IBM Watson'un yeni doğal dil işleme yetenekleri iş kullanıcılarına nasıl yardımcı olur?

Project Debater'ın yeni duygu analizi "pek yardımcı değil" gibi ifadeleri anlıyor.

MIT-IBM Watson AI Lab: Robotlar işinizin bir kısmını devralacak, hepsini değil
Araştırmacılar, tüm ücret düzeylerindeki tasarımcıların ve derin endüstri bilgisine sahip çalışanların hala yüksek talep göreceğini tahmin ediyor.
http://www.techrepublic.com/

IBM, Watson'ın İngilizce dilinin en zorlu yönlerini ele almaya hazır olduğunu bildiriyor. İşletmelerin insan dilinin en zorlu yönlerini tanımlamaları ve analiz etmeleri için yapay zeka platformuna bu yılın ilerleyen saatlerinde yeni doğal dil işleme (NLP) özellikleri eklenecek.

IBM, bu NLP becerilerini, insanları karmaşık konularda tartışabilecek bir AI sistemi olan IBM Research Project Debater ile geliştirmektedir.

GÖRMEK: Hile sayfası: Yapay zeka (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Yeni "gelişmiş duygu analizi" yeteneği Watson'ın "hiç olmadığı kadar iyi geç" ve "yakanın altında sıcak" gibi ifadeleri anlamasına yardımcı olur. Bu, platformun sözleşmeler ve proje teklifleri gibi ağır metinleri okuyabileceği ve analiz edebileceği anlamına gelir. Artık şirketler işlerini daha iyi anlamak için Watson API'leri ile bu dili analiz edebilecekler. Bu ilerlemeler ayrıca şirketlerin PDF ve sözleşme gibi iş belgelerini AI modellerine dahil etmelerini sağlayacaktır.

IBM Data ve AI genel müdürü Rob Thomas, “Dil, bilgi aracı olduğu kadar düşünce ve düşünceyi ifade etmek için bir araçtır” dedi. "Bu yüzden NLP ile dilden daha fazlasını yakalama, analiz etme ve anlama yeteneğimizi geliştirmenin işletmelerin entelektüel sermayelerini kullanma biçimlerini değiştirmeye yardımcı olacağına inanıyoruz."

IBM, Grammys'de bu yılın başlarında bu yeni özelliklerden birini sergiledi. IBM, platformun Özetleme teknolojisini, kırmızı halıda yürürken sanatçıları kaydetmeyle ilgili bilgi kartlarını gerçek zamanlı olarak görüntülemek için kullandı. Özetleme, bir kişinin veya etkinliğin özetini oluşturmak için metni birden çok veri kaynağından alır. Grammys'de veriler, grammy.com'daki isteğe bağlı videolara ve fotoğraflara eklendi. Bu yetenek, bu yılın ilerleyen saatlerinde IBM Watson Doğal Dil Anlayışına eklenecektir.

Yıl boyunca IBM, müşterilerin doğal dili analiz etme yeteneğini geliştirmek için bu diğer Proje Debater teknolojilerini birkaç Watson ürününe entegre edecektir:

Analiz – İleri Duygu Analizi: Bu, Watson'un "anlamını çok yararlı" gibi yeni bir anlam alan kelimelerin kombinasyonları olan "duyarlılık değiştiricileri" anlamasını sağlar.

Kümeleme – Gelişmiş Konu Kümeleme: Teknik aynı zamanda, konu uzmanlarının sigorta, sağlık ve üretim gibi belirli işletmelerin veya endüstrilerin dilini yansıtacak ilgili bilgiler ekleyerek konuları özelleştirmelerine ve ince ayar yapmasına olanak tanır.

Belgeler – İşletme Belgelerindeki Öğelerin Özelleştirilebilir Sınıflandırması: Bu teknoloji, AI modellerinin tedarik sözleşmeleri gibi iş belgelerinde ortaya çıkan maddeleri daha kolay sınıflandırmasını sağlar. Platform, hızlı bir şekilde yeni sınıflandırmalar yapmak için birkaç yüz örnekten öğrenebilir.

