Hibrit bir ofis planında başarılı olmak için yöneticilerin yapması gereken 7 tutum ayarlaması

Slack'in Gelecek Forumu anketi, esnekliğin artık temel bir fayda olduğunu ve yalnızca çalışanların işlerinde değer verdiği faktörler arasında ikinci sırada ödeme yaptığını ortaya koyuyor.

uzaktan çalışan-cihazlar-dizüstü bilgisayar-akıllı telefon-işbirliği-mobility.jpg

İnsanlar evden çalışırken dizüstü bilgisayar ve tabletlerin popülaritesi arttı

Görsel: iStock / maymun iş görselleri

Salgının bittiğini düşünmek cezbedici. COVID-19'un Delta varyantı ABD'de hızla yayılıyor. ve tüm Amerikalı yetişkinlerin sadece %45,3'ü tam olarak aşılanmıştır. Ofisler yavaş yavaş yeniden açılıyor, ancak yılın ikinci yarısının nasıl görüneceğini bilmek imkansız. Belirsizlik hala bizimle ve yöneticiler inişli çıkışlı bir yolculuk için plan yapmalıdır.

Bilgi çalışanlarına yönelik yeni bir anketten elde edilen bulgular, şirket liderlerinin bu son iş zorluğunun üstesinden gelmek için yeni beklentiler ve korkuluklar belirlemelerine yardımcı olabilir. Slack'in araştırma grubu, The Future Forum, yakın zamanda en son bilgi çalışanı anketinin sonuçlarını yayınladı. Pulse anketi, "Esneklik artık temel bir avantajdır – çalışanların işlerinde değer verdiği faktörler arasında yalnızca tazminattan sonra ikinci sıradadır." Anket, çalışanların yönetim kurulu genelinde işleri nasıl yapacakları konusunda daha fazla esneklik istediklerini buldu:

  • %76'sı çalıştıkları yerde bir çeşit esneklik istiyor
  • %93'ü çalışırken esneklik istiyor

Future Forum Pulse, Qualtrics tarafından 26 Nisan – 6 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında ABD, Avustralya, Fransa, Almanya, Japonya ve Birleşik Krallık'ta 10.447 bilgi çalışanı arasında yürütülen bir ankettir.

Rapor yazarları, yalnızca "çalışanların haftada kaç gün ofise gelmesinin beklendiğini veya emlak stratejisine dar bir odaklanmanın beklendiğini" değil, davranış ve zihniyet değişikliklerini yeniden düşünmeyi tavsiye ediyor.

GÖRMEK: Çıkış mülakatlarının önemi: Çıkış yapan personeli dinleyerek ciroyu azaltın (TechRepublic) /

Birkaç Gelecek Forumu raporundan alınan bu tavsiye, liderlerin ve çalışanların yüz yüze ve uzaktan çalışmanın bir karışımına uyum sağlamasına yardımcı olacak yedi taktik ve stratejik değişiklik önermektedir.

Sık sık iki tür geri bildirim verin

"Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık konusunda güçlendirmeden yeniden tasarıma geçiş: liderler için nasıl yapılır kılavuzu" rapor, tutum ayarlamanıza çalışan performansını nasıl değerlendirdiğinizi düşünerek başlamanızı önerir. Hibrit bir ortamda, odak, işin nasıl yapılması gerektiği veya çalışanların nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda modası geçmiş fikirler değil, beceriler ve sonuçlar üzerinde olmalıdır.

