Hindistan’ın COVID-19 durumu ile güncel kalmak için en iyi kaynaklar | TechRadar

Yaygın yayılımı coronavirüs dünyayı yakın tarihte başka hiçbir hastalık gibi dizlerine getirdi. Virüs Hindistan'daki potansiyeline ulaşamadığında, ülkede patlamasını önlemek için bir şansımız olabilir. Hükümetin gereksiz insan hareketlerini kısıtlamak için yerinde önlemler almasına karşın, insanlar öngörülebilir bir gelecek için kapalı kalmaya zorlandıkları için sahte haberlere ve yarı gerçeklere bir başka dalga daha yarattı.

Bu gibi korkunç durumlarda, oluşturulan panik de büyük ölçüde zarar verebilir. Yanlış bilgi tarafından oluşturulan distopyaların büyümesinden kaçınmak ve her şeyden haberdar olmak için, burada Hindistan'daki koronavirüsün tam senaryosunu bilmek ve onunla ilişkili tüm mitleri bunaltmak için kullanışlı tutmanız gereken çevrimiçi kaynakların bir derlemesi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

İlk olarak, bilgilerinizi güvenilir kaynaklardan elde etmek çok önemlidir. COVID-19 için Dünya Sağlık Örgütü İnternet sitesi dünyanın her yerinden düzenli güncellemelerle birlikte ilgili tüm bilgileri bulmak için en iyi seçimdir. Ayrıca ülkelerin güvenliği sağlamak için benimsemeyle nasıl mücadele ettiklerine ve diğer en iyi uygulamalara ilişkin özel ayrıntılar bulacaksınız. Neredeyse her atılım DSÖ tarafından rapor edilecektir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*