IBM, Outreachy'i ikinci 50 bin dolarlık açık kaynaklı topluluk hibesi için seçti

Yetkililer, ödülün, koronavirüs pandemisi sırasında özellikle sertçe vurulan az temsil edilen gruplara ödenmiş uzaktan çalışma sağlamasına yardımcı olacağını söyledi.

IBM Cuma günkü bir blog yazısında kar amacı gütmeyen Outreachy'ye ikinci 50.000 $ Açık Kaynaklı Topluluk Hibesini verdi "Yetersiz hizmet alan ve az temsil edilen azınlıklara ücretli staj sağlama konusundaki kararlılıkları için."

Geliştirici içeriğini okumalı

Outreachy, Software Freedom Conservancy tarafından organize edilir ve ülkelerinin teknoloji endüstrisinde yetersiz temsil, sistemik önyargı veya ayrımcılıkla karşı karşıya olan gruplardan insanlar için ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım (FOSS) alanında ücretli, üç aylık stajlar sağlar. IBM. Stajyerlere 5.500 dolar ödeniyor ve konferanslara veya etkinliklere katılmak için 500 dolarlık bir ücret alıyorlar.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Grup geçen sonbaharda IBM'in topluluk hibesinde ikinci oldu Kodlayan kızlar. Ödül 25.000 $ nakit ve 25.000 $ IBM Cloud kredisi sağlıyor. IBM'e göre, Code Who Girls, üçüncü 12. sınıftaki kızlara topluluklarında nasıl kod yazacaklarını öğrenme fırsatı veren ücretsiz okul sonrası kulüpleri programını (ülke çapında 6.500'den fazla kulüp) desteklemek için kullanma hibe verdi.

Outreachy, hibeyi tüm dünyadaki başvuru sahiplerine açık olan daha fazla staj için fon kullanacağını söyledi; stajyerler uzaktan çalışır ve taşınmaları gerekmez.

IBM blog yayınında, açık teknoloji ve geliştirici savunuculuğu Başkan Yardımcısı Todd Moore ve kurumsal sosyal sorumluluk başkan yardımcısı ve global sosyal sorumluluk başkanı Guillermo Mirandais, "Outreachy'in az temsil edilenlere uzaktan çalışma sağlamasına yardımcı olacak. insanların evden çalışmaya zorlandığı bir dönemde COVID-19 pandemik."

Outreachy'nin ana kuruluşu Software Freedom Conservancy'nin icra direktörü Karen Sandler, "Mevcut COVID-19 kriz toplumumuzdaki eşitsizliklerin altını çiziyor. Uzaktan yapılabilecek işleri olan insanlar kendilerini istikrarlı bir durumda bulur ve bu krizi evde havalandırabilirken, birçok işçinin hayatlarını riske atmadan hemen hayatlarını kazanmaları mümkün değildir. "

Sandler, "Sistemik önyargıya maruz kalan insanlara ücretli ev tabanlı çalışma almak hiç bu kadar önemli olmamıştı." Diyerek şöyle devam etti: "Bu Outreachy'i şu anda en çok insana yardım etmek için şimdiye kadarki en büyük tur haline getirmek için çalışıyoruz. Bu hibe, mücadele eden şirketlerden bazı kurumsal sponsorluğumuzdaki azalmayı dengelemek için büyük bir fark yaratacaktır."

IBM, üç aylık hibeyi, açık kaynak topluluğunun kadınlar için eğitim ve beceri geliştirme, az temsil edilen azınlıklar ve yetersiz hizmet alan topluluklar için adanmış kar amacı gütmeyen kuruluşları tanımak ve aynı zamanda açık kaynak teşvik etmek için bir yol olarak nitelendirdi.

Hibe, gelecekteki geliştiricileri ve açık kaynak liderlerini tanımlayıp ödüllendiriyor ve yeterince temsil edilmeyen topluluklar için yeni teknoloji fırsatları yaratıyor.

GÖRMEK: 2020'de öğrenilecek en iyi programlama dilleri (TechRepublic)

Outreachy, kadınlardan (hem cis hem de trans), trans erkeklerden ve cinsiyetçi insanlardan ve Siyah / Afro-Amerikan, İspanyol / Latin @, Amerikan Kızılderili, Alaska Yerli, Yerli Hawaii veya Pasifik Adalı kökenli kişilerden gelen başvuruları açıkça davet ettiğini söyledi. .

Staj ve mentorluk programı, mevcut pandemi krizi devam ederken insanları evde kalma çabalarında desteklemek için seyahat ödemesini dönüştürdüğünü açıkladı.

Web sitesine göre, Outreachy Aralık'tan Mart'a kadar 50 stajyeri vardı. Mayıs-Ağustos turu için ilk başvurular kapalıdır ve Aralık ayı için bir gelecek turu planlanmaktadır.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/360abb01-8c6a-4d74-a011-f3bfa36719e0/resize/770x/45ebd68d5dabf0561a7c263ea3eaccaf/out.jpg.out.ch" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Ekran ve nbsp;

"data-credit =" Resim: IBM "rel =" noopener noreferrer nofollow ">outreachy-twitter.jpg "data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/360abb01-8c6a-4d74-a011-f3bfa36719e0/resize/770x/45ebd68d5dabf0561a7c263ea/ea3ea3ea3ea3ea3ea -twitter.jpg

Resim: IBM

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*