Ayrıca, yöneticiler nasıl geri bildirim verdiklerini değerlendirmelidir. Raporun yazarı Sheela Subramanian, çalışan performansıyla ilgili konuşmaların sık sık yapılmasını ve iki tür geri bildirimi kapsamasını tavsiye ediyor:

  1. Bir bireyin mevcut rolü için performans beklentilerine göre nasıl yaptığına ilişkin performans geri bildirimi
  2. Birinin kariyer hedeflerine ulaşma konusunda nasıl takip ettiğine dair kariyer geri bildirimi

Future Forum'un araştırması, Siyah, Latin ve diğer beyaz olmayan insanların, beceriler, başarılar ve bireylerin işte yükselmek için geliştirmeleri gereken ilişkiler hakkında özel tartışmalar gibi daha az kariyer geri bildirimi alma eğiliminde olduğunu buldu. Subramanian, yöneticilerin çalışanlarla "kariyer işbirlikçileri" olmasını ve düzenli olarak kariyer görüşmeleri planlamasını tavsiye ediyor.

İlerleme için kimlerin fırsatlar elde ettiğini takip edin

Yakın zamanda yapılan bir başka ankette, yeni bir iş arayan insanlar büyüme fırsatlarının eksikliğini hareket etmek için büyük bir motivasyon olarak nitelendirdi. "Güçlendirmeden çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık üzerine yeniden tasarlamaya geçiş: liderler için nasıl yapılır kılavuzu" raporuna göre, bu sorunu çözmek için bu fırsatları herkese eşit olarak sunmak gerekiyor. Yöneticilerin herkesin eşit erişime sahip olduğundan emin olmak için bilinçli olmaları gerekir.:

"Profesyonel gelişim ve kariyer gelişimi için kritik olan geniş fırsatlar ve çapraz işlevli görevler için kimi seçtiklerini izlemek ve adil bir şekilde dağıtmak liderlerin rolüdür. Beyaz olmayan çalışanlar genellikle bu fırsatları değerlendirmekten dışlanmış hissederler. kişinin organizasyonda başarılı olabileceğine dair memnuniyet, bağlılık ve güven eksikliğine yol açar."

ERG'lere finansal ve lojistik destek verin

Future Forum araştırması, katılımcıların %65'inin çalışan kaynak gruplarının hibrit bir ortamda yardımcı olduğunu söylediğini ancak ankete katılan 50 ERG lideri arasında yalnızca %10'unun kaynaklarının pandemi sırasında arttığını söylediğini ortaya koydu.

Rapor yazarlarının belirttiği gibi, "Eğer çeşitlilik, eşitlik ve aidiyet iş stratejinizin önemli bir parçasıysa, ERG liderleriniz sizin temel danışmanlarınızdır ve buna göre ödüllendirilmeli ve tanınmalıdır." Başka bir deyişle, yalnızca bir çalışan kaynak grubu oluşturmak yeterli değildir – şirketinizin konuşmaya yürümesi ve grupları zaman, para, ahlaki ve lojistik destekle desteklemesi gerekir.

Yetki devrini öğrenin

Çeşitlilik raporuna ek olarak, Gelecek Forumu da yayınlandı hibrit nasıl yapılır Fortune 500 şirketlerinden oluşan bir dizi üst düzey yöneticiden oluşan bir çalışma grubunun tavsiyelerine dayanmaktadır. Anahtar taktiklerden biri, "yukarıdan aşağıya yönlerden ziyade hedeflere ulaşmak için ekip düzeyinde özerklik vermek"tir. Helen Kupp, çalışma düzenlemeleri için büyük resim yönergeleri sağlamayı ve ardından ekiplerin kendi ihtiyaçlarına uygun belirli kurallara karar vermelerine izin vermesini önerir. Hibrit Nasıl Yapılır raporu.

Mikro yönetim hiçbir zaman kazanan bir strateji olmadı, ancak bu belirli yönetim hatasının yıkıcı eğilimleri, hibrit bir çalışma ortamında daha da büyük etkilere sahiptir.

