İK, sürekli artan uzaktan iş gücünü nasıl yönetebilir?

Gartner bir salgını ele almak için kılavuzlar hazırladı ve İK yetkilileri ofisten uzaklaşma ile nasıl başa çıktıklarını tartıştı.

Yöneticiler uzak çalışanlarla şeffaflık olmadan güvene güvenmek zorundadır
Genellikle evden çalışmayan insanlar bunu yapmaya başladığında yöneticiler taktiklerini değiştirmelidir.
http://www.techrepublic.com/

Ülke şimdi şirketlerden ve İK liderlerinden üçüncü planlama ve müdahale dalgasına giriyor.
coronavirüs
pandemik. Yayınlanan Gartner İK araştırma şefi Brian Kropp'a göre, bu çaba işe giremeyen çalışanlara nasıl ödeme yapılacağını bulmayı içeriyor. kılavuzlar bir hazırlık ve müdahale planındaki kritik rollerin nasıl tanımlanacağı ve bir pandemi olayını ele almak için bir kontrol listesinin nasıl oluşturulacağı gibi konuları ele alır.

İlk başa çıkma dalgası COVID-19 Kropp, sadece sağlık ve güvenlik ile ilgili olduğunu ve çalışanların kendilerini hasta hissettikleri takdirde ellerinin yıkanmasının ve eve gitmenin öneminin farkında olmalarını sağlamaktı. Daha sonra, insanlar evden çalışma zorunluluğuna girdikten sonra, şirketler uzaktan çalışmaya nasıl başlayacakları ile uğraşmaya başladılar: İş için doğru teknolojiler nelerdir ve uzaktan çalışma konusunda uygun görgü kuralları nedir?

GÖRMEK:
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları
(TechRepublic Premium)

İK ve diğer yöneticiler neleri göz önünde bulundurmalıdır?

Şimdi, "köpüren en büyük soru, özellikle perakende, otel ve eğlence parklarında işe giremeyen çalışanlara nasıl yükleneceğimizdir" ve müteahhit kullanan şirketler veya güvenliğe ihtiyaç duyan insanlar gibi diğer kategorilerle hükümet pozisyonları için izin, dedi Kropp. "O işi evden yapamazsın."

Veya, yaptığınız iş için talep tamamen parçalandığında nasıl ilerlenir. Örneğin, bir çalışan çevrimiçi bir rezervasyon sistemiyle uzaktan çalışabilir, "ancak bu rezervasyonlar iptal edildiğinde ve daha fazla iş olmadığında … Bir işveren olarak ne yapıyorsunuz? Bu, şirketlerin şu anda mücadele ettiği büyük bir soru."

Dikkate alınması gereken bir başka unsur olan Kropp, sıkı işgücü piyasası nedeniyle, çoğu şirketin personeli ile daha duygusal ve daha az işlemsel olan çok farklı ilişkiler kurduklarıdır.

"Son birkaç yıl içinde sadece çalışan olarak değil, kişi olarak da ilgilendikleri daha derin ve daha bağlantılı ilişkiler kurmak için zaman harcadılar." Diyerek şöyle devam etti: "Yani sadece insanları bırakmamamız gerektiğini söyleyen bir faktör var."

Koronavirüs pandemisinin de geçmiş krizlerden farklı olduğunu, bunun 2008-2009'da yaşanan ülke gibi “finansal bir kriz değil insani bir kriz” olduğunu kaydetti.

Pivot nasıl

Kropp, yolun bir noktasında krizin öleceğini, bir aşı yaratılacağını ve ekonominin toparlanmaya başlayacağını söyledi. Bu arada şirketler, işten çıkarılmaların sonuçlarını dikkatlice düşünmelidir.

“Bu olduğunda, çoğu insan talebin oldukça hızlı bir şekilde geri gelmesini bekler, bu yüzden şimdi (çalışanlar) işten çıkarırsanız onları geri kiralamanız gerekir” dedi. "Bununla ilgili maliyetler var – itibara zarar, işe alım maliyetleri, kaçırılan satışlar, yeniden eğitim, yeniden işe yerleştirme vb."

Şirketlerin, işler normale döndüğünde veya normale yaklaştığında, iş bulmaya ve onları eğitmeye odaklanmışlarsa, işlerin peşinden gitmekten faydalanması daha zor olacak.

Kropp, "Şimdi maliyetleri yönetirseniz ve insanları işten çıkarırsanız … ekonomi geri geldiğinde bundan yararlanamazsınız çünkü işe alım yapmak için zaman harcamanız gerekecek." Dedi.

Ülke virüsle başa çıkmayı öğrenip ölmeye başladıkça İK ve diğer yöneticilerin çalışanları işyerine nasıl geri getireceklerini bulmaları gerekeceğini söyledi. Protokollerinin ne olacağına karar vermeleri gerekiyor, örneğin çalışanların her gün sıcaklığını almasını istemek ve uzaktan sürekli çalışmaya devam etmeye karar verebilecek çalışanlar hakkında ne yapmaları gerekiyor.

Kropp, "Geçen gün bir yönetici ile konuşuyordum ve hiç kimsenin bunu fark etmediğine işaret ettiler, ancak dünyanın en büyük pilotunu uzaktan çalışma konusunda yürütüyoruz ve bundan çıkacak birçok ders var." Dedi.