Proje Tartışmacısı iş başında

Kasım 2019'da, Project Debater, Cambridge Union'da "AI yarardan çok zarar verecek" ifadesini aldı İngiltere'de. Project Debater, pro ve con argümanları için açılış konuşmasını sağladı ve daha sonra iki insan takımı itiraz ve özeti devraldı. Tartışma sonunda seyirciler oy kullandı ve% 48'i AI'nın yarardan çok zarar vereceğini kabul etti, ancak% 51'i öncülle aynı fikirde değildi. "En azından şimdilik dünya yapay zekâdan yana" dedi.

Project Debater, insanları karmaşık konularda tartışabilen ilk AI sistemidir. Sistem büyük metinleri sindirir, belirli bir konuda konuşma yapar, iletir ve rakibini çürütür.

IBM'in uzun vadeli hedefi, "zorlayıcı, kanıta dayalı argümanlar sağlayarak ve duygu, yanlılık veya belirsizliğin etkisini sınırlandırarak" insanların akıl yürütmesine yardımcı olmaktır.

Bu yılın başlarında, Tulane Üniversitesi MIT-IBM Watson AI Lab'den araştırmacılar ve bu hafta Illinois Üniversitesi, bir bilgisayarın insan temelli okuduğunu anlama ve çıkarımını daha yakından çoğaltmasını sağlar.

Project Debater 2012 yılından beri geliştirilmektedir ve IBM'in AI çalışmasında önemli bir kilometre taşını temsil etmektedir. IBM, NLP teknolojisini kurumsal arama, etkileşimli yapay zeka ve gelişmiş metin analizlerine uyguladı.

ESPN Fantasy Football, milyonlarca fantastik futbolcuya gerçek zamanlı bilgiler sunmak için milyonlarca futbol veri kaynağını analiz etmek için Watson Discovery ve Watson Knowledge Studio'yu kullanıyor. NLP ile Watson, röportajlardan yaralanmalara kadar her şeyi kapsayan haber makalelerinin, blogların, forumların, sıralamaların, projeksiyonların, podcast'lerin ve tweet'lerin tonunu ve hissini tanımlar.

Ayrıca bakınız

BT liderinin derin öğrenme kılavuzu (TechRepublic)
Teletıp, AI ve derin öğrenme sağlık hizmetinde devrim yaratıyor (TechRepublic indir)
Yapay zeka etiği politikası (TechRepublic Premium)
AI nedir? Yapay Zeka hakkında bilmeniz gereken her şey (Zdnet)
Kendinizi internetten silmenin 6 yolu (CNET)
Yapay Zeka: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/10/d48ad02c-9a8d-41ce-9baf-ec8d046158b5/resize/770x/43f5341d3619121405f560438c381e8d/screen-shot-2020-03 -10—10-31-22-am.png "target =" _ blank "veri-bileşeni =" modalEnlargeImage "data-headline ="

IBM Research'ün, insanları tartışabilecek bir yapay zeka sistemi olan Project Debater, Şubat 2019'da 2016 Dünya Tartışma Şampiyonası büyük finalisti ve 2012 Avrupa Tartışma şampiyonu Harish Natarajan ile okul öncesi lehine savundu.

"data-credit =" Resim: IBM "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ekran görüntüsü-2020-03-10-at-10-31-22-am.png "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/10/d48ad02c -9a8d-41ce-9baf-ec8d046158b5 / boyutlandırmak / 770x / 43f5341d3619121405f560438c381e8d / screen-shot-2020/03/10-at-10-31-22-am.png

IBM Research'ün, insanları tartışabilecek bir yapay zeka sistemi olan Project Debater, Şubat 2019'da 2016 Dünya Tartışma Şampiyonası büyük finalisti ve 2012 Avrupa Tartışma şampiyonu Harish Natarajan ile okul öncesi lehine savundu.

Resim: IBM

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*