IBM kod mücadelesi kazananı felaketten kurtulmak için açık kaynak ve IoT kullanıyor

Linux Vakfı, geliştiricilerin doğal afetler sırasında veya sonrasında ilk müdahaleciler ve siviller arasındaki bağlantıyı geliştirmelerine yardımcı olan Project OWL için açık kaynaklı ürün yazılımına ev sahipliği yapıyor.

Vahşi Şeylerin İnterneti: Teknoloji ve biyolojik çeşitlilik kaybı ve iklim değişikliğine karşı savaş
Karen Roby, IoT, uydular, akıllı telefonlar ve diğer teknolojilerin biyoçeşitlilik kaybı ve iklim değişikliği ile mücadelede nasıl kullanıldığına dair kapak hikayesi hakkında Charles McLellan ile röportaj yapıyor.
http://www.techrepublic.com/

Linux Vakfı Salı günü ev sahipliği yaptığını açıkladı açık kaynak Project OWL (organizasyon, nerede ve lojistik) için IoT cihaz yazılımı IBM'in "Kod Çağrısı" global sorunu. Vakıf, dünya çapındaki geliştiricileri, küresel acil durum iletişim ağları için örgü ağ düğümleri oluşturmaya davet ediyor.

Organizatörler, Project OWL'un doğal afetler sırasında veya sonrasında organizasyonu, nerede olduğunu ve lojistiği kolaylaştırmaya ihtiyaç duyan ilk müdahale ekipleri ile siviller arasında hızlı bir şekilde bağlantı kurmaya ve iletişimi geliştirmeye yardımcı olduğunu söyledi. OWL Projesi'nin IoT cihazları "DuckLinks" bir felaketle konuşlandırılabilir veya etkinleştirilebilir.

GÖRMEK: Windows, macOS ve Linux arasında seçim yapma (TechRepublic indir)

"DuckLinks" dağıtımı

OWL'nin belleniminin açık kaynaklı sürümü, ucuz bir kablosuz cihazı hızlı bir şekilde, etrafındaki diğer Ördeklere fiziksel olarak bağlanabilen bir örgü ağ düğümü olan DuckLink'e dönüştürebilir. Organizatörler, bu sürümün ClusterDuck Protokolünü küresel geliştiriciler. Bu, dünyanın dört bir yanındaki topluluklarda altyapının bozulduğu veya var olmadığı durumlarda iletişim sağlama çabalarının daha da büyük bir başlangıç ​​noktasıdır.

"Afet yardım çözümleri sık sık etkilenen topluluklarda yaşam ya da ölüm anlamına geliyor, "diye açıkladı Linux Vakfı stratejik programlardan sorumlu başkan yardımcısı Michael Dolan." Açık kaynak teknolojilerinden toplulukların, entegratörlerin ve afet yardım kuruluşlarının katkıda bulunabileceği çözümler üretme yeteneği her seferinde bir teknoloji yığını oluşturmak zorunda kalmadan dünyanın teknik kaynakları daha verimli bir şekilde uygulamasına yardımcı olmak. "

Dolan, "Bu açık kaynak gücünün gücüdür – gerçek sorunları çözmek için bir geliştirici topluluğunu harekete geçirebilir ve çıktıların paylaşılmasını ve iyileştirmelerin paylaşılmasını sağlayabiliriz." Dedi.

"Proje OWL'sinin Clusterduck Protokolü ile başlattığı şey, doğrudan yerinde iletişim kurmak için doğrudan ihtiyaç duyacak alanlarda iletişim için bir yapı oluşturuyor. Afet yardımına katılan herkesin benimseyebileceği ve geliştirebileceği açık bir çözüme sahip olmak kritik önem taşıyor afet yardımı için uzun vadeli çözümler üretmeye

Project OWL ile merkezi bir portal, düşük frekanslı uzun menzilli radyo (LoRa) bağlantısıyla çalışan bir Wi-Fi esir portalı kullanarak yerel bir alan ağı (LAN) oluşturmak için sahadaki güneş ve pille çalışan suya dayanıklı DuckLinklere bağlanır .

