IBM, COVID-19 ile ilgili Call for Code başlangıç ​​kitlerini yayımladı

Geliştiriciler için üç koronavirüs ile ilgili rehber, kriz iletişimi, uzaktan eğitim ve toplum eğitimine odaklanmaktadır. Code Challenge iklim değişikliği başlangıç ​​kitleri için çağrı da mevcuttur.

IBM bunun için hızlandırılmış bir zaman çizelgesi dağıttı COVID-19 Kod Çağrısı ve geliştiricilerin pandemi sırasında insanların ve toplulukların karşılaştıkları bireysel sorunları hafifletmek için uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için kılavuzlardan oluşan COVID-19 ile ilgili üç Kod Çağrısı başlangıç ​​kitini yayınladı.

Geliştirici içeriğini okumalı

Geçen hafta IBM, iklim değişikliği için sahada test edilmiş çözümlerin sunumu için çalışan üçüncü Kod Küresel Mücadelesi Çağrısını duyurdu, ancak bu yılki zorluk da COVID-19. Ve virüs için kesinlikle çözümlere ihtiyaç var.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Daniel Krook, "Geliştiricilerin dünyanın en acil sorunlarını çözmek konusunda ne kadar tutkulu olduğunu ve Call for Code altyapısının geliştiricilere, veri bilimcilerine, öğrencilere ve konu uzmanlarına nasıl fikirden uygulamaya geçmeleri için gereken altyapıyı nasıl sağladığını öğrendik." Dedi. Kod Çağrısı CTO'su. "Geliştirici dostu başlangıç ​​kitlerinin yayınlanması, geliştiricilerin hızlı bir şekilde çalışır durumda kalmasına yardımcı olmak için çok önemli."

  • Kriz iletişimi: Bir krizde, bunalmış ilk sistemlerden biri iletişimdir. COVID-19 birçok kişiyi semptomlar ve test siteleri ile okulların, ulaşımın ve diğer kamu hizmetlerinin mevcut durumu hakkında cevaplar aramaya yöneltmiştir. Chatbot'lar günlük binlerce mesaja yanıt vermeye yardımcı olur. Bu başlangıç ​​kiti, yaygın COVID-19 sorularını anlamak ve yanıtlamak, Watson Discovery kullanarak COVID-19 haber makalelerini taramak ve COVID istatistik sorgularına yanıt vermek için önceden yüklenmiş bir sanal asistana sahiptir.

  • Uzaktan eğitim: Salgın sırasında, eğitim kurumlarının virüs nedeniyle izolasyon sırasında öğretim yöntemlerini değiştirmesine rağmen, öğrenme ve yaratıcılık devam etmelidir. IBM Cloud ve Watson Services tarafından desteklenen bir dizi açık kaynaklı araç sağlar.

  • Topluluk işbirliği: Evlerimizde tecrit ediyor olabiliriz, ancak kriz zamanlarında sorunları çözmek için toplumlar arasında işbirliğinin sağlanmasına yönelik artan bir ilgi var. Bu, COVID-19 krizi sırasında yerel gıda, ekipman ve diğer malzemelerin tedariki ile kanıtlanmıştır. Komşular, bakkalları birleştirmeyi ve hiçbir ulaşım yöntemi olmayanlara yardım etmeyi teklif etti. Mobil, web ve bulut hizmetleri, "toplulukta işbirliğini güçlendirmek" için uygulamaların hızlı bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Her biri şunları içerir:

  • marş çözümünün açıklaması
  • mimari bir diyagram
  • başlangıç ​​kodu içeren bir eğitim
  • referans malzemeleri

Tabii ki, iklim değişikliği Davranış Kuralları için bir öncelik olmaya devam etmektedir ve üç kit de mevcuttur:

  • Su sürdürülebilirliği: Çiftçiler için tasarlanan bu IoT tabanlı çözüm, hiper-lokalize hava verilerinin izlenmesine ve su kullanımının optimize edilmesi için mahsul stratejilerinin uyarlanmasına yardımcı olmak için iklim gerçekliğini değiştirenlere odaklanıyor.

  • Enerji sürdürülebilirliği: Çoğu tüketici, üretim ile ilişkili enerji maliyetlerinin farkında değildir ve bu çözüm, gıda ürünü etiketlerine ve tüketiciler için teşviklere benzer kapsamlı bir İklim Etki Değerlendirmesi (CIR) içeren yeni bir küresel ürün etiketleme sistemi için çerçeve oluşturur. perakendeciler daha verimli ürünlerin satın alınmasını sağlamak için.

  • Afet esnekliği: Bu kit, hazırlıkla ilgilidir ve sel mağdurlarına her aşamada eğitim sağlar, temel hayatta kalma malzemeleri kontrol listesini ve yerel barınakların kapasitesi hakkında gerçek zamanlı bilgi içerir.

Çözüm bulma

IBM, katılımcıların çözümlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için geniş bir ortaklar ve teknoloji sağlayıcıları ekosistemi inşa ediyor.

Krook, "IBM Kod ve Yanıt yoluyla Kod Çağrısı'nda oluşturulan açık kaynak çözümleri, dünyadaki geliştiricilerin teknoloji geliştikçe katkıda bulunabilmelerini sağlamak için çok önemlidir." Dedi.

IBM, ilk yanıt verenler, risk altındaki kişiler ve kodlayıcıların deneyimleri paylaşmak ve çözüm üretmeye katkıda bulunmak istediği için tek bir günde 1.000 kayıt aldığını bildirdi.

İlk teslim tarihi 27 Nisan ve en iyi üç çözüm 5 Mayıs'ta açıklanacak. IBM, hızlı bir şekilde çalışmayı umuyor ve seçilen ekiplerle ortaklık kuruyor, böylece yenilikler "sahada" yayınlanacak. IBM, daha fazla COVID-19 çözümü için yolu Temmuz ayına kadar açık tutacak. Global mücadele kazananları Ekim ayında açıklanacak.

GÖRMEK: Apple, yeni COVID-19 tarama aracı ve koronavirüs uygulaması için CDC ile ortaklık kuruyor (TechRepublic)

IBM'in planı, daha önce olduğu gibi Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi ve Linux Vakfı ile ortaklık yapmak olacak. Şirket, herhangi bir alandaki geliştiricilerden, veri bilimcilerinden ve problem çözücülerden, Call of Code Global Challenge'a kulak vermelerini ve "en önemli yerlerde etki yaratmak için ihtiyaç duydukları şeyleri donatmalarını" istiyor. Çin Bankası Kod Çağrısı destekçisi olarak geri döner.

Birkaç ay önce IBM, test kitlerinden ilaç keşfine ve tedarik zincirine dünyanın en acil ihtiyaçlarını karşılamak için fikirlerin üretildiği bir "sağlık hackathonuna" katıldı. Bir hafta sonu etkileyici fikirler ortaya çıkaran geliştiricilerden ilham aldı.

Krook, "Bir hafta önce başvurular için açtığımızdan beri COVID-19 ve iklim değişikliği izleri için Kod 2020 Çağrısı ile gönderilen gönderimleri hala değerlendiriyoruz," dedi Krook, "Çözümleri tanımlama, oluşturma ve dağıtma aciliyetinin farkındayız mevcut salgın. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/8e775e08-10d5-4bf6-b4ac-0ca380337782/resize/770x/1ab1eb5577ab9f820f33b438dd8cec88/developer-young-woman.woman "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Geliştirici genç kadın

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*