Honeywell Quantum Solutions, Cambridge Quantum entegre şirket yaratıyor

Yeni şirket, siber güvenlik, ilaç keşfi ve dağıtımı, malzeme bilimi, finans ve optimizasyon gibi alanlarda gelişmiş hesaplamayı desteklemek için gelişmiş kuantum hesaplama ürünleri sunacak.

kuantum-bilgisayar.jpg

Görsel: iStockphoto/a-image

Honeywell ve İngiltere merkezli Cambridge Quantum Computing, "en büyük, en gelişmiş bağımsız" olarak lanse edilen şeyi oluşturmak için birleştirme planlarını açıkladı. kuantum hesaplama dünyadaki şirket. Honeywell'e göre bu, önümüzdeki otuz yılda 1 trilyon dolarlık bir kuantum bilgisayar endüstrisi olacağı tahmin edilen şeyin hızını belirliyor.

Yeni şirket, ilk kuantum işletim sistemi de dahil olmak üzere eksiksiz bir kuantum yazılımı paketi sunacak. Bu teknolojiler, tüm büyük endüstriyel pazarlarda siber güvenlik, ilaç keşfi ve dağıtımı, malzeme bilimi, finans ve optimizasyon gibi alanlarda gelişmiş hesaplama için müşteri ihtiyaçlarını desteklemeye yöneliktir. Yeni şirket aynı zamanda ilerlemeye de odaklanacak. doğal dil işleme kuantumun olanaklarından tam olarak yararlanmak için yapay zeka.

Honeywell Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Darius Adamczyk, "Yeni şirket, sektörün patlayıcı büyümesini desteklemek için gereken kritik küresel altyapıyı sunarak kuantum bilişim endüstrisinde yakın vadede değer yaratmak için son derece iyi bir konumda olacak" dedi. Bir açıklamada.

Yeni şirket, dünya çapında yüksek büyüme gösteren büyük pazarlara hem tam entegre donanım hem de yazılım sunacak, dedi.

Honeywell, 2019'dan beri Cambridge Quantum'un yatırımcısı ve ticari ortağıdır. Honeywell, kuantum hesaplamanın temel bir girişim olmaya devam edeceğini söyledi. İşlem tamamlandığında Honeywell, yeni şirkette çoğunluk hissesine sahip olacak.

GÖRMEK: TechRepublic Premium editoryal takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırma (TechRepublic Premium)

Honeywell, yeni şirkete 270 milyon ila 300 milyon dolar arasında yatırım yapacak ve kuantum donanımına güç sağlamak için gereken kritik iyon tuzaklarının üretilmesine yardımcı olmak için uzun vadeli bir anlaşmaya sahip olacak. Şirket, Honeywell'in işletmelerinin yeni şirketin kuantum teklifleri için bir kanıtlama alanı olarak hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Henüz bir adı olmayan birleşik şirketin, düzenleyici onaylara ve geleneksel kapanış koşullarına tabi olarak 2021'in üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

"2018'de Honeywell'in kuantum işini ilk duyurduğumuzdan beri, bu heyecan verici ve dinamik endüstrinin ön saflarında yer alan lider teknolojilerimize doğrudan yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcıdan haber aldık – şimdi bunu yapabilecekler" dedi. Adamczyk. "Yeni şirket, hızlı büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olacak ölçekte yeni, çeşitli sermaye kaynakları edinmemiz için en iyi yolu sağlayacak."

CQ'nun kurucusu İlyas Khan, güçlerini birleştirerek, HQS ve CQ'nun insanlığın en büyük zorluklarından bazılarını ele almaya yönelik kuantum teklifleri yaratacağını ve ticarileştireceğini söyledi.

Honeywell'in kuantum bilgisayarı, kuantum bilgisini tutmak için çok sayıda bireysel yüklü atomdan (iyondan) yararlanan tuzaklanmış iyon teknolojisini kullanır. Honeywell, sisteminin, lazer darbeleri kullanılarak manipüle edilip kodlanabilmesi için her iyonu yakalamak için elektromanyetik alanlar uyguladığını söyledi. Honeywell, bu yüksek performanslı operasyonların atom fiziği, optik, kriyojenik, lazerler, manyetikler, ultra yüksek vakum ve hassas kontrol sistemleri dahil olmak üzere birçok disiplinde derin deneyim gerektirdiğini söyledi.

Honeywell'e göre, iyon tabanlı kuantum bilgi işlem donanımı, yakın zamanda 512'lik bir kuantum hacmine (bugüne kadar ticari bir kuantum bilgisayarda ölçülen en yüksek değer) ulaştı.

Honeywell, kuantum bilgisayar geliştirme programına on yıl önce başladı ve kuantum bilgisini tutmak için yüklü atomları kullanan kapana kısılmış iyon teknolojisini kullanıyor. Honeywell System Model H1, şirkete göre ticari bir kuantum bilgisayarda sürekli olarak en yüksek kuantum hacmine (endüstri tarafından yaygın olarak kullanılan kapsamlı bir performans ölçümü) ulaşıyor.

CQ, kuantum yazılım işinin donanımdan bağımsız kalacağını ve tüm küresel kuantum donanım sağlayıcılarıyla tam uyumlu olmaya devam edeceğini söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*