olarak işletmelere sunulacak.

Aruba'nın kurucusu Keerti Melkote, "5G'nin dijital yaşamlarımızda devrim yapma potansiyeli var ve 5G ve Wi-Fi 6'nın kombinasyonu, telkoslara abonelere kullanıcı deneyimini dönüştürebilecek yeni ve çekici hizmetler sunmak için sınırsız olanaklar sunuyor." Dedi. Hewlett Packard Enterprise'da ağlar ve Intelligent Edge'in başkanı.

"Telco çekirdeğinden kurumsal kenara uzanan geniş bir yenilik portföyü ile HPE, küresel telekomünikasyon hizmetlerini desteklemek için altyapı, yazılım çözümleri ve teknik uzmanlık sağlayabilen tek platform hizmet olarak hizmet veren şirkettir. 5G'nin vaadini tam olarak yerine getiriyor. "

Ayrıca bakınız

İletişim ağı kavramı. GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü). "Veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/09/1f8fb928-667b-41c5-8373-489b05d82800/resize/770x/288dece6d20bf6a206c8365167272 /istock-1210883444.jpg

Görüntü: metamorworks, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*