IBM Research, yeni bir bulut ve yapay zeka tabanlı COVID-19 kaynağı seti yayınladı

Çevrimiçi veritabanlarına erişim, yeni koronavirüs için potansiyel bir tedaviyi belirlemelerine yardımcı olmak için nitelikli araştırmacılar ve tıp uzmanları için ücretsizdir.

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

IBM Research, dünyanın dört bir yanındaki sağlık araştırmacılarının, doktorlarının ve bilim adamlarının hızlanmasına yardımcı olmak için birden fazla ücretsiz kaynak sunuyor COVID-19 ilaç keşfi. Şirket, yaptığı açıklamada, kaynakların, bilgi toplamaya, en yeni virüs genomik bilgilerinin uygulanmasına ve tedaviler için potansiyel hedeflerin belirlenmesine, yeni ilaç molekülü adaylarının yaratılmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Kaynakların bazıları hâlâ araştırma aşamasında olsa da, IBM, uluslararası bilimsel araştırmalara yardımcı olmak için ücretsiz olarak nitelikli araştırmacılara erişim sağlıyor. COVID-19.

Duyuru, IBM'in COVID-19 Yüksek Performanslı Bilgi İşlem KonsorsiyumuŞirket, koronavirüs ile yüzleşmek için büyük bilgi işlem gücü kullanmaktadır.

Bilgi aramayı kolaylaştırma

Dünyadaki sağlık kuruluşları ve hükümetler pandemi hakkında tıbbi ve diğer ilgili verileri hızla topladılar. IBM, COVID-19 ile ilgili kanıtlayabilecek geniş kapsamlı tıbbi araştırmalar olduğunu söyledi.

Şirket, "Yine de, her büyük hacimli veri kaynağında olduğu gibi, bu verileri bilimsel öngörüler sağlayacak şekilde verimli bir şekilde toplamak ve analiz etmek zordur." Dedi.

GÖRMEK:
Teknoloji şirketleri yapay zeka, veri ve yaratıcılıkla COVID-19 ile nasıl mücadele ediyor?
(TechRepublic)

Araştırmacıların yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilere hızlı bir şekilde erişmelerine yardımcı olmak için IBM, bulut tabanlı AI araştırma kaynağı dedi şirket şirket içinde bulunan binlerce bilimsel makalelerin bir ceset COVID-19 Açık Araştırma Veri Kümesi (CORD-19)Beyaz Saray ve araştırma grupları koalisyonu tarafından hazırlanan ve drugbank, Clinicaltrials.gov ve Gen Bankası.

Şirket, "Bu araç gelişmiş AI'ımızı kullanıyor ve araştırmacıların kağıt koleksiyonlarına özel sorgular oluşturmalarına ve kritik COVID-19 bilgilerini hızlı bir şekilde almalarına olanak sağlıyor." Ancak, bu kaynağa erişim yalnızca nitelikli araştırmacılarDedi IBM.

Tedavilere yardım etmeye yardım

Geleneksel ilaç keşfi boru hattı, güvenlik ve etkinliği belirlemek için taranan, iyileştirilen ve test edilen bir bileşikler kütüphanesine dayanıyor.

Şirket, "SARS-CoV-2 gibi yeni patojenlerle uğraşırken bileşik kütüphaneleri yeni bileşiklerle geliştirme potansiyeli var." Dedi. "Bu araştırma, bu ihtiyaca cevap vermeye yardımcı olmak için, yeni peptitleri, proteinleri, ilaç adaylarını ve materyallerini hızla tanımlayabilen yeni, yapay zeka üreten bir çerçeve oluşturdu."

Şirket, bu AI teknolojisinin, potansiyel COVID-19 terapötik adayları olarak 3.000 yeni küçük molekülü tanımlamak için üç COVID-19 hedefine uygulandığını söyledi. IBM bu molekülleri açık bir lisans altında serbest bırakıyor ve araştırmacılar bunları bir yeni etkileşimli moleküler kaşif aracı COVID-19 ile özelliklerini ve ilişkilerini anlamak ve ilaç geliştirmede daha fazla takip edilmesi istenen özelliklere sahip olabilecek adayları belirlemek.

IBM, COVID-19 için yeni tedavileri belirleme çabalarını kolaylaştırmak için, IBM İşlevsel Genomik Platformu pandemi süresince ücretsiz olarak kullanılabilir.

"Viral ve bakteri genomlarındaki moleküler özellikleri keşfetmek için tasarlanan bu bulut tabanlı depo ve araştırma aracı, moleküler hedeflerin keşfini hızlandırmak için önceden hesaplanmış bağlantılarla sıralı viral ve bakteri organizmalarından gelen genleri, proteinleri ve diğer moleküler hedefleri içerir. ilaç tasarımı, test geliştirme ve tedavi için gerekli "dedi.

IBM'e göre, devlet kurumlarından, akademik kurumlardan ve diğer kuruluşlardan seçkin IBM ortak çalışanları bu platformu bakteriyel genomik çalışma için zaten kullanıyor. Şimdi, COVID-19 üzerinde çalışanlar IBM Functional Genomics Platform arabirimini istemek virüsün genomik özelliklerini keşfetmek.

İlaç ve hastalık bilgisi

Bakımın ön saflarındaki klinisyenler ve sağlık profesyonelleri ayrıca yüzlerce kanıta dayalı, küratörlü COVID-19 ve bulaşıcı hastalık içeriğine ücretsiz erişebilecekler. IBM Micromedex ve EBSCO DynaMeddedi şirket.

IBM'e göre bu iki karar destek çözümü, kullanıcılara ilaç ve hastalık bilgilerine tek ve kapsamlı bir aramada erişim sağlayacak. Şirket, klinisyenlerin hastalara uygun, uygulanabilir tıbbi bilgiler içeren tüketici dostu eğitim broşürleri de sunabileceğini söyledi.

IBM'e göre, Microsoft'un Micromedex çevrimiçi referans veritabanları, dünya çapında 4.500'den fazla hastane ve sağlık sistemi tarafından kullanılan ilaç bilgilerini sağlıyor.

Şirket, "Bilim topluluğu COVID-19'un tedavisi ile ilgili önemli yeni keşifler yapmak için çok çalışıyor ve bu yeni araçların yayınlanmasının bu küresel çabayı hızlandırmaya yardımcı olacağını umuyoruz." Dedi.

Diyerek şöyle devam etti: "Bu çalışma aynı zamanda çok disiplinli bilim adamları ve klinisyenlerin yeni yapay zeka destekli teknolojilerin yardımıyla yeni nesil terapötikleri hızlı ve etkili bir şekilde oluşturmak için birlikte çalıştıkları hızlandırılmış keşfin geleceği için uzun vadeli vizyonumuzu da özetliyor."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/e432a6a2-4263-4a09-9986-dec509de014a/resize/770x/bc8232a55c99d8f36c2f982f5f4afff8/is9.isw9/1/9/1 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Coronavirus COVID-19 dijital konsepti

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*