Birlikte zaman planlayın

Rapor, ekipleri yüz yüze bir araya getirmek için aylık veya üç aylık etkinlikleri önceden planlamanızı önerir. Bu, insanlara ofiste olmayı planlamak ve en iyi şekilde şahsen yapılan faaliyetleri planlamak için bolca zaman verir. Kupp ayrıca hem yüz yüze hem de uzaktan çalışanlar için tutarlı bir deneyim oluşturmayı önerir. Bu, fiziksel bir beyaz tahta yerine dijital bir beyaz tahta kullanarak veya bir hibrit toplantı moderatörü seçerek, uzaktaki çalışanların tüm toplantılara eşit şekilde katılmasını sağlamak anlamına gelir. Rapora göre, bu yaklaşım eşitlikçi bir oyun alanı sağlayacak ve "kişisel kayırmacılıktan" kaçınacaktır.

"Küratörlüğünde çarpışmaları" düzenleyin

Uzaktan çalışmanın olumsuz yönleriyle ilgili birçok rapor, su soğutmalı konuşmaların kaybolmasını içeriyor. Future Forum araştırması, evden çalışmanın bir başka kazazedesinin diğer ekiplerdeki insanlarla bağlantı kurmak ve sponsor bulmak için daha az fırsat. Yöneticiler, insanların ağ kurması için bu rastgele konuşmaları ve fırsatları kasıtlı olarak yeniden oluşturmak zorunda kalacaklar. Dünya çapında ofisleri bulunan bir mimarlık, tasarım ve planlama firması olan Gensler, bu ofis dinamiğini inceledi ve denemek için yeni bir yaklaşım olarak "küratörlüğünde çarpışmalar" önerir:

"Öğle yemeği için ofiste beş yeni insanla tanışmanızı isteyen bir uygulama hayal edin. Bir ofis uygulaması, sosyal buluşmaları teşvik etmek için kıdem seviyeleri, yaş, etnik köken, ırk, cinsiyet ve cinsel yönelime göre çeşitli profilleri seçebilir. Tetiklenen bu bağlantılar şunlar olabilir: farklı çalışan grupları arasında özgün bir şekilde bağlantılar ve etkileşimler oluşturmak için kitap kulüplerine, ilgi gruplarına ve ofis içindeki diğer güvenli alanlara uygulanır."

Subramanian, raporu yeniden tasarlamaya yönelik güçlendirmede, bireyleri rastgele eşleştirmek ve birebir ilişkiler kurmak ve gündemler veya işle ilgili konuşmalar olmadan toplantılar için fırsatlar yaratmak için bu dijital araçları test etmeyi öneriyor. Subramanian, "Ofisteki insan anlarına yatırım yaparak, ister otelcilik, ister masa takasları ya da aktiviteye dayalı tasarım yoluyla olsun, ofis, kişinin yakın ekibinin dışında ilişkiler kurmak için kullanılabilir" diye yazıyor.

Yolun yeni bir dizi kuralı geliştirin

Future Forum'daki araştırmacılar, Dropbox'ın baş insan sorumlusu Melanie Collins ile bir vaka çalışması yazmak için konuştu. şirketin pandemi nedeniyle operasyonlarını nasıl değiştirdiği. %100 uzaktan çalışmaya geçişten önce, çalışanların yalnızca %3'ü evde çalışıyordu. Collins, şirketin kültürde kasıtlı bir değişiklik yaptığını ve ofis tabanlı avantajlardan ve esneklik hakkından uzaklaştığını söyledi.

Dropbox ekibi yolun yeni kurallarını belirlemek için mühendislik ürünü yaşam döngüsünden, şirket ve finansal hedeflerden ve çalışan bağlılığı verilerini dikkate aldı. Şirket için yeni yol gösterici ilkeler şunlardır:

  1. Şirketin misyonunu destekleyin: daha aydınlanmış bir çalışma şekli tasarlamak
  2. Çalışanlara esneklik ve özgürlük sağlayın
  3. Düz bir oyun alanını korurken insan bağlantısını koruyun
  4. Uzun vadeli iş sağlığını destekleyin
  5. Esnek ve uyarlanabilir olarak bir öğrenme zihniyetini sürdürün

Şirket ayrıca bir Sanal İlk Araç Seti vardiyayı yönlendirmek için.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*