Kaba veriler, koronavirüs öncesi insanların yaklaşık% 5'inin tam zamanlı evden çalıştıkları işlerde olduğunu ve% 60'ının zaman zaman evden çalışabileceklerini hissettiğini gösterdi.

"Tahminimce, her şey söylendiğinde ve bittiğinde, evden çalışabilecek% 20 -% 25'inin tam zamanlı olarak evden çalışacağı bir dünyada sona ereceğiz" dedi.

İyi haber şu ki, şirketlerin hareket halindeyken, her zaman bağlı olan dünyaya ayak uydurmak için zaten kullandıkları ofiste olma ihtiyacını en aza indirebilecek çok sayıda araç var, Hibob CEO'su Ronni Zehavi, Kurum kültürü ve çalışan işbirliğini destekleyen İK platformu.

Zehavi, "Dolayısıyla, kurumsal bir konumda uzaktan çalışmak artık geçmiş nesillerdeki gibi bir yük olarak görülmüyor ve çalışanları dünyaya yayılmış olsalar bile bağlamak için birçok araç var." Dedi.

İK cephesinde olanlar ne yapıyor

Bazı şirketlerde geçiş nispeten sorunsuz olmuştur. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için işe alım firması kıdemli başkan yardımcısı ve Geliştirme Guild DDI müdürü Tracy Marshall, "Yıllardır uzak kadromuz vardı, bu yüzden teknoloji zaten yerinde ve iyi test edildi," dedi.

Şu anda Marshall ve diğer yetkililer, dizüstü bilgisayar, video konferans kulaklıkları, VPN erişimi ve artırılmış Zoom video konferans erişimi de dahil olmak üzere tüm çalışanların işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları teknolojiye sahip olmalarını sağlıyor.

Şirketin Massachusetts ve New York City'de 40 personeli var ve çalışanlar iyi adapte oldu, diyor Marshall, "ancak müşterilerimize en iyi nasıl hizmet verebileceğimiz konusunda endişe duyuyoruz. Ayrıca ekonomi üzerindeki etkisi ve bunun ne anlama geleceği konusunda endişeliyiz Topluluk hissini korumak için Zoom'u mümkün olduğunca kullanıyoruz. "

Slack iç iletişim direktörü Amanda Atkins, COVID-19 "iletişim ve karar verme konusundaki kendi uygulamalarımızı, ayrıca projelerin nasıl yönetildiğini ve toplantıların yürütüleceğini yeniden incelememiz için bir fırsat" diyor.

"Ama en önemlisi, çalışanlarımıza öncelik veriyoruz ve bu belirsiz zamanda işin onlar için bir stres kaynağı olmadığından emin oluyoruz" diye ekliyor.

Slack ayrıca, ofislerini kapatmayı, seyahatleri kısıtlamayı ve altyapısının verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamayı da içeren yerleşik iş sürekliliği ve salgın planları yürüttü.

Atkins, şirketin insanların bu yeni normale uyum sağlamasına yardımcı olmak için bir dizi girişimde bulunduğunu söyledi. Örneğin, birçok Slack çalışanı evde çocuk sahibi olma sorumluluğunun da artıyor. "Bu nedenle ekipleri bu süre boyunca birbirlerine karşı esnek ve nazik olmaya ve farklı programlara uyum sağlamaya teşvik ediyoruz." Dedi.

Atkins, çalışanlara ev kurulumundan daha rahat bir iş için ödeme yapmaları için bir teklifte bulundu. "Çalışanların bu süre boyunca gezinmesi için ihtiyaç duydukları ancak sınırsız hastalık süresi sunduk. Çalışanlarımıza güveniyoruz ve bu eşi görülmemiş deneyimle onları görmeye kararlıyız."

Kropp'un işverenler için iki paketi vardır. "İnsanların gitmesine izin vermemeyi düşünün. İK ile CFO arasında işin maliyetinin nasıl yönetileceği konusunda bazı zor konuşmalar yapmanız gerekecek." Dedi.

İkincisi, Atkins'in Slack'in yaptığını söylediğini yansıtır. Kropp, "Şirketler, çalışanları uzaktan çalışmaya yönlendirdikçe, yöneticilerin, çalışanların işi ve değişen kişisel yaşamlarını dengeleyebilmeleri için doğru miktarda esnek zaman oluşturmak gibi, işleri farklı şekilde yönettiklerinden emin olmaları gerekiyor." Dedi.

"Verdiğimiz öneri, girdileri ve süreçleri takip etmekten ve zamanlarını nereye harcadıkları ve çıktılara odaklanmaları gerektiğidir," dedi. Http://www.techrepublic.com/ "dedi." iş bitti, endişelenme. Yaptıklarının iyi olduğuna dair onlara tam güvenmeniz gerekiyor. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/03/14/72433d7a-7cb0-480e-adf8-d5bfc69a21bf/resize/770x/52ac37a708c946dbae360e3c961cc442/1992/189 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">anyaberkutistock-1018929822.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/03/14/72433d7a-7cb0-480e-adf8-d5bfc69a21bf/resize/770x/52ac37a708c93dw946dba -1018929822.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*