DuckLinks şunları sağlar

  • çevredeki tüm mobil cihazlara acil durum ağı

  • insanlara acil müdahale portalına nasıl bağlanacaklarını bildirme

  • bir gösterge tablosu oluşturmak ve bir eylem planı oluşturmak için ilk analiz ve veri kaynaklarına sahip olanlar,

  • kaynakları koordine etmek

  • hava durumu kalıplarını öğrenmek ve

  • aksi takdirde kesilecek sivillerle iletişim kurmak.

Project OWL'ın kurucu ortağı Bryan Knouse bir basın açıklamasında şunları söyledi: "Linux Vakfı topluluğunun bir parçası olmak, toplulukları daha iyi hazırlama ve kasırgalar, seller veya depremler meydana geldiğinde etkiyi azaltma hedefimizi hızlandırmada büyük bir destek. yeni açık kaynaklı IoT ürün yazılımımızı kullanarak global acil durum iletişim ağları için ağ ağı düğümleri oluşturma konusunda geliştiricilere meydan okuyor. "

Kanıtlanmış layık

OWL Projesi, 2018 Küresel Açılış Çağrısı Global Challenge Çağrısı'nda küresel kazanan seçildi ve kazandığından beri Project OWL, IBM aracılığıyla güçlendirildi, test edildi ve dağıtıldı Kod ve Yanıt25 milyon dolarlık dört yıllık dağıtım girişimi ve en çok ihtiyaç duyulan topluluklara açık kaynak teknolojileri yerleştirme.

IBM başkanı Daniel Krook, "Bağlantılar kesildiğinde insanlara ulaşmak için güçlü bir iletişim ağı ile eşleştirilmiş AI destekli bir felaket koordinasyon platformu kullanarak eksiksiz bir yazılım ve donanım açık kaynak çözümünün (Project OWL'ler) kombinasyonundan etkilendik" dedi. Basın bülteninde Kod ve Kod Çağrısı ve Yanıt Çağrısı görevlisi. "IBM, ağımızın gücünü ve iklim değişikliğinden ve doğal afetlerden mustarip olmak için teknik bilgi birikimini kullanmaya kararlıdır."

Proje baykuş yolda

OWL ve IBM Projesi Porto Riko'ya büyük çaplı bir pilot gezisi düzenledi ve her biri Mart ayında iki kilometrekareyi kapsayan 63'den fazla ördek konuşlandırdı 2019, ardından adanın batısında ve güneydoğusunda iki yerli pilot, yerel öğrenciler, işletmeler, hükümet temsilcileri ve ilk müdahale ekipleri ile ilişki kurdu. OWL şu anda Porto Riko genelinde depremlere, su basmasına, yangına veya diğer hava koşullarına karşı savunmasız alanlarda dağıtılan 30 adet kalıcı, güneş enerjisiyle çalışan cihaza sahiptir.

İnsani yardım

Kod Çağrısı 2018'de geliştiriciler için oluşturuldu kurucu ortağı IBM'in yanı sıra 156 ülkeden 100.000'den fazla katılımcıya yer verdi. Bu meydan okuma, teknolojiyi küresel olarak topluluklarda anında ve kalıcı bir insani etki yaratan yenilikçi şekillerde kullanmak amacıyla açık kaynaklı yazılım üzerine kurulmuş pratik uygulamaların geliştirilmesini teşvik ediyor. Beş yıllık 30 milyon dolarlık küresel inisiyatif, geliştiricileri, en son teknolojilerin becerilerini ve ustalıklarını kullanmaya ve yenilerini yaratmaya ve kodlarıyla dünya çapında olumlu ve uzun süreli bir değişim yaratmaya zorluyor. Call for Code global kazanan çözümleri, diğerleri arasında, IBM Code and Response girişimi aracılığıyla daha da geliştirilir ve dağıtılır.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/10/ea5926ae-3730-4388-adac-eb78b8038558/resize/770x/6be343b659ec5393f50d74eada483cde/istock-860012994.j hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">AÇIK KAYNAK KAVRAMI "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/10/ea5926ae-3730-4388-adac-eb78b8038558/resize/770x/6be343b659ec5393f50d74eada483cde/istock-86tock4864 .jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*