Hibrit çalışma: İki dünyanın en kötüsü olmamasını sağlayın

Şirketler, uzaktan ve yüz yüze çalışmanın karma bir modeline geçerken, liderler bu yeni çalışma biçiminin ikisinin en kötü yönlerini birleştirmemesini sağlamalıdır.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/02/5c2c19bf-c862-43bb-83eb-6ae213941c6c/resize/770x/ec08093012521c330cd00edb94b7b355/work-from-home -stress.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: shurkin_son/Shutterstock">Evden çalışan kadın, stresli

Resim: shurkin_son/Shutterstock

Birkaç uyum ve başlangıçtan sonra, kendi şirketim de dahil olmak üzere konuştuğum çoğu şirket, bir tür birleşik uzaktan ve yüz yüze çalışmaya geçiş yapmaya başladı. Sonuç olarak, iş seyahatinde olanlar havaalanlarına geri dönüyor ve ofisler kapılarını yeniden açıyor.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Pek çok şirket, uzaktan çalışmanın en iyi yanlarını yüz yüze çalışmanın en iyi sonuçlarıyla birleştiren yeni bir çalışma modeli tasavvur ediyor. Hatta bazı şirketler, bireysel çalışanların "kendi maceralarını seçebileceklerini" ve %100 uzaktan çalışmadan %100 yüz yüze çalışma yelpazesinde istedikleri gibi çalışabileceklerini bile önermektedir. Bu vizyon, çalışanların uzaktan çalışmanın en iyi kısımlarını sürdürebileceklerini önermektedir: aile ile ek zaman, azaltılmış işe gidip gelme süreleri ve esnek programlar, aynı zamanda iş arkadaşlarıyla Brady Bunch tarzı bir ızgara yerine üç boyutlu etkileşimden elde edilen üretkenlik ve sosyal faydaları ekler. ekrandaki yüzler.

Hibrit çalışma: Yönetilmeyen bir ütopya mı?

Pandemi kaynaklı uzaktan çalışmaya geçiş büyük ölçüde planlanmadan ve aceleyle yürütülürken, tüm üretkenlik beklentilerini aştı. Çoğu durumda, işverenler, çalışanlarını uzaktan çalışırken üretken veya hatta daha etkili buldular ve anekdotlara dayalı kanıtlar, bunun kısmen uzaktan çalışmanın her zaman açık doğasından kaynaklandığını gösteriyor. Hepimiz arka arkaya görüntülü aramalarla, tuvaleti kullanmak için bile tek bir anımız olmadan günler geçirdik ve kişisel olarak akut bir uzaktan çalışma blues vakası yaşadım ve meslektaşlarımın bu tükenmişlik, eksiklik kombinasyonunu paylaştığını gördüm. birinden haftalarca süren motivasyon ve hayal kırıklığı yakınlaştır ertesi sabahtan akşama kadar arayın.

GÖRMEK: Liderler: Bu yıl ne yapmayı bırakacaksınız? (Teknoloji Cumhuriyeti)

Şirket liderlerinin iyi niyetli uyarılarına rağmen, "Pazartesi günleri toplantı yapılmaması"nın erdemlerini öven bir e-posta, şirketin çoğunluğu her ücretsiz takvim açılışını mutlu bir şekilde yuttuğunda ve hiç kimsenin müşterilerle ilgilenme planı olmadığında hiçbir işe yaramaz. ve sağlık politikalarınızı umursamayan müşteriler. Dahası, bireylerin tercih ettikleri çalışma tarzını mutlu bir şekilde seçtiği ve dünyanın sihirli bir şekilde uyum sağladığı ütopik bir çalışma geleceği vizyonu, denetimsiz bir çocuğun şeker kavanozuna uzanmamasını beklemek kadar kusurlu ve aptalca iyimserdir.

Geleceği şekillendirin yoksa o sizi şekillendirir

Pandemi öncesi ortamda çalıştığım havaalanlarına ve ofislere henüz dönmedim, sık sık gelen zevkler ve evden çalışmanın zaman zaman zorlukları için 120'den fazla yıllık uçuş ve benzer sayıda otel gecesi ticareti yaptım. Bununla birlikte, bir avuç meslektaşım müşteri sitelerine ve havaalanlarına gitti ve ilk raporları olumlu değil. "Uzaktan çalışma kültürü", bu 3 saatlik bloku yakalamak için bir uçağa atlayarak gizli bir köşeye atlayarak yaratmayı arzuladıkları kişilerarası etkileşimlerden kaçmalarını sağlar. Takımlar görüntülü toplantılar. Birçoğu, video aracılığıyla günün her saati erişim bekleyen uzak bir ekibi ve yüz yüze bir toplantıyı bu kadar değerli kılan odak ve gayri resmi etkileşimleri desteklemeye çalışmak gibi kendilerini savunulamaz bir konumda bulduklarını bildiriyor.

GÖRMEK: Tükenmişlik yüzünden tükenmiş: Şirketler çalışanların stresini azaltmak için çok uğraşıyor olabilir (Teknoloji Cumhuriyeti)

Bu yeni çalışma tarzının hatalarını ayıklamak için kesinlikle bir geçiş dönemi gerekli olsa da, liderler olarak bizlerin de aktif olarak politikalar ve beklenenlere ilişkin örnekler oluşturmamız gerekiyor. Aksi takdirde, ekiplerimiz rehberlik eksikliğini yalnızca gülen yüzünüzün isteğe bağlı olarak ekranda görünmesinin beklenmediği, geri kalanınızın da fiziksel olarak dünyanın çeşitli yerlerinde görünmesinin beklendiği şeklinde yorumlayacaktır.

Belki de bu beklentileri belirlemenin en kolay yolu, onları davranışlarınızda modellemektir. Yüz yüze toplantılar ve seyahat süresi için takvimde zamanı engelleyin ve personelinize sürekli olarak iki kez rezervasyon yapan ve acil olmayan bir toplantı için takviminize uyum sağlamak için uğraşmalarını bekleyen o adam olmayın. Saatler sonra planlanan rutin toplantıları reddedin ve 80 saatlik haftalarınız hakkında alçakgönüllü övünme rutini yapmak yerine, yeniden şarj olmak için gün ortasında nasıl bilinçli olarak yürüyüşe çıktığınızı veya 60 dakika koştuğunuz hakkında konuşun.

Yüz yüze ve uzaktan çalışmayı yeniden dengelerken, kötü davranışları dile getirin ve zorluklarınızı, hayal kırıklıklarınızı ve başarılarınızı paylaşın. Ekiplerinizi dinleyin ve en iyi fikirleri çalışma grubunuzla paylaşın ve ayrıca bunları kuruluş çapında politikalar ve prosedürler belirlerken üst düzey liderlere iletin.

İşin doğasını yeniden tanımlama fırsatı heyecan verici ve zorludur ve kuruluşunuz üzerinde kalıcı bir miras bırakma şansıdır. Bununla birlikte, uzaktan ve yüz yüze çalışmanın en iyilerini birleştiren ütopik bir çalışma modeli, varsayılan olarak gerçekleşmeyecek ve hem politikada hem de örnekte güçlü bir liderlik gerektirecektir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*